printlogo


کد خبر: 197542تاریخ: 1397/6/3 00:00
عاقبت یک کار غیراخلاقی!
کره‌جنوبی، استیلی و کرانچار را ادب کرد

تیم‌ملی امید با همه تلاش و کوششی که برای روبه‌رو نشدن با کره‌جنوبی انجام داد، برابر این تیم تن به شکست داد.تیم‌ملی امید بعد از برگزاری چهار دیدار در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا باید به تهران بازگردد و به فکر مسابقات آتی باشد. شاگردان کرانچار روز پنجشنبه در مرحله یک‌هشتم نهایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با 2 گل مقابل کره‌جنوبی شکست خوردند تا به روزهای پرحاشیه خود در این مسابقات پایان بدهند.
تیم‌ملی امید برای کسب تجربه راهی مسابقات آسیایی شد و جز مهدی امینی، همه بازیکنان این تیم را فوتبالیست‌های زیر ۲۱ سال تشکیل می‌دادند. امیدهای فوتبال ایران در مرحله گروهی برابر عربستان با خوش‌شانسی به تساوی بدون گل دست یافتند اما کره‌شمالی را با اقتدار شکست دادند.
بعد از این بازی، تیم‌ملی امید بر سر یک دوراهی سرنوشت‌ساز قرار گرفت، چرا که در گروه مجاور، کره‌جنوبی در اتفاقی عجیب برابر مالزی شکست خورد و به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد. این موضوع به این معنی بود که تیم نخست گروه  ایران، باید با کره‌جنوبی دیدار کند.
نه عربستان و نه ایران خواستار بازی با کره‌جنوبی نبودند. پس هر دو تیم یک تصمیم سرنوشت‌ساز و تقریبا ناجوانمردانه را اتخاذ کردند. تصمیم عربستان و ایران شکست برابر کره‌شمالی و میانمار به عنوان قعرنشین‌های این گروه بود تا صدرنشین نشوند.
امیدها با تغییرات زیادی پا به میدان گذاشتند تا با کسب تساوی برابر میانمار و پیروزی عربستان در بازی همزمان، دوم شوند اما سعودی‌ها دست ایران را خوانده بودند و با نتیجه سنگین‌تری مقابل کره‌شمالی باختند تا نه‌تنها اول و دوم نشوند، بلکه به عنوان تیم سوم راهی مرحله بعد شوند و ایران صدرنشین شود.
شکست برابر میانمار تبعات سنگینی برای کادر مدیریتی تیم امید داشت، چرا که موجی از انتقادات را به دنبال داشت و حواشی عجیب و غریبی برای بازیکنان جوان ایران به‌وجود آمد. حمید استیلی به عنوان مدیر تیم‌ملی امید هم برای نخستین‌بار شکست تعمدی مقابل میانمار را تایید کرد و گفت این اتفاق به مصلحت فوتبال ایران بوده است.
در نهایت تیم‌ملی با کوله‌باری از حواشی به مصاف تیم قدرتمند کره‌جنوبی رفت و نتوانست از پس از این تیم بربیاید و کار ویژه‌ای را انجام دهد.درست است که تیم‌ملی در این مسابقات تجربه کسب کرد اما بازیکنان از نخستین روزهای اردو به دلیل سوءمدیریت حواشی مختلفی را تجربه کردند و یک کار غیراخلاقی مانند شکست عامدانه در مسابقات بین‌المللی را نیز تجربه کردند.
بازیکنان جوان ایران در بازی‌های آسیایی تجربه خوبی به دست آوردند اما این رقابت‌ها درس خوبی هم برای حمید استیلی و زلاتکو کرانچار بود تا دست از کارهای غیراخلاقی بردارند و به بازی جوانمردانه فکر کنند.
 


Page Generated in 0/0037 sec