printlogo


کد خبر: 196119تاریخ: 1397/5/7 00:00
کوتاه و گویا

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از ارائه حدود هزار میلیارد تومان تسهیلات شغلی به ایثارگران توسط این صندوق تا پایان سال 1397 خبر داد. رضا ریاحی با اشاره به تخصیص 175 میلیارد تومان تسهیلات به ایثارگران در سال 1396 گفت: تخصیص این تسهیلات منجر به ایجاد شغل برای 6500 نفر از ایثارگران عزیز شد. در سال 1397 نیز پرداخت وام‌ها از نخستین روز کاری فروردین‌ماه آغاز شد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال حدود یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب وام‌های روستایی، مشاغل خانگی و سایر وام‌ها از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی به ایثارگران اختصاص پیدا کند.
دانش‌آموزان شهرستان‌‌های استان تهران برای همدردی و نشان دادن مظلومیت کودکان بی‌دفاع و مظلوم یمن و مخالفت با تجاوز رژیم سعودی به این کشور، یک کیلومتر نقاشی کشیدند. در حاشیه ویژه‌برنامه دانش‌آموزی «طعم جبهه» ایستگاه نقاشی با موضوع حمایت و همدردی با کودکان یمن برپا و با استقبال چشمگیر دانش‌آموزان مواجه شد.
به منظور پاکسازی و زیبا‌‌سازی معابر و خیابان‌ها از ناهنجاری‌‌های شهری، طرح ضربتی جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها در شمال تهران اجرا  شد. همچنین نخستین تور محله‌گردی شمیران با هدف معرفی بافت تاریخی و جاذبه‌‌های محلات قدیمی شمیران با بازدید از محله حصار بوعلی برگزار شد.
در راستای اجرای طرح تبدیل بوستان جنگلی سرخه‌حصار به قطب گردشگری شرق تهران، صبح روز جمعه پنجم مردادماه عکاسان تهرانی در سرخه حصار گردهم آمدند تا با عکس‌‌های زیبا و هنر فاخر خود، این پارک زیبا را بیشتر معرفی کنند.
پنجمین شب شعر حریم آهو ویژه ولادت امام رضا(ع) ساعت ۱۹ روز جمعه ۵ مرداد با حضور رئیس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران و جمعی از شاعران پیشکسوت و جوان در باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد.
برگزیده جایزه ادبی پروین اعتصامی معتقد است آثار بانوان نویسنده و هنرمند، مخاطبان را با بخش تازه‌ای از جهان ذهن و روح انسان آشنا و جهان زیستی بشر را با بیان تازه‌تری ارائه می‌کنند؛ بیانی که در عین اصالت و واقعیت، زیبایی متفاوتی نیز دارد. «آناهیتا آروان» مربی مرکز فرهنگی- ‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رودسر در استان گیلان امسال جایزه اثر منتخب بخش داستانی هفتمین دوره این رویداد ادبی را با کتاب «بگذار تروا بسوزد» به خود اختصاص داد.
در راستای ترویج صنعتی فناوری نانو، نشست مدیران مسؤول، سردبیران و نمایندگان رسانه‌‌های تخصصی صنایع پلیمری با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون زمینه‌‌های مشترک همکاری، در محل سالن کنفرانس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برگزار شد.
محسن اسدی، شهردار منطقه 5 تهران اعلام کرد: شناسایی یکهزار و 110 ساختمان ناایمن پرتردد و پرخطر سطح نواحی هفتگانه منطقه 5 انجام شد و برای رفع خطر آنها تمهیدات لازم انجام می‌شود.


Page Generated in 0/0031 sec