printlogo


کد خبر: 196837تاریخ: 1397/5/20 00:00
اخبار

تصویری جالب از سردار سلیمانی در میان مردم
روز جمعه تصویری جدید از سردار سرلشکر قاسم سلیمانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در جمع مردم منتشر شد. به گزارش «وطن‌امروز»، این تصویر نشان می‌دهد سردار سلیمانی در فرودگاه و در اتوبوس حامل مسافران برای انتقال به هواپیما در حال صحبت با مردم مشتاقی است که دور او جمع شده‌‌‌اند.  انتشار این تصویر از سردار سلیمانی با استقبال عمومی مواجه شد به گونه‌ای که رسانه‌ها این اقدام سردار سلیمانی را همراهی سردار محبوب ایرانی با عموم مردم دانستند و استفاده سردار سلیمانی از امکانات عمومی برای انجام سفرهای خود را  مورد تمجید قرار دادند. این در حالی است که پیش از این استفاده برخی مدیران دولتی از مسیر ویژه برای سوار شدن به هواپیما و همینطور تاخیر در برخی پروازها به خاطر تاخیر یک نماینده، انتقادات گسترده‌ای را نزد افکار عمومی موجب شده بود.

گذشت زمانی که آمریکا هر چه می‌خواست در منطقه می‌کرد
معاون بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت با وجود تلاش آمریکا و پادشاه سعودی، بشار اسد در سوریه حفظ شد و این موضوع مرهون خون شهدای مقاومت از کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان، لبنان، عراق و سوریه است. به گزارش مهر، حسین شیخ‌الاسلام روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سیدعارف‌حسین حسینی گفت: داعش به دست ایرانی‌ها، افغانستانی‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، پاکستانی‌ها، عراقی‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، لبنانی‌ها و سوری‌ها شکست خورد اما آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند آن را به افغانستان ببرند. وی افزود: رئیس‌جمهور آمریکا و پادشاه عربستان و خیلی‌‌های دیگر خواستند بشار اسد را برکنار کنند اما شهدای محور مقاومت مانع آنها شدند. یک زمانی آمریکایی‌ها هر کاری می‌خواستند در منطقه می‌کردند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی دیگر اینچنین نیست. شیخ‌الاسلام با اشاره به توطئه‌‌های دشمنان انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز در یک پیچ مهم تاریخ اسلامی و انقلابی هستیم پس همه باید وظیفه خود را بخوبی انجام دهند تا مدیون و شرمنده شهدا نشویم.

ایران کشتار دانش‌آموزان یمنی به‌دست سعودی و امارات را محکوم کرد
سخنگوی وزارت امور خارجه جنایت جدید ائتلاف سعودی- اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش‌آموز یمنی را بشدت محکوم کرد. بهرام قاسمی جنایت جدید هواپیماهای سعودی- اماراتی در هدف قرار دادن اتوبوس حامل کودکان دانش‌آموز یمنی در شهر ضیحان استان صعده که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از اطفال بی‌گناه شد را بشدت محکوم کرد. قاسمی ضمن ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان این جنایت جنگی از مجامع بین‌المللی و حقوق‌بشری خواست به هر طریق ممکن مانع استمرار این جنایات از سوی کشورهای مهاجم به یمن شوند. قاسمی تاکید کرد: تشدید بمباران مناطق مسکونی و اهداف غیرنظامی نشان از شکست‌‌های پی در پی نیروهای ائتلاف در جبهه‌‌های جنگ دارد. وی با ابراز تاسف از استمرار حمایت تسلیحانی برخی کشورهای مدعی حقوق‌بشر از سعودی و امارات افزود: آنان شریک در این جنایات جنگی بوده و باید پاسخگو باشند. قاسمی از سازمان ملل و کشورهای اثرگذار خواست تلاش‌‌های خود را برای توقف فوری حملات افزایش داده و تدابیر و اقدامات لازم را برای حفاظت از سلامت و امنیت غیرنظامیان بویژه زنان و کودکان به‌کار گیرند.

هشدار روسیه درباره پیامدهای منفی تحریم‌ ایران
سخنگوی وزارت خارجه روسیه نسبت به پیامدهای منفی اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران هشدار داد. به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا روز پنجشنبه گفت: تحمیل مجدد تحریم‌ها توسط آمریکا علیه ایران پیامدهای بسیار منفی بلندمدتی در سطح جهان خواهد داشت و بی‌ثباتی در خاورمیانه را تشدید خواهد کرد. وی تاکید کرد: روسیه همچنان به برجام و قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل پایبند است و تا جایی که مسکو اطلاع دارد سایر شرکا نیز قصد عمل به برجام را دارند.


Page Generated in 0/0038 sec