printlogo


کد خبر: 195386تاریخ: 1397/4/24 00:00
اخبار

جلسه سران قوا برگزار شد
پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برگزار شد. به گزارش تسنیم، پنجمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا روز گذشته با حضور روحانی رئیس‌جمهور، ‌علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی، رئیس قوه‌قضائیه در دفتر رئیس‌‌جمهور برگزار شد.

نشست بی‌سابقه سرویس‌های اطلاعاتی ایران، روسیه، چین و پاکستان
نشست بی‌سابقه رؤسای آژانس‌های اطلاعاتی ایران، روسیه، چین و پاکستان در پی ماه‌ها اصرار روسیه بر حضور پشت‌پرده آمریکا در رشد نفوذ داعش بویژه در استان‌های شمال افغانستان برگزار شد. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «تریبون» پاکستان، اسلام‌آباد روز چهارشنبه میزبان یک نشست بی‌سابقه متشکل از سران آژانس‌های اطلاعاتی روسیه، چین و ایران برای مذاکره درباره همکاری‌های ضدتروریستی و تمرکز بر بازسازی داعش در افغانستان بود. این رسانه به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «اسلام‌آباد جزئیات مذاکرات درباره اقدام مشترک سه کشور جهت توقف گروه‌های تروریستی خاورمیانه در افغانستان را تایید کرده است». بر اساس این گزارش، کنار هم قرار گرفتن رؤسای سازمان‌های اطلاعاتی کشورهایی که تحت تاثیر مستقیم تروریسم داعش هستند، منبعث از آشفتگی‌های غیرمعمول اخیر است. با این حال به گفته منابع آگاه این نشست هیچ کشور دیگری را تهدید نمی‌کند. سخنگوی سرویس اطلاعات خارجی مسکو هم این نشست و جزئیات آن را تایید کرده و گفته پدیدار شدن داعش در افغانستان منجر به نگرانی در اسلام‌آباد شده است. «سرگئی ایوانف» در گفت‌وگو با تاس تاکید کرد: «این کنفرانس به درک مشترکی درباره اهمیت اقدامات هماهنگ جهت جلوگیری از نقل مکان داعش از سوریه و عراق به افغانستان منجر می شود.
این امر برای کشورهای همسایه تهدیدآمیز است». وی خاطرنشان کرد: «سرگئی ناریشکین» رئیس آژانس اطلاعاتی روسیه به همراه همتایان ایرانی و چینی خود در این نشست شرکت کرده است. آنها بر نیاز به هماهنگی بیشتر قدرت‌های منطقه‌ای جهت پایان دادن به جنگ در افغانستان تاکید کردند. این رسانه پاکستانی تاکید کرد: «این مذاکرات در پی ماه‌ها اصرار روسیه بر حضور پشت‌پرده آمریکا در رشد نفوذ داعش بویژه در استان‌های شمال افغانستان برگزار شد. واشنگتن این ادعا را رد و سعی کرده روسیه را در ارتباط با شورش‌طالبان مقصر جلوه دهد». بر اساس این گزارش، ایران مرزهای مشترک طولانی با افغانستان دارد و از این جهت نگرانی‌های مشابهی نسبت به رشد داعش در افغانستان خواهد داشت.

مشکل کشور عدم تکیه بر منابع و توان داخلی است
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با فارس، گفت: مشکل امروز کشورمان تحریم نیست، بلکه مشکل اصلی ما عدم تکیه به منابع داخلی، نبود برنامه‌ریزی‌های مبتنی بر توان داخلی، عدم مبارزه با مفاسد و عدم دقت در ایجاد عدالت است. آنچه بیش از همه مردم را عصبانی و ناراضی می‌کند کمبود عدالت و وجود فساد است که باید برای این موضوعات راه‌حل‌هایی در نظر گرفته شود و این مسائل نکاتی است که نیازی به ارتباط با خارج ندارد. حمیدرضا حاجی‌بابایی افزود: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ایجاد عدالت در کشور باعث می‌شود براحتی اقتصاد رونق بگیرد و اینها نیازمند مدیریت است و نیازمند مسؤولان کارآمدی است که بتوانند پای تصمیمات‌شان بایستند و تأثیرگذار باشند.

دولت از ایجاد بحران اقتصادی جلوگیری کند
هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام دیروز با حضور اعضا به ریاست محسن رضایی، دبیر مجمع تشکیل جلسه داد. به گزارش تسنیم، محسن رضایی در ابتدای این دیدار با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه و فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه دشمنان گفت: از دولت و دستگاه‌های مسؤول در حوزه اقتصاد انتظار می‌رود پیش از آنکه عدم توازن‌های اقتصادی تبدیل به نوسان و سپس بحران اقتصادی شود، با بررسی‌های عالمانه تغییرات و قرائن و علایم منفی اقتصادی را مطالعه کرده و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند و تدابیر لازم و مدیریت مؤثری بر حوزه اقتصاد اعمال کنند.
 


Page Generated in 0/0031 sec