printlogo


کد خبر: 196424تاریخ: 1397/5/13 00:00
تساوی استقلال و ذوب‌آهن در یک بازی پر گل
همه چیز داشت

تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن و استقلال در هفته دوم لیگ برتر به تساوی 2-2 رضایت دادند. ذوب‌آهن و استقلال در چارچوب روز نخست هفته دوم لیگ هجدهم در ورزشگاه فولادشهر برابر هم قرار گرفتند که این دیدار در پایان با نتیجه تساوی 2-2 خاتمه یافت. در این دیدار رضا حبیب‌زاده(۲۴) و ادی هرناندز(۴۵) برای ذوب‌آهن گلزنی کردند و وریا غوری‌(۴۲ و ۵۶) نیز گل‌های استقلال را به ثمر رساند. بازی در ۱۰ قیقه نخست پایاپای دنبال می‌شد و 2 تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار داده بودند. در ادامه استقلال بازی را در دست گرفت و در دقیقه سیزدهم این رشید مظاهری بود که دروازه میزبان را نجات داد و ضربه زیبای روح‌الله باقری را دفع کرد. پس از این ذوب‌آهن توپ و میدان را در اختیار گرفت و حملات زهرداری را روی دروازه استقلال ترتیب داد. 2 واکنش زیبای رحمتی باعث باز نشدن دروازه آبی‌ها شد. با این‌ حال ارسال یک کرنر از سوی مسلمان روی دروازه استقلال با اثرگذاری بازیکن ذوب‌آهن، دروازه خالی را مقابل حبیب‌زاده قرارداد تا در دقیقه ۲۴ این بازیکن دروازه رحمتی را باز کند و شاگردان نمازی با یک گل پیش بیفتند. مصدومیت حبیب‌زاده پس از گل باعث شد بازی متوقف شود و بعد از آن بازی آرام دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۴۲ توپ به روح‌الله باقری رسید و پاس زیبای این بازیکن باعث شد وریا غفوری گل تساوی را به ثمر برساند. در ادامه این ذوب‌آهن بود که دست از حمله نکشید و باز هم روی کرنر به گل رسید. خروج اشتباه رحمتی باعث شد توپ به ادی هرناندز برسد تا این بازیکن گل دوم ذوب‌آهن را در دقیقه 2+45 به ثمر برساند. در نیمه دوم 2 تیم بازی را هجومی آغاز کردند تا در دقیقه ۵۶ حملات استقلال نتیجه داد و وریا غفوری روی پاس فرشید باقری و با از پیش رو برداشتن مظاهری گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند. پس از این گل بازی متعادل شد و اشتباهات هافبک‌های 2 تیم در میانه‌های میدان باعث شد بازی در نیمه دوم موقعیت‌های گل کمتری داشته باشد. در اواسط نیمه دوم محمدرضا حسینی با شوتی زیبا دروازه استقلال را تهدید کرد که باز هم رحمتی مانع به ثمر رسیدن گل سوم شاگردان نمازی شد. در ادامه روی حرکت زیبای روح‌الله باقری، وحید محمدزاده مجبور به خطا روی این بازیکن شد که داور با نشان دادن کارت زرد دوم به مدافع ذوب‌آهن باعث شد میزبان از دقیقه ۷۳ ده نفره شود.
۱۵ دقیقه آخر بازی نیز پربرخورد بدون ایجاد خطری روی دروازه‌ها ادامه پیدا کرد و در این میان در دقیقه 2+90 هم محمد دانشگر از زمین بازی اخراج شد و در نهایت 2 تیم به تساوی 2-2 رضایت دادند.
در دیگر دیدارهای روز پنجشنبه تیم فوتبال استقلال خوزستان در حالی که تا دقیقه ۹۲ با یک گل از میهمان خود پیش بود، 2 بر یک مقابل پدیده شکست خورد. برای پدیده امین قاسمی‌نژاد در دقیقه ۹۲ و یونس شاکری در دقیقه ۹۴ گلزنی کردند و وحید خشتان در دقیقه ۲۴ برای میزبان گلزنی کرد. سایپا نیز با نتیجه 3 بر صفر داربی خودروسازان را به پیکان واگذار کرد. پارس‌جنوبی هم با نتیجه 2 بر صفر از سد استقلال خوزستان گذشت.
 وقتی هر دو تیم ناراضی‌اند
بازی ذوب‌آهن و استقلال یک بازی جذاب و پربرخورد بود که طبعا کار تیم داوری را هم سخت کرده بود اما تیم داوری این بازی نتوانست از عهده کار خود برآید به شکلی در پایان بازی هر 2 تیم از قضاوت آنها ناراضی بودند و جالب اینکه هر دو طرف هم در این نارضایتی کاملا محق بودند! اولین چالش بیژن حیدری در بازی روی صحنه گل اول ذوب‌آهن به وجود آمد. همان صحنه دلخراشی که مصدومیت حبیب‌زاده، گلزن ذوب‌آهن را به دنبال داشت. ضربه وریا غفوری به صورت حبیب‌زاده کاملا اتفاقی و ناآگاهانه بود اما این حرکت یک بی‎مبالاتی و بی‌احتیاطی محض بود که می‌توانست یک کارت قرمز را برای غفوری به همراه داشته باشد. اما شاید به دلیل اینکه این صحنه منجر به گل شد و بازی برای دقایقی متوقف شد تا به وضعیت حبیب‌زاده رسیدگی شود، حیدری از جریمه کردن غفوری گذشت کرد. بدشانسی بزرگ بیژن حیدری این بود که بازیکنی که به‌زعم کارشناسان باید از بازی اخراج می‌شد کلیدی‌ترین بازیکن میدان شد و هر 2 گل استقلال را به ثمر رساند. بی‌شک اگر غفوری اخراج می‌شد روند بازی تغییر می‌کرد و ممکن بود نتیجه دیگری رقم بخورد اما غفوری بعد از آن خطای خطرناک در زمین ماند و ستاره بازی شد تا ذوبی‌ها در پایان بازی به قضاوت حیدری اعتراض کنند. از سوی دیگر استقلالی‌ها هم از داوری حیدری متضرر شدند. 2 حمله خطرناک این تیم که موقعیت مسلم گلزنی به شمار می‎رفت با پرچم اشتباه کمک‌داور و سوت حیدری ناتمام ماند. همین دو صحنه می‌توانست 2 گل برای استقلال به همراه داشته باشد اما تیم داوری مانع این اتفاق شد. حیدری در دادن کارت زرد دوم به محمد دانشگر هم سختگیری کرد و در حالی که یک بازیکن ذوب‌آهن در میان چند استقلالی به خطا متوقف شده بود و در این صحنه، جریمه تیمی کفایت می‌کرد، کارت زرد دوم را به دانشگر داد و او را اخراج کرد. استقلالی‌ها مدعی هستند حیدری برای اینکه تیم 10 نفره شده ذوب‌آهن را راضی کند، دانشگر را اخراج کرد. در نهایت بازی مساوی تمام شد اما اتفاقات داوری بازی به شکلی بود که هر دو تیم بشدت متضرر شدند و این اتفاق عجیبی است که کمتر پیش می‌آید. معمولا قضاوت‌ها در بازی فوتبال به سود یک طرف رقم می‌خورد و می‌توان با مرور صحنه‌ها مشخص کرد کدام تیم از داوری بازی بیشتر متضرر شده است اما قضاوت درباره اینکه از بین استقلال و ذوب‌آهن کدام یک سود برد و کدام یک متضرر شد،
آسان نیست.
 


Page Generated in 0/0036 sec