printlogo


کد خبر: 196763تاریخ: 1397/5/18 00:00
عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به اختلاف‌های دولت و شورای شهر مطرح کرد
عملکرد نا امید‌کننده اصلاح‌‌‌‌‌‌طلبان در شورا

گروه اجتماعی: عضو سابق شورای شهر تهران گفت در حال حاضر بیم آن می‌رود ما یک بار دیگر مسائلی چون موضوع انحلال را که در شورای اول به ‌وقوع پیوست، در شورای پنجم نیز به‌ نظاره بنشینیم. تمام تنش‌های ایجاد شده خطر سلب اعتماد مردم را به‌دنبال دارد. اقبال شاکری، عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه در بازنشستگی نباید برای هیچ مدیری استثنا قائل شد، گفت: بازنشستگی موضوعی است که باید شامل همه مدیران شود و نباید در این‌باره برای مدیری استثنا قائل شد. موضوع بازنشستگی آقای افشانی که توسط جراید اصلاح‌طلبان عنوان شد، از جمله مواردی است که نشان‌دهنده اختلاف نظر حزبی اصلاح‌طلبان است که این‌بار در این شکل و شمایل خود را نشان می‌دهد. شاکری به تسنیم گفت: بی‌شک آنچه از سوی اصلاح‌طلبان منتشر می‌شود نشان‌دهنده فعل و انفعالات داخلی و برخوردهایی است که با یکدیگر دارند، بنابراین برخی همانند کارگزاران با تصویب این مصوبه آن را برگ برنده‌ای برای کنار گذاشتن افشانی اطلاق کرده، بر آن مانور دادند.
عملکرد اصلاح‌طلبان ناامیدکننده است
وی با ابراز اینکه عملکرد اصلاح‌طلبان ناامیدکننده است، خاطرنشان کرد: به هر حال ما به‌صورت صریح و شفاف نمی‌توانیم از آنچه میان اصلاح‌طلبان می‌گذرد چیزی را بیان کنیم اما آنچه از نامه‌نگاری‌ها و مصاحبه‌های اصلاح‌طلبان منتشر می‌شود، بیانگر آن است که بتازگی گروه‌های گوناگون اصلاح‌طلبان در دولت و مدیریت شهری علیه یکدیگر اقداماتی انجام می‌دهند. با آنکه در شرایط فعلی کشور انتظار می‌رود همه کنار هم باشند و اتحاد را در اولویت کارها و برنامه‌های‌شان قرار دهند اما عملکرد و رفتارهایی که از احزاب اصلاح‌طلب سر می‌زند، ناامیدکننده است. این ناامیدی مردم را دچار استرس کرده؛ آنها دائم از خود می‌پرسند پس اصلاح‌طلبان چه‌زمانی برای شهر و کشور کاری انجام می‌دهند؟ شاکری دراین‌باره افزود: مدیران دولتی و شهری چه ‌زمان به‌ یاد مردم می‌افتند و به ‌دنبال دغدغه‌ها و مشکلات مردم خواهند بود؟ این موضوعی است که از ابتدای روی کار آمدن اصلاح‌طلبان در دولت و در مدیریت شهری بسیاری از دلسوزان و خیرخواهان مطرح می‌کردند. آیا فشار جناح‌های سیاسی بر ارکان مردم‌سالاری دینی مثل مجلس و شورای شهر به‌ صلاح مردم است که این رفتارها همچنان میان احزاب اصلاح‌طلب دنبال می‌شود؟ متأسفانه با گذشت زمان موارد یاد شده به منصه ظهور رسید و ما در عمل شاهد ناکارآمدی و بی‌عملی مدیران دولتی و شهری بودیم.
احتمال تکرار سرنوشت شورای اول
عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر بیم آن می‌رود که ما یک بار دیگر مسائلی چون موضوع انحلال را که در شورای اول به ‌وقوع پیوست، در شورای پنجم نیز به ‌نظاره بنشینیم. تمام تنش‌های ایجادشده خطر سلب اعتماد مردم را به ‌دنبال دارد و از این مورد نه‌تنها اصلاح‌طلبان، بلکه کل نظام زیان می‌بیند. توصیه می‌شود همه جناح‌های سیاسی به ‌خاطر صلاح کشور، نظام و خدمت به مردم، تنش‌ها و خودخواهی‌ها را کنار بگذارند. بنده امیدوارم افراد عاقل، مردمدار و مصلحت‌اندیشی درون احزاب این جریانات را هدایت کنند نه افرادی که تنها به منافع خود می‌اندیشند و اصولاً اعتقادی به خدمتگزاری به مردم ندارند.
نباید وعده‌های توخالی به مردم داد
وی با اشاره به سخنان شهردار تهران گفت: بنده به ‌عنوان عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه برتر کشور که تاکنون دانشجویان زیادی تربیت و روانه جامعه کرده‌ام، معتقدم انجام هر کاری الزامات و پیش‌نیازهایی دارد و نیازمند توانمندی‌های مدیریتی و مالی است؛ تا زمانی که از الزامات و پیش‌شرط‌های لازم برخوردار نباشیم، تمام آنچه گفته‌ایم تنها در حد حرفی بی‌پشتوانه باقی می‌ماند و جنبه عملی به خود نمی‌گیرد. متأسفانه برخی مدیران برای آنکه چیزی گفته باشند گاهی سخنان احساسی بر زبان جاری می‌کنند اما احساسی سخن گفتن در سطوح مدیریتی کلان بد است.
 شاکری با تذکر اینکه نباید وعده‌های توخالی به مردم داد، تصریح کرد: اینکه مدیری برای نشان دادن خود به‌ شکل فیزیکی مساله‌ای را به ‌صورت ظاهری حل کند اما ریشه مشکل به ‌قوت خود باقی باشد، کاری انجام نشده، بلکه در مدت زمان کوتاهی باید منتظر عواقب بدتر آن موضوع باشیم. نمونه عملی این موضوع را می‌توان در موضوعاتی چون کاهش تکدی‌گری، آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد دید که نه‌تنها برخوردهای ظاهری با آن دستاوردی نداشته، بلکه به عینه مشاهده کردیم موج‌های بعدی آن تبعات بیشتری به‌دنبال داشته است. عضو سابق شورای شهر تهران در پایان گفت: موضوعاتی که از سوی شهردار تهران عنوان شد، موضوعاتی چندوجهی است که حل آن زمانبر است و با حضور کارشناسان شایسته‌ای انجام می‌شود که بتوانند موضوعات را در محیطی آرام و عاری از هر تنشی کنترل کرده و کاهش دهند. ایجاد بسترهای مناسب برای رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و خدماتی از شهر تهران حائز اهمیت است، از این‌ رو توصیه می‌شود مدیر شهر تهران خارج از هر گونه فشار رسانه‌ای، احساسات یا عوامل محیطی، وعده‌هایی به مردم شهر بدهد که از انجام آن معذور نباشد.


Page Generated in 0/0032 sec