زیر سایه پرچم
دستور رئیس‌قوه قضائیه برای برخورد قاطع با مروجان شایعات و اخبار دروغ قدردانی ارتش و سپاه از نیروی انتظامی به خاطر برخورد با آشوبگران اوباش ۸ نفر از نیروهای ارتش، فراجا و بسیج را به شهادت رساندند اوباش 61 آمبولانس 43 دستگاه اتوبوس و 23 خودروی آتش‌نشانی را تخریب کردند
گروه سیاسی: مردم سراسر کشور با حضور در خیابان‌ها در محکومیت اغتشاشات روزهای اخیر خواستار رسیدگی قوه ‌قضائیه به جرائم آشوبگران و اغتشاشگران شدند. 
به گزارش «وطن‌امروز»، حوادثی که در روزهای گذشته در خیابان‌های کشوربه بهانه اعتراض به مرگ مهسا امینی آغاز شد به نقطه‌های سیاهی از آشوب و جنایت جریانات ضدانقلاب منتهی شد. خسارت به اموال عمومی، آتش زدن پرچم و قرآن، توهین به حجاب و کشیدن چادر از سر بانوان محجبه و حمله به نیروهای حافظ امنیت، خشم و انزجار عمومی را با خود به همراه داشت. در همین زمینه روز گذشته خیابان‌های ایران صحنه حضور مردمی بود که ضمن حمایت از نیروهای انتظامی و امنیتی، خواستار برخورد قاطع با آشوبگران شدند. 
در تهران پس از برگزاری نماز جمعه، نمازگزاران و اقشار مردمی تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر و اهانت به مقدسات راهپیمایی کردند. مردم با سر دادن شعارهایی در محکومیت اهانت به مقدسات اعتراض خود را اعلام کردند و شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافق، مرگ بر فتنه‌گر، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، فریاد هر بسیجی مرگ بر آمریکا، منافق فتنه‌گر این آخرین پیام است/ ملت انقلابی آماده قیام است، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر آشوبگر، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل از سوی راهپیمایان سر داده شد. 
تجمعات مردمی اما تنها به تهران محدود نبود و مردم سراسر کشور با حضور در خیابان‌ها و برگزاری تجمع‌های مردمی اعتراض خود را نسبت به اقدامات هنجارشکنانه و توهین‌آمیز آشوبگران اعلام کردند. در متن قطعنامه پایانی این تجمع با اشاره به اینکه آنچه طی روزهای اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها با فتنه‌انگیزی دشمنان بیرونی و نفوذی‌های داخلی سرسپرده و فریب‌خورده رخ داد، بیانگر طراحی شوم همه زخم‌خوردگان از نظام اسلامی و ایجاد خلل در مسیر اراده و پیشرفت ملت بصیر ایران اسلامی است، آمده است: «ما حاضران در این تجمع؛ مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال و امنیت، نیروی محترم انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان‌برکفان می‌خواهیم با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم‌زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب نمایند». 
در بخش دیگری از این قطعنامه آمده است: «ما تظاهرکنندگان؛ از قوه محترم قضائیه می‌خواهیم در نخستین فرصت ممکن در اقدامی سریع و انقلابی به جرائم اغتشاشگران و آشوبگران رسیدگی و با مجرمان حوادث اخیر برخورد قاطع قانونی نموده و نتایج رسیدگی‌های خود را در اسرع وقت به اطلاع افکارعمومی برسانند». در ادامه این قطعنامه آمده است: «ما حاضران در تظاهرات امروز، ضمن توصیه به فریب‌خوردگان که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گرفته‌اند، اعلام می‌کنیم به سرعت صف خود را از عناصر معاند، سرسپرده، مزدور و مرتبط با سفارتخانه‌ها و سازمان‌های جاسوسی کشورهای بیگانه جدا کرده و از مسؤولان کشور می‌خواهیم عناصر اصلی این رفتارهای شنیع را به سزای اعمال ننگین خود برسانند».
 
* ارتش و سپاه؛ قدردان نیروی انتظامی
ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در بیانیه‌های جداگانه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات آشوبگران از همراهی و حمایت خود از نیروی انتظامی خبر دادند. در بیانیه ارتش ضمن محکوم کردن حرکت اغتشاشگران و دفاع از همرزمان ارتش در فرماندهی انتظامی تأکید شده است: امروز دشمنان نظام اسلامی که در عرصه‌های مختلف دشمنی با نظام اسلامی، ناکام مانده‌اند، از هر بهانه‌ و حربه‌ای برای سلب آسایش و آرامش مردم و ایجاد ناامنی و آشوب بهره می‌گیرند. ارتش در بیانیه خود، هجمه به خادمان مردم در فرماندهی انتظامی که همواره مجاهدانه و مخلصانه در جهت امنیت و آسایش مردم تلاش می‌کنند و مظلومانه مورد هجمه واقع می‌شوند و همچنین توهین به ساحت مقدس قرآن، پرچم و مقدسات را قویا محکوم کرده و این اقدامات مذبوحانه را راهبرد شیطانی دشمن برای تضعیف موقعیت نظام اسلامی و عزت و انسجام ملت ایران و حافظان جان برکف امنیت کشور و مردم در فرماندهی انتظامی اعلام کرده است. ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات اغتشاشگران یادآور شد: استقلال، اقتدار و امنیت ایران اسلامی به برکت خون ده‌ها هزار شهید گرانقدر و در پرتو مجاهدت فرزندان غیور ملت ایران در نیروهای مسلح به دست آمده و ملت بزرگ ایران و جان برکفان نیروهای مسلح هرگز به دشمنان اجازه نخواهند داد از موقعیت به وجود آمده سوء‌استفاده کنند و خدشه‌ای به آرمان‌های حضرت امام(ره) و شهدای گلگون‌کفن و ملت آگاه و بصیر ایران اسلامی وارد سازند. ارتش جمهوری اسلامی در خاتمه این بیانیه بر هوشیاری مردم در شناخت و مقابله با عملیات روانی و رسانه‌ای گسترده دشمنان تأکید کرده و به ملت غیور ایران اطمینان داده کارکنان ارتش ضمن حمایت کامل از همرزمان خود در فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، آمادگی مقابله با توطئه‌های گوناگون دشمنان را دارند و تا آخرین لحظه از امنیت و منافع ملت ایران در مقابل توطئه‌های دشمنان، دفاع می‌کنند. 
سپاه پاسداران هم در بیانیه‌ای با قدردانی از عدم همراهی ملت ایران با توطئه سازمان‌یافته نفاق و دشمنان انقلاب در هجمه به ارکان امنیت کشور بویژه نیروهای حافظ نظم، امنیت و آرامش جامعه در فرماندهی انتظامی کشور، آورده است: مردم قدرشناس ایران اسلامی هیچگاه مجاهدت‌های حافظان امنیت و جلوه‌های شکوهمند حضور و نقش‌آفرینی‌های فداکارانه و افتخارآمیز آنان در حفظ و برقراری امنیت مرزی و شهری و مقابله قاطع با اخلالگران، هنجارشکنان، آشوبگران و برهم‌زنندگان نظم عمومی و سلامت جامعه را از یاد نخواهند برد و همواره قدردان خادمان واقعی خود هستند. این بیانیه با تقدیر و تحسین برخورد هوشیارانه، مقتدرانه و توأم با درایت و خویشتن‌داری آحاد فرماندهان و کارکنان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از امنیت و آرامش ملت در برابر آشوب‌طلبان و تخریب‌گران اموال عمومی، تاکید کرده است: فرماندهی مقتدر انتظامی که همواره حافظ جان، مال و ناموس ملت ایران بوده است و در این راه خطیر و مقدس شهدای گرانقدری تقدیم میهن اسلامی کرده است، به فضل الهی و به مدد همراهی هموطنان عزیز و همکاری سایر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور، برگ زرین دیگری از سربلندی در صیانت از امنیت و آرامش جامعه و مردم و مقابله موفق با توطئه دشمنان را بر کارنامه افتخارات خود خواهد افزود.
ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع هم در بیانیه‌های مشابهی ضمن حمایت از نیروهای امنیتی و انتظامی بر لزوم مقابله با آشوبگران تاکید کردند.