printlogo


کد خبر: 196756تاریخ: 1397/5/18 00:00
اخبار

هم‌افزایی انقلابی بسیج با دستگاه قضایی در برخورد با محتکران
سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه‌نشین بجنورد در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج گفت: در شرایطی که مردم تحت فشار گرانی هستند، عده‌ای دست به احتکار مایحتاج مردم زده و مایحتاج آنها را انبار کرده‌‌اند که از هفته گذشته بسیج در جهت شناسایی احتکارگران اقدام کرده است و ما به تمام رده‌های بسیج در کشور ابلاغ کرده‌‌‌‌‌ایم و از رسانه‌ها نیز بهره می‌گیریم و به شبکه اطلاعاتی بسیج مردمی ابلاغ می‌کنیم در جهت شناسایی انبارهای محتکران اقدام کنند. وی در ادامه گفت: از همین جا به همه کسانی که دست به احتکار مایحتاج مردم می‌زنند نصیحت می‌کنم دست از این کار بردارند، اگرنه با برخورد انقلابی مواجه خواهند شد. ما باید فشار روی مردم را کم کنیم که در این‌باره قرار است در راستای هم‌افزایی انقلابی بسیج با دستگاه قضایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اقداماتی انجام شود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه گفت: احتکارگران از اشراف شبکه اطلاعاتی مردم بخوبی آگاهند و با هماهنگی که با دستگاه قضایی شده است برخورد قاطعی با آنها خواهد شد. وی در ادامه اظهار داشت: هفته گذشته شبکه اطلاعاتی بسیج بسیار خوب عمل کرد و در همین یک هفته اخیر در نقاط مختلف کشور مجموعه‌‌های بسیج تعدادی از انبارها از جمله انبار لوازم یدکی خودرو و برنج و دیگر اقلام را کشف کرده‌اند و به مراجع قضایی
اعلام شده است.

پیشنهاد ترامپ برای مذاکره یک حرکت تبلیغاتی بود
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه روز گذشته در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشنهاد مذاکره از سوی آمریکایی‌ها اظهار داشت: آمریکایی‌ها هیچگاه در این حوزه صداقت نداشتند؛ حرکت ترامپ، حرکت تبلیغاتی بود.
به گزارش مهر، وی افزود: یکی از دلایلی که می‌توانیم بفهمیم ترامپ نه نسبت به مردم ایران و نه نسبت به تعهدات بین‌المللی آمریکا هیچ حساسیتی ندارد، این است که او اولین تحریمی را که بازگرداند تحریم هواپیماها بود. ظریف گفت: اولین کاری که اداره کنترل وزارت خزانه‌داری آمریکا انجام داد، لغو مجوز تحویل ۲۰۰ هواپیما به ایران بود. توضیحات زیادی وجود دارد که آمریکایی‎‌ها بخواهند به مردم ایران بدهند. مردم ایران با توجه به بی‌اعتمادی متراکمی که آمریکایی‌ها در طول سال‌ها و دهه‌‌های گذشته ایجاد کرده‌‌‌‌اند، چه دلیلی دارد بخواهند با آنها صحبت کنند. وی افزود: اگر بحث مذاکره باشد، ما 2 سال مذاکره فشرده با آمریکایی‌ها داشتیم که نتیجه آن برجام بود و دولت آقای ترامپ از آن خارج شد. به فرض محال و در صورت گفت‌وگو با آمریکایی‌ها، چطور می‌توان به آنها اعتماد کرد که به توافقات خود پایبند بمانند؟ لذا روش آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی را نه‌تنها برای ایران، بلکه برای هیچ کسی در جامعه بین‌المللی ایجاد نکرده است.

امروز در تهران
همایش بین‌المللی بزرگداشت  «شهید عارف حسینی» برگزار می‌شود
کنگره جهانی بزرگداشت سردار شهید مقاومت با عنوان «فرزند امام» در نکوداشت علامه شهید «سیدعارف‌حسین حسینی» امروز پنجشنبه ساعت 18 در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. به گزارش «وطن‌امروز»، در این همایش که به همت ستاد مردمی بزرگداشت سرداران شهید جهان اسلام و با مشارکت کنگره سرداران شهید مقاومت و موسسه العارف برگزار می‌شود، خانواده شهید حسینی و جمعی از دوستان و همرزمان وی حضور خواهند داشت.

حاصل ۱۲ سال مذاکره با بدعهدی آمریکا مواجه شد
امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به پیشنهاد مذاکره رئیس‌جمهور آمریکا بدون پیش‌شرط اشاره کرد و گفت: واضح است که این‌بار جنگ تمام‌عیار دشمن با نظام اسلامی شکل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و روانی دارد و در واقع در همان استراتژی تعریف می‌شود. وی اظهار داشت: حاصل ۱۲ سال مذاکره و گفت‌وگو و درنهایت توافق برجام که به تایید و تصویب سازمان ملل متحد نیز رسید با بدعهدی تاریخی شیطان بزرگ مواجه شد که باید همگان از این رفتار غیرمتعهدانه آنها درس گیرند و به عمق کینه و عداوت آمریکایی‌ها با ملت بزرگ ایران پی ببرند.


Page Generated in 0/0041 sec