printlogo


کد خبر: 196798تاریخ: 1397/5/20 00:00
اخبار

اعتراض گسترده بازیکنان فوتبال آمریکایی به ترامپ
تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ NFL به روش‌های مختلف اعتراض خود را به رئیس‌جمهور آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل نشان دادند. ‌به نقل از موندو دپورتیوو، تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی (NFL) بامداد دیروز برابر دونالد ترامپ ایستادند. آنها هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل اعتراض خود را به رئیس‌جمهور این کشور نشان دادند. زانو زدن، مشت‌های بالا برده، نشستن در نیمکت یا انتظار در رختکن روش‌های اعتراض این بازیکنان به ناعدالتی جامعه و خشونت پلیس نسبت به
سیاه‌پوست‌های آفریقایی ـ آمریکایی بود. به نوشته رسانه های‌ آمریکایی، در دیدار دولفینز میامی با تامپا بای کوبانرز، هنگام نواخته شدن سرود ملی بازیکنان تیم میزبان به نام‌های کنی استیلز و آلبرت ویلسون زانو زدند و برات کین دست‌های مشت کرده خود را بالا برد. در فیلادلفیا مالکوم جنیکس، کاپیتان ایگلز مانند دووانت باسبی استیلرز بر نیمکت نشسته بود. اغلب بازیکنان جاگورا جکسونویل مانند رمزی، تلوین اسمیت، فورنت و تی‌جی‌یلدون هنگام نواخته شدن سرود در دیدار برابر نیواورلئان از رختکن خارج نشدند. در دیدار کیلوند، بروانز و نیویورک جیانتس ده‌ها بازیکن تیم نیویورکی در جریان سرود زانو زدند. آنها با اعتراضات خود تنها مقابل ترامپ قرار نگرفتند، بلکه به NFL نیز اعتراض کردند چون این لیگ برای فصل جاری قانون جدیدی به ثبت رسانده است که بازیکنان معترض جریمه شوند. ترامپ که از ماه‌ها قبل مقابل این بازیکنان ایستاده است در ماه مه ‌از ثبت قانون جدید خوشحال شد و گفت‌: بازیکنانی که هنگام سرود سر پا نمی‌ایستند نباید در این کشور حضور داشته باشند. به همین خاطر رئیس‌جمهور آمریکا از NFL خواست چنین بازیکنان معترضی را تا پایان فصل محروم کند. کاخ سفید مجبور شد دیدار رئیس‌جمهور با بازیکنان قهرمان NFL (تیم ایگلز) را لغو کند چون اغلب آنها اعلام کردند به آنجا نمی‌روند.
NFL محبوب‌ترین لیگ آمریکاست و فوتبال آمریکایی ورزشی است که بیشترین پول‌ها در آن جا به جا می‌شود.

تشکیل پرونده ویژه انضباطی برای دیدار جنجالی
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت‌های کمیته انضباطی در روزهای آتی قرار خواهد داشت. به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره حواشی رخ داده در دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس گفت‌: به طور حتم پرونده ویژه‌ای با قید زمان درباره دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در کمیته انضباطی تشکیل خواهد شد. انتشار گزارش‌های اولیه مربوط به این بازی از طریق رسانه‌ها، روایت مقدماتی نسبت به مشکلات به‌وجود آمده را بیان می‌کند و بی‌شک، پرونده مربوط به این بازی در اسرع وقت و با بررسی و تحلیل همه جزئیات در کمیته انضباطی رسیدگی خواهد شد. وی ادامه‌ داد: از  ناظران محترم این مسابقه درخواست می‌کنم  در اسرع وقت و با قید فوریت، گزارش‌ها را به کمیته انضباطی ارسال کنند تا ضمن اتخاذ تصمیمات لازم، اقدام مقتضی انجام شود. بر این اساس پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در اولویت فعالیت‌های کمیته انضباطی در روزهای آتی قرار خواهد گرفت. اگر در بررسی‌ها به جمع‌بندی خاصی درباره حواشی این بازی برسیم، تصمیمات قاطع کمیته انضباطی اعمال می‌شود. حسن‌زاده در انتها بیان‌ کرد: کمیته انضباطی همه زوایای پیدا و پنهان مربوط به مسابقات لیگ برتر را زیر نظر دارد.

نصرآزادانی مربی تیم ملی تکواندوی بلژیک شد
علیرضا نصرآزادانی، کاپیتان و مربی اسبق تیم‌‍ملی تکواندوی ایران با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک به عنوان مربی تا المپیک 2020 توکیو به کادر فنی تیم ملی این کشور اضافه شد. به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، علیرضا نصرآزادانی کاپیتان با اخلاق و اسبق تیم‌ملی که 24 مدال جهانی و آسیایی و همچنین مربیگری تیم ایران را در کارنامه خود دارد با درخواست فدراسیون تکواندوی بلژیک و به منظور آماده‌سازی اردونشینان این کشور برای شرکت در رویدادهای پیش‌رو تا المپیک 2020 به عنوان مربی به کادر فنی این تیم اضافه شد.


Page Generated in 0/0034 sec