printlogo


کد خبر: 196304تاریخ: 1397/5/10 00:00
اخبار

لبنان و عراق؛ بازار جدید برای نوشت‌افزارهای ایرانی
مدیر مجمع نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی از بررسی برای ایجاد بازارهای جدید برای عرضه نوشت‌افزار بومی خبر داد. به گزارش تسنیم، سعید حسینی، مدیر مجمع نوشت‌افزار ایرانی ـ  اسلامی در ارتباط با ظرفیت‌های موجود در این عرصه برای صادرات نوشت‌افزارهای ایرانی - اسلامی، گفت: ما الان به توانمندی صادرات این کالاها رسیده‌ایم و این موضوع از سال گذشته برای‌مان جدی‌تر شده است. بعضی از بازارها به عنوان بازار هدف شناسایی شده‌اند، مثلاً موضوعاتی مانند زبان، مقاومت، کشورهای همسایه و... می‌تواند فصل مشترکی برای آغاز این همکاری باشد. ما این موارد را به عنوان آغاز صادرات نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی در نظر گرفته‌ایم و حتی تحقیق در برخی بازارها را نیز آغاز کرده‌ایم. به عنوان نمونه، در کشورهای عراق و لبنان این بررسی‌ها در حال انجام است. مواردی به صورت جزئی انجام شده اما امیدواریم امسال این اتفاق جدی‌تر رخ دهد. در کنار صادرات به فکر فرهنگ‌سازی استفاده از این کالاها در کشورهای هدف نیز هستیم و قصد داریم همانطور که این جریان در ایران شکل گرفته در کشورهای هدف نیز از سوی نیروهای بومی شکل بگیرد. در حوزه بین‌الملل نیز عمدتاً طرح‌های غربی قالب هستند؛ در تلاش هستیم که این فضا شکسته شود. شاید لازم نباشد در همه جا ما صادرکننده باشیم، بلکه می‌خواهیم تجربه خودمان را منتقل و این گفتمان را ایجاد کنیم. به عنوان نمونه در کشور لبنان امسال یک تولیدکننده وارد این حوزه شده و با تصاویر شهدای حزب‌الله اقدام به تولید نوشت‌‌افزار می‌کند. این مساله نیز برای ما موضوعیت دارد.


اعلام آمادگی دفتر موسیقی برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد. به گزارش «وطن‌امروز»، به دنبال اعلام آمادگی برخی هنرمندان موسیقی برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی رایگان به منظور امیدافزایی و نشاط‌بخشی در میان قشرهای مختلف جامعه، دفتر موسیقی نیز همگام با این حرکت، برای صدور مجوز این نوع کنسرت‌ها اعلام آمادگی کرد. پس از لغو برخی رویدادهای هنری در راستای همراهی با مردم در مشکلات معیشتی، حالا برخی هنرمندان پیشنهاد اجرای کنسرت رایگان برای بهتر کردن حال مردم در این شرایط اقتصادی را مطرح و اعلام آمادگی کرده‌اند که می‌توان به نام‌هایی همچون «شهرام شکوهی» و «همایون شجریان» اشاره کرد. حالا باید منتظر بود و دید هنرمندان کشورمان نسبت به این اعلام آمادگی وزارت ارشاد برای برگزاری برنامه رایگان، چه واکنشی خواهند داشت.


ساخت مقدمه‌ای بر سریال «۲۴»
تهیه‌کنندگان سریال «۲۴» اعلام کردند قصد دارند مقدمه‌ای بر سریال «۲۴» بسازند. به گزارش مهر به نقل از ایندی وایر، پیش‌مقدمه‌ «۲۴» که کیفر ساترلند در آن حضور نخواهد داشت، یکی از پروژه‌هایی است که بر مبنای سریال پرطرفدار «۲۴» جلوی دوربین می‌رود. یک ماه پیش اعلام شد تهیه‌کنندگان سریال «۲۴» یعنی هاوارد گردون، جوئل سارناو و رابرت کوچران قصد دارند یک نسخه جدید از سریال «۲۴» را بسازند، حالا رسما اعلام شده یک پیش‌مقدمه بر سریال «۲۴» ‌با حضور جک باوئر جوان و درباره زمانی که او تازه وارد دنیای سی‌تی‌یو می‌شود، ساخته می‌شود. این سریال جدید به تهیه‌کنندگان اجازه می‌دهد تا شخصیت محبوب جک باوئر را که در همه فصل‌های سریال کیفر ساترلند بازیگر آن بود، دوباره به قاب تلویزیون برگردانند. البته طبیعی است که کیفر ساترلند نمی‌تواند در نقش جک باوئر جوان ظاهر شود و این نقش باید توسط فرد دیگری ایفا شود. سریال جدید «۲۴» باز هم از ۲۴ اپیزود تشکیل می‌شود. پیش‌مقدمه «۲۴» یکی از 2 نسخه‌ای است که کمپانی فاکس قصد دارد روی آنتن بفرستد. گفته شده یک فصل جدید با بازی جرمی دانر درباره یک بازرس زن نیز در دست تهیه است.
 


Page Generated in 0/0034 sec