printlogo


کد خبر: 195705تاریخ: 1397/4/30 00:00
اخبار

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه به ایران آمد
روایت شاهد عینی از مذاکرات پوتین و ترامپ
الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه که به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر پنجشنبه با سعید ایروانی، معاون سیاست خارجی و امنیت بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی دیدار و گزارش جامعی از گفت‌وگوهای انجام‌شده در اجلاس اخیر رؤسای‌جمهور فدراسیون روسیه و ایالات متحده آمریکا ارائه کرد. به گزارش دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، ایروانی در این دیدار که بیش از 2 ساعت به طول انجامید با تشکر از سرعت عمل رئیس‌جمهور روسیه در اعزام نماینده ویژه به تهران، این اقدام را نماد روشنی از التزام 2 کشور به قواعد همکاری و مشارکت راهبردی عنوان کرد. معاون سیاست خارجی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در ادامه گفت: مواضع اصولی و قاطع رئیس‌جمهور روسیه در قبال یکجانبه‌گرایی و بدعهدی آمریکا نشان‌دهنده تعهد روسیه به موازین بین‌المللی و پیروی از منطق گفت‌وگو و مفاهمه برای حل و رفع چالش‌‌های سیاسی و امنیتی است.
فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی جامع از گفت‌وگوهای انجام شده در اجلاس اخیر رؤسای‌جمهور روسیه و آمریکا اظهار داشت: روسیه خود را متعهد به پشتیبانی از توافقات بین‌المللی می‌داند و بر اجتناب کشورها از یکجانبه‌گرایی و بهره‌‌‌گیری از ابزارهای اقتصادی و تجاری برای تحمیل اراده سیاسی به کشورهای دیگر تاکید دارد. لاورنتیف با اشاره به مواضع روشن و قاطع روسیه در قبال برجام، بر ضرورت پایبندی و اجرای تعهدات پذیرفته‌شده از جانب همه کشورها تاکید کرد و افزود: رئیس‌جمهور روسیه اعمال تحریم‌‌های یکجانبه علیه ایران را مغایر توافقنامه بین‌المللی برجام می‌داند و در گفت‌وگوهای اخیر با رئیس‌جمهور آمریکا بر غیرسازنده و زیانبار بودن این اقدام تاکید کرده است. وی اظهار امیدواری کرد با ادامه گفت‌وگو میان چین، روسیه و کشورهای اروپایی با آمریکا رویکرد این کشور در قبال پیگیری سیاست‌‌های یکجانبه تغییر کند و توافقات پذیرفته‌شده در چارچوب برجام مبنای عمل متقابل قرار گیرد. لاورنتیف در پایان این دیدار با تاکید بر تقویت و استمرار همکاری سیاسی و امنیتی 2 کشور در سوریه گفت: در عزم و اراده دولت روسیه برای ادامه همکاری مشترک در مبارزه با تروریسم هیچ‌گونه خللی وارد نشده است و این مسیر تا استقرار کامل ثبات و امنیت در سوریه ادامه خواهد یافت.

وزیر علوم درباره بازرسی‌های آژانس از دانشگاه‌ها توضیح دهد
عضو کمیسیون آموزش مجلس از حضور وزیر علوم در کمیسیون متبوعش برای ارائه توضیحات درباره حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در برخی دانشگاه‌های کشور خبر داد. حجت‌الاسلام سلیمی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: بزودی از وزیر علوم برای حضور در کمیسیون آموزش و ارائه توضیحات درباره حضور بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در برخی دانشگاه‌ها دعوت می‌کنیم.  وی افزود: اینکه وزیر محترم علوم گفتند این بازرسی‌ها اخیراً انجام نشده بدان معنا است که قبلاً این کار انجام شده است و ایشان باید در این باره شفاف توضیح دهند که این بازدیدها با چه مجوزی انجام شده است. سلیمی ادامه داد: این‌گونه اقدامات امنیت ملی ما را مخدوش می‌کند و اگر ادامه داشته باشد دیگر هیچ جای امنی در کشور باقی نمی‌ماند. باید به‌سرعت جلوی این روند گرفته و پاسخ قاطعی هم به طرف مقابل داده شود.

باید با مفسدان اقتصادی شدیدا برخورد کرد
امام جمعه موقت تهران گفت: مفسد هرکس که هست و در هر جایگاه و نهادی که قرار دارد و هر نسبتی با هر کس که دارد، باید قاطعانه مورد برخورد قرار گیرد. آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه دیروز تهران با بیان اینکه باید با هر نوع فسادی مخصوصاً دست انداختن به بیت‌المال برخورد شود، تاکید کرد: این بدترین نوع فساد است و شدیدترین برخورد باید با آن بشود. به گزارش فارس، امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه برای برخورد با مفسدان، ملاک فقط قانون است، تصریح کرد: مفسد هرکس که هست و در هر جایگاه و نهادی که قرار دارد و هر نسبتی با هر کس که دارد، باید قاطعانه مورد برخورد قرار گیرد. آیت الله خاتمی افزود: خط قرمزهای جعلی‌ درباره فساد مورد قبول نیست؛ فقط قانون محور است.


Page Generated in 0/0037 sec