printlogo


کد خبر: 972تاریخ: 1392/12/7 00:00
تازه‌ها

اعلام انصراف دو فیلم از اکران نوروزی
نخستین جلسه شورای صنفی اکران93 صبح دوشنبه 5 اسفند، با محوریت اکران نوروزی سینماها در وزارت ارشاد برگزار شد. در اولین جلسه، پرونده فیلم‌های متقاضی اکران نوروزی که توسط دفاتر پخش مربوط طبق ضوابط آیین‌نامه 93 به اداره کل نظارت و ارزشیابی واصل شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و 8 عنوان «طبقه حساس» ، «خط ویژه»، «چ»، «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران»،  «فرشته‌ها با هم می‌آیند»،  «کلاشینکف»،  «آرایش غلیظ» و  «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» واجد خصوصیات لازم برای اکران نوروزی تشخیص داده شدند. دفاتر مربوط می‌توانند پس از عقد قرارداد با گروه‌های سینمایی، مراتب را جهت ثبت در دبیرخانه شورای صنفی اکران مستقر در اداره کل نظارت و ارزشیابی، ارائه کنند. در میان این فیلم‌ها تاکنون دو فیلم اعلام انصراف خود را از اکران نوروزی اعلام کردند. تهیه‌کننده «ردکارپت» عنوان کرد قصد اکران نوروزی این فیلم را ندارد و این اثر در نیمه اول سال 93 به نمایش درمی‌آید. احمد احمدی، تهیه‌کننده «رد کارپت» به مهر گفت: پس از واکنش‌هایی که از نمایش این فیلم در جشنواره فجر گرفتیم، با رضا عطاران به این نتیجه رسیدیم که هیچ تغییری روی فیلم ایجاد نکنیم.  پخش‌کننده «رد کارپت» فیلمیران است که برنامه‌ای برای اکران در نوروز 93 ندارد اما قطعا فیلم در نیمه اول سال 93 اکران عمومی خواهد شد.  احمدی با اشاره به نمایش این فیلم در جشنواره فجر گفت: «رد کارپت» در این دوره جشنواره با استقبال خوبی از طرف مردم و منتقدان روبه‌رو شد و پیش‌بینی ما این است که در اکران عمومی هم فیلم موفق خواهد بود.
انصراف افخمی از اکران نوروزی
بهروز افخمی، کارگردان فیلم سینمایی «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» درباره اکران این فیلم سینمایی در ایام نوروز گفت: برخلاف آنچه در رسانه‌ها عنوان شده است، فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» در نوروز اکران نخواهد شد. وی در ادامه افزود: ترجیح و اصرار من این است که این فیلم سینمایی در شلوغی اکران‌های نوروزی روی پرده نرود و دوست دارم به جای رقابت این فیلم در اکران نوروزی، در فضای آرام‌تری در سینماهای ایران روی پرده برود. افخمی که در سی و دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه و فیلم را برای فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» کسب کرده است در ادامه افزود: با پخش‌کننده فیلم یعنی جمال ساداتیان به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که فیلم در شرایط آرام اکران شود، به همین دلیل اکران فیلم یا بعد از نیمه دوم اکران نوروزی یعنی در اردیبهشت‌ماه یا عید فطر باشد. همچنین سیدجمال ساداتیان، تهیه‌کننده  در گفت‌وگو با مهر با تایید صحبت‌های افخمی، گفت: شورای صنفی نمایش اعلام کرد 8 فیلم جزو نامزدهای اکران نوروزی هستند که از این تعداد 5 فیلم انتخاب خواهد شد. به همین دلیل ترجیح می‌دهیم در شرایط فشردگی اکران نوروزی فیلم سینمایی «آذر، شهدخت،پرویز و دیگران» را روی پرده نبریم. جلسه شورای صنفی نماش بدون حضور نماینده‌ای از اتحادیه تهیه‌کنندگان برگزار شد و  محمدرضا فرجی، مرتضی شایسته، ابوالحسن داوودی، مجید قاری‌زاده، محمدقاصد اشرفی، غلامرضا فرجی و محمدرضا صابری  در این جلسه حضور داشتند.

احتمال همکاری مجدد جیرانی و گلزار
فریدون جیرانی برای ساخت جدیدترین فیلم خود با نام «سایه» به دنبال سرمایه‌گذار است و همچنین احتمال دارد در یک پروژه سینمایی دیگر با محمدرضا گلزار همکاری کند. به گزارش مهر، فریدون جیرانی، کارگردان سینما این روزها به دنبال تامین بودجه برای ساخت فیلم سینمایی «سایه» است تا بعد از جذب سرمایه‌گذار برای ساخت این فیلم سینمایی درخواست پروانه ساخت کند. «سایه» در ژانر پلیسی- جنایی و درباره یک کارآگاه ایرانی است. نگارش سناریوی این فیلم سینمایی بزودی به پایان می‌رسد و آنچه مشخص است اینکه جیرانی به دنبال بازیگرانی مانند محمدرضا گلزار برای بازی در این فیلم سینمایی است البته قرار نیست محمدرضا گلزار سوپراستار سال‌های قبل سینمای ایران، در این پروژه با جیرانی همکاری کند اما فریدون جیرانی و محمدرضا گلزار در فکر ساخت یک فیلم سینمایی دیگر با همکاری هم هستند که ساخت این فیلم سینمایی به سال آینده موکول شده است. فریدون جیرانی که به تازگی فیلم سینمایی «خواب‌زده‌ها» به تهیه‌کنندگی رحمان سیفی‌آزاد را ساخته و آن را در سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش گذاشت، در حال نگارش یک سریال تلویزیونی در ژانر پلیسی- جنایی است که بزودی آن را هم به مرحله تولید می‌رساند.


Page Generated in 0/0041 sec