printlogo


کد خبر: 197741تاریخ: 1397/6/7 00:00
اخبار

شورای شهر تهران:
مترو به تعهدات خود در چشمه‌علی عمل نکرد
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مترو به تعهدات خود در چشمه‌علی عمل نکرده است، گفت: باید دوباره از مدیران مترو در این باره سوال کنیم. موضوع را از طریق قوه قضائیه و نهادهای ذی‌ربط پیگیری کرده و همچنین شکایت می‌کنیم. حسن خلیل‌آبادی با بیان اینکه آب همچنان در چشمه‌علی کم است و از هفته گذشته نیز کمتر شده است، به فارس گفت: آنقدر که مترو ساز و دهل زد که آب به چشمه‌علی بازگشته این‌طور نبوده است. وی با بیان اینکه هنوز آب به چشمه‌علی بدرستی بازنگشته است، گفت: مترو آب‌بندی‌های لازم را در تونل انجام نداده و کوتاهی کرده است. عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مترو به تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: باید دوباره از مدیران مترو در این باره پرسش و پیگیری کنیم موضوع را از طریق قوه قضائیه و نهادهای ذی‌ربط پیگیری کرده و همچنین شکایت می‌کنیم. وی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود با تانکر آب چشمه‌علی را پر کرده‌اند، گفت: این موضوع را تایید نمی‌کنم اما آب در چشمه‌علی کم است. خلیل‌آبادی افزود: قرار بود از 15 تیر آب به چشمه‌علی بازگردد، ما گفتیم حداقل 60 درصد آب بازگردد خوب است اما به 5 درصد هم نرسیده است.

فرمانده انتظامی تهران اعلام کرد
راه‌اندازی پلیس دوچرخه‌سوار در پایتخت
فرمانده انتظامی تهران از اعلام آمادگی پلیس برای استفاده از موتوربرقی خبر داد. به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در مراسم افتتاح طرح پلیس دوچرخه‌سوار گفت: من حساسیت ویژه‌ای به موضوعات ترافیکی دارم و معتقدم باید به مباحث زیست‌محیطی نیز در کنار این مهم توجه شود. وی با بیان اینکه متاسفانه برخی خودروها ابتدایی‌‌‌‌‌ترین اصول را هم رعایت نمی‌کنند، گفت: در 6 ماه اول سال وضعیت خوبی در باب آلودگی هوا نداشتیم و پلیس از همین حالا بحث برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را در دستور کار خود قرار داده است. رحیمی با بیان اینکه در بخش رعایت نشدن قانون مشکل داریم به گونه‌ای که 75 درصد از کشته‌های ما موتورسواران و عابران پیاده هستند، اظهار کرد:‌ بر همین اساس پلیس را مکلف کردیم برای راکبان متخلف کلاس آموزشی بگذارند. رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه امروز ما با راه‌اندازی پلیس دوچرخه‌سوار در استفاده از این وسیله پاک پیش‌قدم شدیم، گفت: این دوچرخه‌ها را به پلیس راهور آوردیم، چرا که فعالیت این پلیس در بلوک‌های خاصی است و ماموریت آنها برخورد با تخلفات و نه جرائم است که این مهم با حمایت شهردار تهران شروع شد و امیدواریم بتوانیم این مهم را توسعه دهیم. در ادامه سردار حسین رحیمی  گفت: مجوز فعال شدن پلیس دوچرخه‌سوار را در حوزه پلیس راهور تهران اخذ کردیم و آمادگی آن را داریم که از موتور برقی نیز استفاده کنیم.

آغاز بزرگ‌ترین مسابقات  بازی‌های ویدئویی
صبح ششم شهریورماه چهارمین دوره از لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران با حضور صدها علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای آغاز شد. به گزارش «وطن امروز»، چهارمین دوره از لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران با استقبال پرشور دختران، پسران و خانواده‌ها آغاز شد و تا شانزدهم شهریورماه در برج میلاد تهران ادامه خواهد داشت. در این دوره از لیگ هیچ محدودیت سنی برای بازیکنان در نظر گرفته نشده و بانوان نیز امکان شرکت در تمام رشته‌ها را داشتند. چهارمین دوره از لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران در رشته‌های FIFA18، PES2018 ، Clash Royal، کوئیز آو کینگز و پسرخوانده برگزار می‌شود و طی روزهای آینده هزاران نفر در این رشته‌ها به رقابت خواهند پرداخت تا قهرمان هر کدام از این رشته‌ها مشخص شود. سال گذشته نزدیک به 7 هزار نفر در لیگ بازی‌های رایانه‌ای شرکت کردند که تعداد شرکت‌کنندگان در چهارمین دوره مسابقات افزایش قابل توجهی داشته است. گفتنی است فینال این مسابقات روز ۱۶ شهریورماه برگزار می‌شود.
 


Page Generated in 0/0034 sec