printlogo


کد خبر: 198460تاریخ: 1397/6/20 00:00
اخبار

رکورد تورم باید در دست مرحوم هاشمی بماند!
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رکورد نرخ تورم ۴۹ درصدی همچنان باید در دست مرحوم هاشمی بماند و کار به جایی نکشد که دولت روحانی آن را بشکند. به گزارش فارس، محمدرضا باهنر صبح دیروز در همایش جمهوری اسلامی؛ سرمایه‌ها و چالش‌ها که از سوی پژوهشکده تحقیقات راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، اظهار داشت: اگر مسؤولان کشور، مستقیم یا غیرمستقیم به دنبال راهکار سیاسی برای حل چالش‌های اقتصادی اخیر هستند، بدانند راه را اشتباه می‌روند. وی با بیان اینکه راهکار مشکلات، اقتصادی است، تصریح کرد: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعددی در کشور وجود دارد؛ از نیروی انسانی گرفته تا موقعیت جغرافیایی و سوق‌الجیشی. باهنر با بیان اینکه باید چرخ‌های اقتصاد را روغن‌کاری کرد، نگرانی خود را از افزایش نرخ تورم ابراز کرد و گفت: البته رکورد نرخ تورم ۴۹ درصدی همچنان باید در دست مرحوم هاشمی بماند و کار به جایی نکشد که دولت روحانی آن را بشکند.

مردم متخلفان اقتصادی را  معرفی کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه‌قضائیه روز گذشته در حاشیه نشست مسؤولان عالی قضایی درباره موضوعات مطرح‌شده در این جلسه اظهار کرد: در جلسه مسؤولان عالی قوه‌قضائیه ادامه رسیدگی به دستورالعمل جامع اطلاع‌رسانی را انجام دادیم که بحمدالله به مراحل نهایی نزدیک شده است. حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای گفت: درباره شرایط امروز جامعه نیز مباحث خوبی مطرح شد؛ از جمله اینکه باز هم رئیس قوه‌قضائیه تأکید کردند پرونده‌های مربوط به تخلفات اخیر اقتصادی به‌سرعت و با قاطعیت توأم با عدالت  مورد توجه همه مراجع قضایی باشد و دست‌اندرکاران این پرونده‌ها به هیچ‌وجه تحت تاثیر فضاسازی و جوسازی‌هایی که ممکن است علیه قوه صورت بگیرد، قرار نگیرند. وی همچنین گفت: من در اینجا می‌خواهم از مردم یک تقاضا داشته باشم و 2 قول هم به مردم بدهم. تقاضای من از مردم این است که افراد آلوده به فساد را به ما معرفی کنند. ما در دهه اول انقلاب با کمک مردم توانستیم در مقابل همه تروریست‌های داخلی و خارجی بایستیم؛ چون خود مردم بودند که تروریست‌ها را معرفی می‌کردند. حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای بیان کرد: اکنون هم از مردم می‌خواهیم افراد فاسد و متخلف را که در دستگاه‌های مختلف ممکن است با آنها برخورد داشته باشند، به ما معرفی کنند، البته این کار باید مستند باشد و هر شایعه‌ای را به ما منتقل نکنند. معاون اول قوه‌قضائیه گفت: قولی که به مردم می‌دهم دو چیز است: اول اینکه کسانی که اطلاع‌رسانی صحیحی در جهت معرفی مفسدان  به ضابطان یا به قوه‌قضائیه داشته باشند، حتما از آنها حمایت می‌شود و اگر بخواهند مشخصات آنها محفوظ بماند، حتما نام آنها و مشخصات آنها محفوظ خواهد بود و برای آنها مشکلی پیش نخواهد آمد. سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد: قول دومی هم که می‌توانم بدهم این است که قوه‌قضائیه به فضل پروردگار و با کمک مردم هیچگونه خط قرمزی نخواهد داشت و ان‌شاءالله با تمام توان در مقابل هر نوع فساد و جرمی ایستادگی خواهد کرد و پرونده‌ها را طبق قانون بررسی و احکام را صادر خواهد کرد.

تعداد استانداران مشمول قانون بازنشستگان دقیق نیست
سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه اخبار منتشره درباره تعداد استانداران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دقیق نیست، گفت: پس از ابلاغ قانون و انطباق شرایط اداری- استخدامی مصادیق را اعلام می‌کنیم. به گزارش مهر، سیدسلمان سامانی در واکنش به انتشار برخی اخبار در رسانه‌ها مربوط به تعداد استانداران، معاونان و فرمانداران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «تعداد و اسامی استانداران، معاونان و فرمانداران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که تاکنون در رسانه‌ها مطرح شده است، دقیق و منطبق با واقعیت نیست». وی تاکید کرد: «پس از ابلاغ قانون و انطباق پرونده اداری- استخدامی افراد با آن، مصادیق را اعلام خواهم کرد».


Page Generated in 0/0034 sec