printlogo


کد خبر: 195471تاریخ: 1397/4/26 00:00
اخبار

بازگشت پیکرهای ۷۵ شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه
سردار سیدمحمد باقرزاده، رئیس کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح روز گذشته گفت: پیکرهای پاک ۷۵ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع‌مقدس چهارشنبه هفته جاری (۲۷ تیرماه) از مرز شلمچه به میهن بازمی‌گردد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، باقرزاده افزود: این شهدا مربوط به مناطق عملیاتی محرم، رمضان، کربلای 4 و تک پشتیبانی عملیات والفجر ۸ هستند. به گفته وی، پیکرهای مطهر این شهدای تازه تفحص شده ساعت ۹ صبح چهارشنبه همین هفته از مرز شلمچه وارد خاک میهن اسلامی می‌شود.
باقرزاده اظهار کرد: پیکرهای پاک این ۷۵ شهید برای وداع به شهر بندر امام خمینی در خوزستان انتقال داده می‌شود و پس از آن برای شناسایی، تشییع و تدفین به تهران منتقل می‌شود. مسؤول کمیته جست‌وجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح از تمام مردم برای حضور در آیین استقبال از فرزندان شهید میهن در مرز شلمچه دعوت کرد.

به لوایح مرتبط با FATF رأی نمی‌دهیم
نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره اینکه یکی از نمایندگان مجلس گفته است لوایح FATF تصویب می‌شود، اظهار کرد: این نماینده برای خودش گفته و ما از قبل مخالف این طرح بودیم و مخالف این طرح نیز خواهیم ماند. وی افزود: ما از قبل مخالف FATF بودیم و در حال حاضر نیز مخالف این طرح هستیم و به آن رأی نمی‌دهیم. قاضی‌پور با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار اخیر با نمایندگان، تصریح کرد: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند نمایندگان قوانین محکم در مجلس وضع کنند و ما با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب به این طرح رأی نخواهیم داد. گفتنی است یکی از اعضای فراکسیون امید در توئیتی گفته بود: با اطلاعاتی که داریم مجموعه نظام به این تصمیم رسیده که لوایح مربوط به مبارزه با پولشویی و تأمین مبارزه با تروریسم را تصویب کند.

در تیم اقتصادی دولت بازبینی شود
رئیس فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: یکی از مقیاس‌های بارز عدالت‌محوری متناسب‌سازی حقوق‌ها و دقت به مالیات‌ها است، افراد و نهادهایی که مالیات نمی‌پردازند باید شناسایی شوند و برخورد لازم  با آنها صورت بگیرد. حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با جهان‌نیوز، گفت: همه ما بدون در نظر گرفتن حب و بغض و با نگاهی بدون درنظر گرفتن دعواهای جناحی، باید در جهت عدالت‌محوری قدم برداریم، اگر نیرویی ناکارآمد است، باید عوض شود، باید در تیم اقتصادی دولت بازبینی شود و نیروهای ناکارآمد کنار گذاشته شوند، چرا که در کشور برای جایگزینی نیروها افراد متخصص زیادی داریم.

چهارمین گزارش برجامی مجلس تدوین شد
عضو کمیته هسته‌ای مجلس از تدوین پیش‌نویس گزارش این کمیته درباره نحوه اجرایی شدن برجام خبر داد. سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با تسنیم، از تدوین گزارش برجامی کمیته هسته‌ای این کمیسیون درباره نحوه اجرایی شدن برجام خبر داد و گفت: این پیش‌نویس باید در صحن کمیسیون قرائت شود و سایر اعضا نیز نظرات خود را در این زمینه اعلام کنند. وی با بیان اینکه پس از اعمال نظر اعضای کمیسیون درباره این گزارش، متن نهایی در اختیار هیات‌رئیسه مجلس قرار داده می‌شود تا در صحن علنی پارلمان قرائت شود، ادامه داد: گزارش چهارم مجلس از نحوه اجرای برجام تجمیع شده با شرایط پیش آمده خروج آمریکا از برجام است. پیش‌نویس این گزارش درباره خروج آمریکا از برجام، آثار، تبعات آن و نحوه اجرایی شدن برجام است که این گزارش طبق گزارشاتی که وزارت امور خارجه به کمیسیون ارائه کرده، تدوین شده است.

جابری‌انصاری با رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد
دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی روز گذشته با میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین جابری‌انصاری، دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی که به لبنان سفر کرده است، ظهر دیروز دوشنبه 25 تیرماه با میشل عون، رئیس‌جمهور آن کشور، دیدار و پیام روحانی را تسلیم وی کرد. جابری‌انصاری روز یکشنبه نیز با حضور در سوریه با بشار اسد، رئیس‌جمهور و ولید معلم وزیر خارجه آن کشور دیدار و رایزنی کرده بود.


Page Generated in 0/0037 sec