printlogo


کد خبر: 196161تاریخ: 1397/5/8 00:00
اخبار

چرا باشگاه‌ها پیگیر حق خود نیستند؟
باشگاه‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر که بخش عمده آنها با مشکلات مالی مواجه هستند نسبت به مبلغ کلانی که از تبلیغات محیطی فصل گذشته باقی مانده بی‌تفاوت هستند. طی سال‌های اخیر یکی از راه‌های اصلی درآمد باشگاه‌ها تبلیغات محیطی فوتبال بوده که هر دوره با مشکلات ریز و درشتی همراه بوده است. درحالی که در فصل ۹4 - ۹3 لیگ برتر رقم قرارداد تبلیغات محیطی ۱۶۰ میلیارد تومان برای 2 فصل منعقد شده بود، برای فصل هجدهم لیگ برتر این مبلغ با نزولی عجیب، به نامعلوم(!) تبدیل شده و سازمان لیگ هنوز در این باره شفاف‌سازی نکرده است. از سوی دیگر، برای فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر نیز قراردادی به ارزش ۶۷ میلیارد تومان منعقد شده و شرکت مجری متعهد شده بود این مبلغ را به سازمان لیگ پرداخت کند اما با وجود پایان رقابت‌های فصل قبل و شروع فصل جدید، گفته می‌شود تنها ۱۷ میلیارد تومان از این مبلغ به فوتبال داده شده و تکلیف ۵۰ میلیارد تومان دیگر مشخص نیست! این در حالی است که از مبلغ قرارداد تبلیغات محیطی فوتبال ۸۰ درصد به باشگاه‌ها خواهد رسید و بقیه بین سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و مجری تبلیغات محیطی تقسیم خواهد شد. با وجود اینکه تکلیف این ۵۰ میلیارد تومان مشخص نیست اما سکوت باشگاه‌ها هم در نوع خود جالب است. باشگاه‌هایی که با مشکلات عدیده مالی مواجه هستند براحتی نسبت به این ۵۰ میلیارد تومان سکوت کرده‌اند و از سازمان لیگ نمی‌پرسند که تکلیف این پول چه می‌شود. شاید هم وضع‌شان آنقدر خوب هست که ۵۰ میلیارد تومان برای‌شان پولی نیست! مگر می‌شود در این وضعیت بد اقتصادی که باشگاه‌ها با آن درگیر هستند مدیران عامل سکوت کنند و سازمان لیگ هم واکنشی به این موضوع نداشته باشد؟ مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال باید به این موضوع ورود کند و همانطور که پیگیر مطالبات قبلی فوتبال از مجری تبلیغات محیطی 3 فصل قبل بود، این بار هم پیگیر ۵۰ میلیارد تومان باشد تا در این آشفتگی گم نشود!

شانس بالای طارمی برای آقای گلی در لیگ قطر
مهاجم ایرانی الغرافه از نگاه سایت قطری این شانس را دارد که عنوان آقای گلی این فصل رقابت‌های لیگ قطر را به دست آورد. به نقل از استاد الدوحه، یوسف العربی، مهاجم الدحیل یکی از  بهترین‌های لیگ ستارگان قطر در 3-2 فصل اخیر بوده است. العربی، بهترین گلزن 2 فصل اخیر لیگ ستارگان قطر بوده است. سایت استاد الدوحه در گزارشی با تیتر «چه بازیکنی می‌تواند  عنوان آقای گلی را از  یوسف العربی بگیرد؟» از  چند مهاجم سخن به میان آورد که این شانس را دارند تا در فصل جدید لیگ ستارگان قطر عنوان آقای گلی را به دست آورند.
از نظر سایت استاد الدوحه، بغداد بونجاح، مهاجم الجزایری تیم فوتبال السد بیشترین شانس را برای کسب آقای گلی بعد از  یوسف العربی دارد و بعد از  این دو بازیکن هم مهدی طارمی، مهاجم  ایرانی الغرافه شانس اصلی آقای گلی است. طارمی در فصل جابه‌جایی زمستانی بود که به الغرافه پیوست و توانست خیلی زود توانایی‌های خود را در این تیم قطری به نمایش گذارد. او 2 فصل پیاپی آقای گل لیگ ایران بود و باید دید که آیا می‌تواند در لیگ ستارگان قطر هم چنین عنوانی را به دست آورد یا نه.

چامیزو با شکست جردن باروز قهرمان شد
دیدار حساس و زیبای فینال وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد جام یاشار دوغو در ترکیه به سود فرانک چامیزو، کشتی‌گیر کوبایی‌تبار ایتالیا به پایان رسید. در جریان دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد جام یاشار دوغو در استانبول ترکیه، فرانک چامیزو، دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در دیداری حساس مقابل جردن باروز، نابغه آمریکایی کشتی جهان و دارنده ۵ مدال طلای جهان و المپیک در یک کشتی سخت و پرامتیاز با نتیجه ۱۰ - ۱۰ به برتری رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت. چامیزو چندی پیش مقابل باروز در آمریکا در حالی که ۵ بر ۲ پیش بود در ثانیه‌های پایانی ۴ امتیاز از دست داد و ۶ بر ۵ شکست خورد. باروز این بار نیز درست در ثانیه پایانی مبارزه موفق به در خاک نشاندن حریف شد و به پشت چامیزو رفت اما داور به دلیل پایان زمان مبارزه هیچ امتیازی به او نداد تا در نهایت ۱۰ - ۱۰ نتیجه را واگذار کند. کایل اسنایدر، دیگر عنوان‌دار کشتی آمریکا و قهرمان جهان و المپیک نیز روز جمعه مقابل اصلان‌بک آلبروف، دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان ۳ - ۳ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند تا یکی دیگر از عنوان‌داران آمریکا شکست غیرمنتظره‌ای داشته باشد.
 


Page Generated in 0/0038 sec