printlogo


کد خبر: 195698تاریخ: 1397/4/30 00:00
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درمراسم افتتاح بیمارستان برکت قرچک:
200 مرکز بهداشتی در حال ساخت داریم

گروه اجتماعی: بیمارستان 96 تختخوابی بنیاد برکت در قرچک ورامین با نام بیمارستان شهید ستاری روز پنجشنبه 28 تیرماه افتتاح و به عنوان هدیه رهبر انقلاب آماده خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه شد.
به گزارش «وطن‌امروز»، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان 96 تختخوابی برکت شهید ستاری قرچک گفت: مردم این منطقه حق زیادی بر گردن ما و انقلاب دارند. وی با گرامیداشت یاد فرمانده شهید نیروی هوایی ارتش افزود: از سپهبد شهید ستاری یاد می‌کنیم که از شهدای خاص نظام اسلامی است. مخبر تصریح کرد: مأموریت اصلی ما توانمندسازی مناطق محروم است. در چند سال گذشته با 45 هزار میلیارد تومان از منابع گوناگون اعم از فاینانس یا کمک‌‌های دولتی یا منابع داخلی ستاد 400 هزار شغل ایجاد کردیم. وی با بیان اینکه هم پول مال مردم است هم مدیریت به مردم تعلق دارد، گفت: روز گذشته طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور اعلام کردم که حاضریم با هر جریان حقیقی و حقوقی همکاری داشته باشیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: با همکاری هاشمی بود که به جایی رسیدیم که از 10 بیمارستانی که قرار بود بنیاد برکت بسازد، 7 دستگاه آن ساخته و تحویل شد و تا آخر سال 2 بیمارستان دیگر را می‌سازیم و به وزارت بهداشت تحویل می‌دهیم. مخبر تأکید کرد: ساخت یک بیمارستان سرطانی را در دست ساخت داریم، ضمن اینکه احداث یک بیمارستان دیگر را هم کلنگ‌زنی کردیم و ساخت یک بیمارستان دیگر را در زاهدان کلنگ خواهیم زد.
وی خاطرنشان کرد: ساخت نزدیک به 200 مرکز بهداشتی را نیز از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هدف‌‌گذاری کرده‌ایم که 154 مورد تمام شده یا در حال اتمام است و مابقی نیز تا آخر سال جاری به پایان می‌رسد. مخبر با اشاره به اینکه در سال گذشته هزینه 70 هزار نسخه بیماران سرطانی را پرداخت کردیم، افزود: همچنین 500 هزار بیمار مناطق محروم را بیمه تکمیلی درمان کردیم.
وی با اشاره به فعالیت ساخت دارو در بنیاد برکت گفت: با این اقدامات هم جلوی بخشی از واردات داروهای‌‌های تِک را می‌گیریم، هم قیمت تمام‌شده دارو را پایین می‌آوریم. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در پایان اظهار داشت: بیمارستان برکت شهید ستاری قرچک ورامین که در زیربنایی به مساحت 8300 مترمربع و با تأمین اعتبار 122 میلیارد ریال تکمیل شده، هفتمین بیمارستانی است که طی انعقاد تفاهمنامه سال 1394 میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر مشارکت ستاد در ساخت و تکمیل 10 پروژه بیمارستانی در مناطق محروم کشور ساخته و افتتاح آن انجام شد.
بیمارستان قرچک‌ ۲۰۰ تختخوابی می‌شود
همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه امکانات بیمارستان ۹۶ تختخوابی قرچک پاسخگوی جمعیت این شهرستان نیست، گفت: امید است با همکاری مدیران، این بیمارستان توسعه پیدا کرده و به ۲۰۰ تختخواب برسد. محمد آقاجانی در مراسم افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی «برکت شهید ستاری» که با حضور سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نقوی‌حسینی نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا و جمعی از مدیران برگزار شد، اظهار داشت: با حل مشکلات تخصیص اعتبار برای این پروژه و قرار‌گیری در ردیف اعتبارات جاری سازمان برنامه و بودجه، این بیمارستان در مسیر خدمتگزاری به مردم قرار می‌گیرد. وی در ادامه با بیان اینکه امکانات بیمارستان 96 تختخوابی قرچک پاسخگوی جمعیت این شهرستان نیست، تصریح کرد: این بیمارستان برای جمعیت 240 هزار نفری شهرستان قرچک بسیار محدود است و لازم است با همکاری مدیران، این بیمارستان توسعه پیدا کرده و به 200 تختخواب برسد تا بتوانیم خدمت بیشتر و مؤثرتری به مردم داشته باشیم. در ادامه این مراسم مسعود مرسلپور، فرماندار شهرستان قرچک نیز گفت: با توجه به مشکلاتی که در کشور به لحاظ اعتباری وجود دارد، برای عده‌ای قابل باور نبود که این بیمارستان احداث شود اما امروز با اعتبار 22 میلیارد تومانی وزارت بهداشت و 12 میلیارد تومانی بخش ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، این بیمارستان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
تأمین 35 درصد هزینه ساخت توسط بنیاد برکت
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز هزینه احداث این بیمارستان را 340 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: بیش از 35 درصد از هزینه اجرای این بیمارستان توسط بنیاد برکت تأمین شد. حسین لیاقتدار افزود: 36 هزار مترمربع زمین احداث این بیمارستان با دستور رئیس‌جمهور وقت توسط شهرداری قرچک تأمین و به شبکه بهداشت تحویل داده شد. وی با بیان اینکه احداث این بیمارستان 340 میلیارد ریال هزینه داشته، بیان کرد: برای احداث این بیمارستان وزارت بهداشت بیش از 220 میلیارد ریال هزینه کرده و مابقی توسط بنیاد برکت و با مشارکت این بنیاد احداث شده است. وی گفت: همراهی وزارت بهداشت و بنیاد برکت باعث شده مردم شهرستان قرچک که تا پیش از این از داشتن تخت بیمارستانی محروم بودند، از یک مرکز تخصصی درمانی برخوردار شوند.
 


Page Generated in 0/0039 sec