printlogo


کد خبر: 197140تاریخ: 1397/5/25 00:00
اخبار

عضو شورای شهر تهران با اشاره به  «منع به‌کارگیری بازنشستگان»:
شهردار تابع قانون است
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز جزئیات قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تصویب نشده است، گفت: ما جلوتر از قانون حرکت نمی‌کنیم. محمد علیخانی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه شورای نگهبان کلیات قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تصویب کرده است وضعیت شهردار تهران چه می‌شود، به فارس گفت: هنوز جزئیات و استثنائات این قانون مشخص نیست و باید صبر کنیم قانون نهایی و ابلاغ شود و سپس درباره آن بحث و بررسی شود. رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت: محمدعلی افشانی، شهردار تهران تابع قانون است. اگر قانون بگوید شهردار برود  ایشان حتماً تبعیت می‌کنند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا گزینه‌ای برای جایگزینی شهردار تهران در نظر گرفته شده است، گفت: خیر! هنوز قانون ابلاغ نشده و ما جلوتر از قانون حرکت نمی‌کنیم. علیخانی با بیان اینکه بنده نخستین کسی بودم که در دوره محمدعلی نجفی، شهردار سابق تهران معترض به‌کارگیری بی‌رویه بازنشستگان در شهرداری تهران بودم، گفت: معتقد بودم که باید نیروهای جوان به کار گرفته شود، البته این مطلق نبود. من آنجا نیز تذکراتی دادم و گفتم که باید مر قانون رعایت شود. وی با بیان اینکه اگر قانون به‌گونه‌ای باشد که شهردار تهران ملزم به رفتن شود به‌طور طبیعی جایگزینش انتخاب می‌شود، البته ما خوشحال نیستیم که شهردار تهران دوباره عوض شود، چرا که هر تغییر مدیریتی تبعاتی دارد و زمان مفید گرفته می‌شود.

فرماندار تهران خبر داد
ساخت تونل در میدان ونک برای رفع ترافیک
فرماندار تهران برای رفع ترافیک منطقه ونک گفت: بزودی در میدان ونک تونل ساخته خواهد شد تا ازدحام کم شود، همچنین پارکینگ‌های طبقاتی در چند محله ساخته‌ می‌شود. به گزارش فارس،‌ عیسی فرهادی، فرماندار تهران در جلسه رسیدگی به مشکلات مردم منطقه ۳ با بیان اینکه این منطقه از بهترین مناطق تهران بود و به عنوان منطقه آخر بررسی شد، گفت: این منطقه از امکانات مناسبی برخوردار است، از جمله دسترسی‌های مناسب به اتوبان، 4 ایستگاه مترو و وجود ۳۷‌درمانگاه و بیمارستان. وی افزود: در این منطقه روزانه یک‌میلیون نفر افراد غیربومی تردد می‌کنند و به شلوغی این منطقه افزوده‌اند. محله ونک و آرارات با توجه به قدمت، دارای ترافیک بسیاری است که باید برای رفع آن، تونل ترافیکی در میدان ونک ساخته شود. فرماندار تهران بیان داشت: هفته آینده جلسه‌ای در فرمانداری تهران با حضور ۱۲ نفر از دستگاه‌های منطقه، نمایندگان مجلس و شورای شهر  برگزار خواهیم کرد و تمام موارد پیگیری خواهد شد.

سرقت از 150 دکل مخابراتی
افرادی که اقدام به سرقت باتری دکل‌های مخابراتی شهر تهران کرده و با این اقدام باعث قطعی و ضعف آنتن‌دهی برخی اپراتورهای تلفن همراه شده بودند، دستگیر شدند. به گزارش ایسنا، چندی پیش نماینده شرکت ارتباطات تلفن سیار با مراجعه به پلیس از سرقت باتری‌های گران‌قیمت دکل‌های مخابراتی خبر داده و اعلام کرده بود طی چندده مورد سرقت در یکی، دو ماه گذشته، باتری‌‌های این دکل‌ها از نقاط گوناگون شهر تهران به سرقت رفته و مشکلاتی را برای سرویس‌دهی این شرکت به تلفن‌‌های همراه ایجاد کرده است. با دریافت این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی، رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داده و در جریان تحقیقات خود به سرنخ‌‌‌هایی از این سارقان دست یافت و پس از اطمینان از موضوع با هماهنگی مقام قضایی 2 نفر از این سارقان را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کرد که در بازرسی از مخفیگاه این افراد 107 باتری این دکل‌ها نیز کشف و ضبط شد. این افراد در مقر پلیس تحت بازجویی قرار گرفتند و مشخص شد تاکنون حدود 150 باتری را هنگام شب و با استفاده از تجهیزاتی همچون آهن‌بر به سرقت برده و تعدادی از آنها را به فروش رسانده‌‌اند که با توجه به اینکه هرکدام از باتری‌ها که حدود
30 میلیون ریال ارزش دارد، میلیون‌ها تومان به جیب زده‌اند.


Page Generated in 0/0035 sec