printlogo


کد خبر: 196045تاریخ: 1397/5/6 00:00
اخبار

رنوی فرانسه هم از ایران می‌رود
مدیر اجرایی شرکت خودروسازی رنوی فرانسه گفت این شرکت احتمالا به منظور تبعیت از تحریم‌های آمریکا فعالیت خود را در ایران متوقف خواهد کرد. به گزارش تسنیم، تیری بولور افزود: «ما به دنبال فرصت‌های جدید بویژه در آفریقا هستیم تا از طریق ایجاد رشد قوی، فرصت‌های از دست رفته در بازار ایران را جبران کنیم». ماه گذشته مدیران شرکت رنو گفته بودند قصد دارند یک حضور حداقلی را در بازار ایران نظیر دور قبلی تحریم‌ها حفظ کنند. شرکت رنو سال گذشته موافقتنامه‌ای را با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت پرتو نگین ناصح برای افزایش 75 درصدی ظرفیت تولید خود در ایران به امضا رسانده بود. کلوتیلد دلبوس، مدیر امور مالی شرکت رنو گفته این شرکت هنوز تولید خودرو یا سرمایه‌گذاری به موجب قرارداد جدید را آغاز نکرده است.


تورم تیر به 2/10 درصد رسید
بر اساس گزارش بانک مرکزی، نرخ تورم در 12ماه منتهی به تیر ۱۳۹۷ نسبت به 12 ماه منتهی به تیر ۱۳۹۶ معادل 2/10 درصد اعلام شد. به گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در تیر97 به عدد 8/126 رسید که نسبت به فروردین 4/3 درصد افزایش یافت. از سوی دیگر، مرکز آمار ایران نرخ تورم کل کشور در تیر را 7/8 درصد اعلام کرد که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه 4/8 درصد برای دهک اول تا 9/8 درصد برای دهک هشتم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم 12 ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 4/9 درصد برای دهک اول تا 2/11 درصد برای دهک دهم است.

اعلام آمار بیکاری استان‎ها
استان‌های چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و لرستان در بهار ۹۷ بالاترین نرخ بیکاری را داشته‌اند. به گزارش مرکز آمار ایران، استان‌های چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و لرستان در بهار 97 بالاترین نرخ بیکاری را به میزان 8/22 درصد، 6/18 درصد و 9/15 درصد داشته‌اند. استان‌های زنجان و همدان با 2/8 درصد و اردبیل با 7/7 درصد و سمنان با 1/7 درصد کمترین نرخ بیکاری را دارند.


۷ میلیون تن کالا ذخیره‌ کرده‌ایم
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین و توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا که گفته شده از ۱۵ مرداد اعمال می‌شود از همین حالا عملیاتی شده است، افزود: 7 میلیون تن کالا ذخیره کرده‌ایم و دغدغه‌ای در این زمینه وجود ندارد. محمدرضا کلامی افزود: روزانه 150 تن گوشت قرمز تامین و در میادین میوه و تره‌بار با قیمت مناسب توزیع می‌شود؛ اکنون ران گوسفندی بسته‌بندی را 44 هزار و شقه را نیز حدود 34 هزار تومان عرضه می‌کنیم که در مقایسه با سال گذشته قیمت آن افزایش نیافته است.

تخلف ۳۲ میلیارد تومانی ۱۴ واردکننده موبایل
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به تخلف ۳۲ میلیارد تومانی شرکت‌های واردکننده گوشی همراه گفت: شرکتی حدود ۱۳ میلیارد تومان تخلف داشت و شرکتی حدود ۹۰ میلیون تومان. یاسر رایگانی افزود: رسیدگی به پرونده این شرکت‌ها از هفته جاری آغاز می‌شود. رایگانی درباره واردات موبایل با نرخ ارز دولتی افزود: پرونده 14 شرکت از طرف سازمان حمایت و سازمان صنعت، معدن و تجارت به سازمان تعزیرات ارجاع شد و بلافاصله با تاکید رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ارجاع و تعیین شعبه شد. رایگانی ادامه داد: این شرکت‌ها یک هفته مهلت دارند مستندات قانونی خود را به شعبه رسیدگی‌کننده ارجاع دهند. وی درباره 26 شرکت باقیمانده گفت: با اقدام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اعلام فهرست اولیه شرکت‌های دریافت‌کننده ارز دولتی، ستادی در سازمان تعزیرات حکومتی به دستور وزیر دادگستری و شعبه ویژه به این موضوع تشکیل شد. وی اضافه کرد: از 32 شرکت باقیمانده، شرکت‌هایی که گران‌فروشی کردند به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شدند.


Page Generated in 0/0034 sec