printlogo


کد خبر: 206417تاریخ: 1397/11/27 00:00
اخبار

آیت‌الله مکارم شیرازی:
باید جلوی معماری غربی گرفته شود
آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید جلوی معماری غربی گرفته شود، اظهار داشت: متأسفانه در برخی ساخت و سازها مشاهده می‌شود طبق روش و معماری غربی پیش رفته‌اند؛ معماری ایرانی- اسلامی جزو هویت ما است و باید با تمام وجود این سنت‌ها و اصالت‌ها را حفظ کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار وزیر راه و شهرسازی، مسکن را یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم در کشور دانست و عنوان کرد: هر چه در این زمینه کمک و سرمایه‌گذاری شود بجاست. وی بر لزوم توجه به جنبه‌های دینی در ساخت و سازها تاکید و تصریح کرد: متأسفانه در برخی ساخت و سازها به زیرساخت‌های معنوی و دینی توجه نشده است؛ هزاران واحد مسکونی در یک محل ساخته می‌شود اما متأسفانه به اندازه کافی مسجد و اماکن دینی و فرهنگی احداث نشده است. مکارم شیرازی سرمایه‌گذاری در این زمینه را به دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی توصیه و تاکید کرد: ساخت و سازها باید به گونه‌ای باشد که به لحاظ دینی مشرف بر یکدیگر نباشد تا زمینه برای راحتی بیشتر ساکنان فراهم شود. وی با تاکید بر اینکه باید جلوی معماری غربی گرفته شود، اظهار داشت: متأسفانه در برخی ساخت و سازها مشاهده می‌شود طبق روش و معماری غربی پیش رفته‌اند؛ معماری ایرانی- اسلامی جزو هویت ما است و باید با تمام وجود این سنت‌ها و اصالت‌ها را حفظ کنیم. مکارم شیرازی همچنین بر لزوم توجه به مناطق حاشیه‌ای و برنامه‌ریزی لازم برای توجه به این مناطق و احداث زیرساخت‌های دینی و فرهنگی تاکید و اظهار کرد: به همان اندازه که به ساخت و سازهای شهری توجه می‌کنید باید به مناطق روستایی نیز توجه داشته باشید تا سبب مهاجرت روستاییان به شهرها نشود. وی در ادامه بسیاری از ساخت و سازها را بدون توجه به نیاز مناطق و ناشی از بی نظمی و نبود برنامه مدون دانست و گفت: برج‌های زیادی در شهرها ساخته می‌شود اما بسیاری از اینها خالی از سکنه است؛ باید دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر نهادهای دست‌اندرکاران به میزان نیاز مناطق و شهرها توجه کنند و بیش از آن اجازه ندهند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو:
تخلفات دارویی را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهید
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: بیماران بهتر است برای اطلاع از قیمت نهایی دارو به سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو مراجعه یا با استفاده از نرم‌افزار TTAC اطلاعات کافی درباره دارو و قیمت آن را کسب کنند. کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره سوژه ثبت شده با عنوان نظارت بر قیمت‌های دارو در داروخانه به مهر گفت: اگر داروخانه‌ای در قبال ارائه دارو وجهی بیشتر از قیمت مصوب از مراجعه‌کنندگان دریافت کند، تخلف محسوب شده و با آنها برخورد می‌شود. وی افزود: باید توجه داشت که قیمت ثبت شده روی بسته دارو ملاک نبوده و ممکن است قیمت ثبت شده توسط برخی شرکت‌های داروسازی دچار تغییر شده باشد و بیماران بهتر است برای اطلاع از قیمت نهایی دارو به سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو مراجعه یا با استفاده از نرم‌افزار TTAC اطلاعات کافی درباره دارو و قیمت آن را کسب کنند. سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه نظارت مستمر بر فعالیت داروخانه‌ها انجام می‌شود، گفت: شهروندان در صورت تخلف و مغایرت قیمت دارو با قیمت ثبت شده در سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو می‌توانند تخلفات را به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.


 آیین‌نامه حضور در بخش «ملاقات تجاری» بازار ملی یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران اعلام شد. بازار ملی این دوره از جشنواره پویانمایی تهران در نظر دارد برای ایجاد زمینه‌های شغلی در حوزه انیمیشن، بخش ویژه‌ای را با عنوان «ملاقات تجاری» (Meeting) برگزار کند. در این بخش غرفه‌داران می‌توانند جلسه‌های استخدام و انعقاد قراردادهای تجاری و کاری خود را در بازار ملی جشنواره انجام دهند. در این ملاقات‌ها که با هدف تقویت ارتباط فعالان این حوزه و ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات انیمیشن انجام خواهد شد، تکمیل فرم ثبت‌نام ملاقات تجاری، ارائه رزومه کاری و نمونه آثار به دبیرخانه جشنواره و همچنین حضور بموقع و منظم در جلسه‌های تجاری طبق برنامه‌ریزی مدیریت بازار الزامی خواهد بود.
 


Page Generated in 0/0033 sec