printlogo


کد خبر: 195915تاریخ: 1397/5/3 00:00
آب، خوردنی نیست!
سحر فتحی

همانطور که می دانید این روزها برای صرفه‌جویی در مصرف آب مکرر هشدار می‌دهند و حتی برای اینکه نشان دهند با کسی شوخی ندارند آب را قطع هم می کنند، با این وجود برخی از هموطنان نه تنها این هشدارها را جدی نمی‌گیرند! بلکه دست به کارهای عجیبی نیز می زنند که در اینجا مواردی را از زبان خودشان می‌خوانیم.

یک زن خانه دار زرنگ: راستش ما در طبقه پنجم ساکن هستیم و آپارتمان ما آسانسور ندارد حالا شما حساب کن بعد از کلی خرید در گرمای این دوره زمانه ۵ طبقه را گز کنی و برسی خانه و ببینی آب قطع شده، چه حالی می شوی؟ بعد هم می گویند مشکل پمپ است و طبقات اول آب را مصرف می کنند و به طبقات بالا نمی‌رسد، ما هم از لجمان هر روز به بهانه شستن پارکینگ آب را باز می‌گذاریم تا حال همسایه‌های طبقات اول را بگیریم...

یک مرد عاشق: به خاطر همسرم و‌عشقی که به او داشتم سفیدش را خریدم تا بشود همان اسب سفید رویاهایش... ماشینم را می‌گویم اما حالا همسرم گیر داده که زبان بسته در گرما هلاک می شود و هر روز باید بشورمش تا حالش جا بیاید!

یکی از سه دهک پولدار: آب؟! هدر؟! آب گذاشتند که مصرف کنیم دیگر، اصلاً ما مصرف نکنیم کی مصرف کند؟ شما همین استخر و دم و‌دستگاه را ببین! باید پرش کنیم که بتوانیم شیرجه بزنیم و حال کنیم یا نه! اگر این کارها را نکنیم فرق ما با دهک‌های پایین چیست؟ بعد هم اینکه کسی به ما نگفته آب نداریم! نه بی بی سی اعلام کرده نه صدای آمریکا نه...

یک روشنفکر: زنده باد... تازه دارید می‌رسید به حرف ما، اصلاً مگر آب را باید خورد؟ ما خودمان یک کمپین تشکیل دادیم که آب خوردنی نیست، اصلاً شما برای آب موسیقی بزار برایت می رقصد حتی، آنقدر می فهمد! شما تا به حال در وان حمام پر از آب خوابیدی؟ همراه با یک موسیقی کلاسیک؟ امتحان کن عزیز من میفهمی من چه می‌گویم.
 


Page Generated in 0/0036 sec