printlogo


کد خبر: 195409تاریخ: 1397/4/25 00:00
اخبار

شرکت 2 میلیون نفر در رأی‌گیری جایزه‌ «باروت خیس»
نشست خبری جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» در لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد. به گزارش «وطن‌امروز»، حجت‌الاسلام محرابی، رئیس شورای سیاست‌گذاری این جایزه بین‌المللی در ارتباط با ویژگی این جایزه در سال جاری گفت: امسال تلاش کردیم جشنواره را نسبت به سال قبل متفاوت‌تر برگزار کنیم، رأی‌گیری جشنواره در دوره‌های قبل عمدتاً در فضای مجازی انجام می‌شد و افرادی از کشورهای دیگر هم ممکن بود در رأی‌گیری شرکت کنند؛ در این دوره تصمیم گرفتیم جشنواره را از مرزهای ایران خارج و آن را بین‌المللی برگزار کنیم. در این دوره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی و «نیکی هیلی» سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد به عنوان 3 چهره منفور کاندیدا شدند و تا امروز 8 کشور دنیا در رأی‌گیری جشنواره مشارکت کرده‌اند. تا به امروز بالای 2 میلیون نفر در رأی‌گیری شرکت کرده‌اند که این برای چنین جشنواره‌ای رأی بسیار خوبی است، این جشنواره فقط حدود 400 هزار رأی دانش‌آموزی داشت که برای ما خیلی مهم است. میکائیل دیانی، دبیر ستاد مردمی جشنواره جایزه بین‌المللی «باروت خیس» نیز در ادامه این نشست خبری گفت: ما از 22 بهمن سال گذشته رأی‌گیری را برای نامزدهای این جشنواره آغاز کرده‌ایم و در همان روز اول بیش از 200 هزار نفر به نامزدهای جشنواره رأی دادند. ان‌شاءالله در مراسم اختتامیه کمیته حقوقی جشنواره فعال خواهد شد تا بتوانیم موضوع شکایت از چهره‌های منفور و مستکبر را در دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری کنیم. تلاش داریم از چهره‌های فرهنگی و هنری که در حوزه استکبارستیزی کار کرده‌اند همچون آقایان نادر طالب‌زاده، شجاعی‌طباطبایی، قره‌باغی، طالبی و سیروس مقدم تقدیر کنیم. اختتامیه جشنواره 25 تیرماه در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد و در این مراسم از سفرا و مسؤولان مختلف دعوت شده است. همزمان این مراسم در فلسطین هم برگزار می‌شود.


«۱۸۰ درجه» ادامه نخواهد داشت
برنامه تلویزیونی «۱۸۰ درجه» که با رویکردی متفاوت از شبکه افق پخش می‌شد بعد از تغییرات مدیریتی ادامه نخواهد داشت. به گزارش صبا، برنامه  «۱۸۰ درجه» که در قالب یک مجله تلویزیونی با ساختاری جدید و با برگزاری مناظره‌‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی از شبکه «افق» در 2 فصل پخش شد، فصل جدیدی نخواهد داشت. سیدمرتضی فاطمی، تهیه‌کننده این برنامه درباره تولید و پخش فصل جدید این برنامه گفت: برنامه «۱۸۰ درجه» برنامه موفقی بود ولی با توجه به تغییرات جدید مدیریتی که در شبکه افق اتفاق افتاد ترجیح می‌دهم این برنامه فصل جدید نداشته باشد و برنامه‌ای برای ساخت فصل جدید آن ندارم.

تازه‌ترین خبرها از فصل دوم «بچه مهندس»
نویسنده سریال «بچه مهندس» گفت: در فاز جدید سریال «بچه مهندس» جواد جوادی همچنان دنبال مادر و پدرش می‌گردد و ما هم این موضوع را پررنگ‌تر کرده و در ادامه به آسیب‌های اجتماعی دهه ۸۰ پرداخته و توسط آنها قصه را حادثه‌خیزتر کردیم. به گزارش فارس، «حسن وارسته» سرپرست نویسندگان و نویسنده فاز دوم سریال «بچه مهندس» در ارتباط با تازه‌ترین خبرها از فصل دوم این سریال تلویزیونی گفت: حدود 70 درصد از متن‌ها و 7 قسمت بازنویسی شده است. او با اشاره به تغییراتی که قصه در فصل 2 خواهد داشت، گفت: در فاز جدید جوادی همچنان دنبال مادر و پدرش می‌گردد و این موضوع را پررنگ‌تر کرده و به آسیب‌های اجتماعی دهه 80 پرداخته و توسط آنها قصه را حادثه‌خیزتر کردیم. همچنین برای جواد که در نوجوانی قرار دارد، مخاطراتی از طریق بزهکاری‌های اجتماعی وارد قصه کردیم. تعدادی شخصیت‌های جذاب را وارد قصه و سعی کردیم تا ضدقهرمانی را هم به قصه وارد کنیم.


Page Generated in 0/0034 sec