ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اختصاص هزار میلیارد تومان 3500 طرح اشتغال‌زایی برای محرومیت‌زدایی از استان گیلان ایجاد می‌کند
جهاد با برکت ستاد
گروه اجتماعی: بنیاد برکت ۳۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در مناطق محروم استان گیلان ایجاد می‌کند که فرصت‌ کسب‌و‌کار برای ۱۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت. 
به گزارش «وطن امروز»، اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای رفع محرومیت مناطق کم‌برخوردار، بستر‌سازی طرح‌های اشتغال‌زایی و نیز تامین زیرساخت‌های عمرانی چون ساخت پل، مدارس، مساجد و... در جای جای ایران برکسی پوشیده نیست. این ستاد یکهزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان گیلان سرمایه‌گذاری می‌کند. در جلسه‌ای با حضور استاندار گیلان، معاونان ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، مدیرعامل بنیاد برکت، نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی و مسؤولان استانی، مفاد تفاهمنامه همکاری میان ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و استانداری استان گیلان نهایی شد. این تفاهمنامه بزودی به امضای محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و ارسلان زارع، استاندار گیلان خواهد رسید. 
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اعتبار یکهزار میلیارد تومانی این تفاهمنامه گفت: بر اساس این تفاهمنامه، ۳۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم استان گیلان ایجاد می‌شود که فرصت‌ کسب‌و‌کار برای ۱۰ هزار نفر را به دنبال خواهد داشت. امیرحسین مدنی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام همچنین از طریق بنیاد برکت در ۱۵ طرح اقتصادی استان مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کند که پیش‌بینی می‌شود باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل برای متقاضیان شود.  وی با اشاره به اجرای ۱۱۵ پروژه عمرانی و زیربنایی در قالب این تفاهمنامه اظهار داشت: علاوه بر این تعداد پروژه عمرانی، ۵۰۴ واحد مسکن ارزان‌قیمت نیز برای محرومان استان گیلان ساخته می‌شود. 
مدیرعامل بنیاد برکت مدت این تفاهمنامه را ۳ سال عنوان کرد و افزود: تمام شهرستان‌های استان گیلان تحت پوشش اقدامات و خدمات این تفاهمنامه قرار می‌گیرند اما برخی از مناطق محروم از جمله شهر شفت در اولویت خواهند بود. مدنی خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد استانداری گیلان فهرستی از شرکت‌های کوچک و متوسط استان را برای احیا و راه‌اندازی مجدد در اختیار بنیاد برکت قرار دهد.  وی در تشریح برخی اقدامات بنیاد برکت در استان گیلان بیان کرد: تا امروز با ۱۱ بنگاه و کارخانه تولیدی مشارکت اقتصادی به مبلغ ۱۱۸ میلیارد تومان داشته‌ایم که اشتغال‌زایی برای ۴ هزار نفر را در پی داشته است. همچنین در قالب مدل اشتغال‌زایی تسهیلات‌محور، ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ۳ شرکت تولیدی تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که باعث ایجاد شغل برای ۴۰ نفر شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تا امروز ۳۶۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با قابلیت ایجاد ۱۱۰۰ شغل در مناطق محروم استان گیلان راه‌اندازی شده است. مدنی درباره فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در استان گیلان نیز توضیح داد: بنیاد نسبت به ساخت ۴۷ مدرسه در استان متعهد است که از این تعداد، ۳۱ مدرسه به بهره‌برداری رسیده و ۱۶ مدرسه دیگر در دست احداث است. همچنین ۳۹ مسجد افتتاح شده و ۲۰ پروژه دیگر در حوزه‌هایی همچون ساخت و تکمیل کتابخانه، حسینیه و... در دست اقدام است. وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ساخت ۷۴۳ واحد مسکونی را با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) برای محرومان استان گیلان در دست اجرا دارد. در ضمن، ۷ هزار و ۱۳۵ نفر از ایتام استان تحت پوشش بیمه برکت و ۲۶۰۰ نفر از روستاییان تحت پوشش بیمه خدماتی برکت قرار دارند. مدنی در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مجموع تا امروز یکهزار و ۲۷۸ طرح توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان گیلان به بهره‌برداری رسانده است یا در دست اقدام دارد.