printlogo


کد خبر: 195923تاریخ: 1397/5/3 00:00
نقدی بر مراسم انتخاب بهترین‌‌های فوتبال ایران
بی‌نظمی

مراسم معرفی بهترین‌های فوتبال ایران در فصل گذشته بی‌نظم‌تر، بی‌برنامه‌تر و بی‌تدبیرتر از سال‌های گذشته برگزار شد به گونه‌ای که برخی مدعوان با ناراحتی مراسم را ترک کردند. « مراسم معرفی برترین‌‌های فوتبال ایران در فصل ۹7-۹6 روز اول مرداد از ساعت ۲۰:۳۰ در سالن همایش‌‌های برج میلاد برگزار می‌شود». این جمله روی کارت‌‌های دعوت ارسالی از سوی سازمان لیگ قید شده بود تا مدعوان امیدوار باشند کار به نیمه‌‌های شب و تکرار اتفاقات کسل‌کننده سال‌های گذشته نمی‌کشد.
از سویی خوشبینی مدعوان این بود که مسؤولان سازمان لیگ که به صورت گروهی و در همه بخش‌ها و ریز و درشت راهی جام‌جهانی روسیه شده بودند و بیش از ۱۵ روز اوج نظم و انضباط را دیده بودند، حداقل یک دستاورد از این سفر خواهند داشت و آن هم نظم در برگزاری یک مراسم است!
مراسمی که طبق اعلام قبلی قرار بود از ساعت۲۰:۳۰ آغاز شود با تاخیری عجیب ساعت ۲۲:۳۰ به سمت آغاز شدن رفت اما این آغاز شدن به قیمت ناراحتی برخی میهمانان و پیشکسوتان تمام شد و حسن روشن، پیشکسوت استقلال با ناراحتی و بیان اینکه «با گاو و گوسفند بهتر برخورد می‌کنند» مراسم را ترک کرد.
مراسم همانطور برگزار شد که انتظار می‌رفت. یک مراسم بی‌نظم، بی‌برنامه و بدون تدبیر برای رعایت شأن میهمانان و برترین‌‌‌‌ها. مراسمی که مسؤولان سازمان لیگ فقط قصد داشتند برگزارش کنند و همه را هم راضی کنند. مراسمی که هیچ تدبیر حرفه‌ای برای آن اندیشیده نشده بود و ظاهرا تنها دغدغه مسؤولانش این بود که لباس‌ها و کت و شلوارها یکدست باشد!
از بد بودن مراسم معرفی برترین‌ها هر چه بنویسیم کم است و ظاهرا گوش شنوایی هم نیست و مسؤولان سازمان لیگ کار خودشان را در اوج بی‌نظمی دنبال می‌کنند اما پرسش اصلی از مسؤولان این سازمان که به صورت گروهی و ریز و درشت راهی روسیه شده بودند این است که دستاورد حضور پرتعداد شما در جام‌جهانی چه بود؟
از حضور پرتعداد در جام‌جهانی کدام سوغات را برای این فوتبال آوردید که بشود گفت حلال‌تان باشد میلیون‌ها تومان هزینه کردن از بیت‌المال؟ شاید هم در ورزشگاه‌ها نبودند تا نظم در برگزاری مسابقه و یک مراسم را ببینند. شاید هم به نفع‌شان نیست که یک مراسم بی‌حرف و حدیث برگزار کنند. مگر می‌شود به فاصله کمتر از یک ماه از دیدن آن همه مراسم زیبا و منظم چنین مراسم زشت و بی‌نظمی را برگزار کرد؟
مگر می‌شود برای معرفی برترین‌‌های فصل گذشته فوتبال ایران که چند ماه پیش تمام شده بود، ۵ ساعت میهمانان را در سالن نگه داشت؟ مگر می‌شود بهترین داور فوتبال ایران و آسیا و یکی از بهترین داوران جام‌جهانی را 5 ساعت نگه داشت تا وقتی سالن خالی شد و میهمانان رفته بودند در ثانیه‌‌های آخر از او تقدیر کرد؟ مسؤولان سازمان لیگ اینها را از کجا یاد گرفته‌اند؟
احترام به پیشکسوتان و تماشاگران را از کجا یاد گرفته‌اند؟ در روسیه که هر چه دیدیدم احترام بود و برخورد خوب، پس چرا با برخی میهمانان بدرفتاری شد و کار به درگیری لفظی کشیده شد؟ چرا باید چند صد کارت دعوت پخش کرد که در سالن برای نشستن جا نباشد و ورود میهمانان با مشکل مواجه شود و آنها که باید باشند قهر کنند و بروند و سالن بماند برای افرادی که جای‌شان در این مراسم نبود؟
سازمان لیگ چرا به جای پیشرفت هر سال پسرفت می‌کند؟ مدیر روابط عمومی سازمان لیگ با کدام استدلال ادعا می‌کند اختتامیه لیگ گذشته از اختتامیه جام‌جهانی ۲۰۱۸ زیباتر بود؟ یا ما هر دو مراسم را ندیده بودیم یا معنای زیباتر بودن را متوجه نمی‌شویم!
اینجا که دیگر یگان ویژه و نیروی انتظامی و عوامل دیگر نبودند که مسؤولان سازمان لیگ بخواهند بی‌نظمی مراسم را گردن‌شان بیندازند. حالا دیگر بهانه‌شان چیست؟ نگران این هستیم که این بی‌نظمی و بی‌برنامگی وارد لیگ هجدهم شود و حضور پرتعداد مسؤولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در روسیه نتیجه عکس بدهد و راه رفتن خودمان را هم فراموش کنیم!
آیا نمی‌شد برای هر بخش مراسمی جدا گرفت تا هم کوتاه‌تر و زیباتر باشد و هم شأن ورزشکاران و برترین‌ها که یک فصل برایش زحمت کشیده بودند رعایت شود؟ آیا نمی‌شود برای فوتبال پایه که تعدادشان هم زیاد بود یک مراسم جدا گرفت؟ برای بانوان در بخش‌‌های مختلف هم همینطور. اینها که درگیر جام‌جهانی نبودند؟ البته مسؤولان سازمان لیگ درگیر جام‌جهانی بودند!
مگر می‌شود کل فوتبال را در یک مراسم تقدیر کرد؟ آیا نمی‌شد مراسم‌‌های دیگری گرفت و از چند پیشکسوت و زحمتکش دیگر هر بخش هم تقدیر کرد؟ می‌شد اما نمی‌خواستند یا نمی‌توانستند. این مراسم ما را بیشتر از قبل نگران برگزاری لیگ هجدهم کرد. با این حال چند روز دیگر صبر می‌کنیم تا افتتاحیه لیگ هجدهم را ببینیم. شاید واقعا افتتاحیه لیگ برتر ایران از افتتاحیه جام‌جهانی زیباتر شد!
 


Page Generated in 0/0038 sec