printlogo


کد خبر: 197565تاریخ: 1397/6/4 00:00
نبض جامعه

نماینده مردم کرمانشاه مطرح کرد
پرداخت مطالبات فرهنگیان با اعتبارات مناطق زلزله‌زده!
نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب درباره ادعای خود مبنی بر پرداخت مطالبات و عیدی فرهنگیان از محل اعتبارات مربوط به مناطق زلزله‌زده توضیحاتی ارائه داد و گفت:‌ معاون آموزش‌وپرورش در جایگاهی نیست که بخواهد تکلیف این موضوع را روشن کند. فرهاد تجری، نماینده مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب در مجلس در پاسخ به این پرسش که بر چه مبنایی معتقدید پرداخت مطالبات و عیدی فرهنگیان در پایان سال 96 با اعتبارات اختصاص یافته به مناطق زلزله‌زده انجام شده است؟ به تسنیم گفت: دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تعهداتی را به منظور حل مشکلات زیرساختی این مناطق داشت. وی افزود: به دلیل مشکلات زیرساختی در مناطق زلزله‌زده، رهبر انقلاب در بازدید از این مناطق دستور دادند تا 200 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در حوزه زیرساخت‌ها اختصاص یابد. نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس گفت: هیچ آدرس شفافی از محل استفاده این 200‌میلیون دلار برای مناطق زلزله‌زده وجود ندارد و این موضوع را به نوبخت هم گفتیم اما پاسخ روشنی به ما ندادند. تجری ادامه داد: این اعتبارات از قبل مصوب شده بود و باید بگویند 200 میلیون دلار صندوق توسعه ملی کجا رفته است و آدرس شفاف هزینه‌کرد آن را اعلام کنند، البته ما از برخی افراد در سازمان برنامه و بودجه شنیده‌ایم چون در پایان سال گذشته دست دولت خالی بود این رقم برای پرداخت مطالبات و پاداش پایان خدمت فرهنگیان هزینه شده است. وی در پاسخ به این پرسش که معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش این ادعای شما را رد و اعلام کرده است اگر مستنداتی برای گفته‌های خود دارید آن را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار دهید، گفت: آقای الهیار در جایگاهی نیست که بخواهد تعیین کند این پول‌ها در کجا هزینه شده است و این مساله باید از سوی مدیران سازمان برنامه و بودجه و خزانه پاسخ داده و روشن شود و ما منتظر پاسخ آنها هستیم. گفتنی است پیش‌تر علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفته بود: مساله‌ای که نمایندگان کرمانشاه مطرح می‌کنند، با چارچوب بودجه‌ای کشور امکانپذیر نیست. وقتی بودجه وارد سیستم دولتی می‌شود چارچوب‌های مشخصی دارد و فصل و نوع هزینه آن تعیین شده و چون حساب دولتی است قابل برداشت نیست تا مدیران وزارت آموزش‌وپرورش یا مدیران استانی قابلیت برداشت از آن را داشته باشند و جای دیگر هزینه کنند.

نمایشگاه مطبوعات  امسال برگزار نمی‌شود
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی گفت: نمایشگاه مطبوعات پس از ۲۵ دوره برپایی، امسال برگزار نمی‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا دربندی افزود: امسال به 2 دلیل تصمیم گرفتیم این نمایشگاه برگزار نشود، نخستین دلیل آن است که دولت دستورالعمل جدیدی درباره کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی ابلاغ کرده تا کار‌های کم اثر را حذف کنیم و ما بر همین اساس، اگر قرار باشد صرفه‌جویی کنیم موردی مانند برگزار نشدن نمایشگاه مطبوعات را در اولویت قرار می‌دهیم و در عوض آن، یارانه کاغذ را به مطبوعات می‌دهیم تا بتوانند روی پای خودشان بایستند.
وی افزود: دلیل دوم این است که روزنامه‌ها در این روز‌ها وضع مناسبی ندارند و نقدینگی آنها به دلیل گرانی کاغذ، کم شده است و حتی عده‌ای از آنها اعلام کرده‌اند قصد دارند یک مرخصی 6 ماهه تا یک ساله بگیرند و انتشار نیابند و با توجه به هزینه غرفه و تجهیز و تزئین آن، این کار برای اهالی مطبوعات سخت بود. دربندی گفت: ما بعد از بررسی دلایل، برای بحث «برگزار نشدن» نمایشگاه مطبوعات نظرخواهی کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم این نمایشگاه پس از ۲۵ سال برگزار نشود.
 


Page Generated in 0/0038 sec