printlogo


کد خبر: 9883تاریخ: 1393/5/29 00:00
اعاده حیثیت دی‌ماریا

آلفردو رلانیو: رئال و اتلتیکو یکشنبه‌شب در شرایطی به میدان رفتند که هر 2 به وضوح به 2 بازی سوپرجام روز سه‌شنبه و جمعه در مقابل یکدیگر فکر می‌کردند. به نوعی هر 2 تیم در شرایطی به درون آب پریدند که لباس‌های خود را به تن داشتند. 2 تیم غایبین فراوانی داشتند؛ با این تفاوت که رئال باخت و اتلتیکو پیروز شد. حریفان هر 2 تیم ایتالیایی بودند: فیورنتینا و سامپدوریا. به طور حتم پیروز شدن حتی در بازی‌های دوستانه تاثیر روانی بیشتری به نسبت باخت، روی مجموعه یک تیم می‌گذارد.
با این حال مهم‌ترین مساله در این نوع بازی‌ها، میزان تاثیرگذاری بازیکنان جدید و تازه‌واردها در ریتم بازی 2 تیم است. در بازی رئال مقابل فیورنتینا، چیزی که بیشتر از همه جلب توجه کرد؛ بازگشت دی‌ماریا بود. او بار دیگر اعاده حیثیت کرد و نشان داد اهل تسلیم شدن نیست. آنخل با نمایش فوق‌العاده خود، بار دیگر اعتماد هواداران را به خود جلب کرد. بی‌جهت نیست که کارلتو در تمام طول تابستان و در تمام مصاحبه‌های خود بر حفظ این بازیکن تاکید دارد، دقیقا خلاف تمام تحرکاتی که از جانب مدیریت باشگاه درباره دی‌ماریا مشاهده شده است.
آنخل در این بازی تمام 90 دقیقه را در زمین حضور داشت و نمایشی عالی از خود ارائه داد. در عوض، خامس رودریگز که یک نیمه برای رئال بازی کرد و تقریبا نقش یک 9 کاذب را برعهده داشت؛ بار دیگر نشان داد با پست جدید خود در رئال بیگانه است. او در بیشتر زمان حضورش در زمین، نتوانست کیفیت همیشگی‌اش را بروز دهد و این می‌تواند زنگ خطری برای این بازیکن در رقابت با دی‌ماریا برای به دست آوردن یک جای ثابت باشد. اگر فرض را بر این بگیریم که مدیریت باشگاه از فروش ال‌فیدئو صرفنظر می‌کند؛ با این نمایش‌ها، خامس کار سختی برای رقابت با دی‌ماریا در پیش خواهد داشت.
شاید بهتر باشد آنچلوتی بار دیگر دست به تغییر تاکتیکی بزند و خامس را به پست دیگری منتقل کند، همان کاری که سال گذشته به نفع دی‌ماریا انجام داد اما خدیرا با نمایش خود در این بازی پالس‌های منفی برای کارلتو روانه کرد. حالا این مربی می‌تواند با خیال راحت به مدیریت باشگاه اجازه دهد تا این آلمانی را به بایرن به عنوان جانشین خاوی مارتینز واگذار کند. بدون شک نبود خدیرا در این تیم رئال‌مادرید حس نخواهد شد اما دیگر تازه‌وارد ترکیب رئال، کیلور ناواس بود. ناواس 2 گل دریافت کرد.
 او در اولین بازی خودش برای رئال دروازه‌بانی مطمئن نشان داد. روی هیچ کدام از 2 گل مقصر نبود و یک مهار استثنایی هم داشت. او تصمیم‌گیری برای آنچلوتی را مشکل‌تر از قبل کرد. در مجموع رئال فاصله زیادی با روز مسابقه با سویا در کاردیف داشت البته جای نگرانی نیست. رئال نشان داده در مسابقاتی که باید از خود واکنش نشان دهد این کار را انجام می‌دهد.


 


Page Generated in 0/0024 sec