printlogo


کد خبر: 971تاریخ: 1392/12/7 00:00
اخبار کوتاه

مشاور رئیس‌جمهور حاتمی‌کیا را تهدید کرد
حسام الدین آشنا گفت: ابراهیم حاتمی‌کیا، چهره‌ ماندگار سینمای پس از انقلاب اسلامی ایران است و امیدواریم که هم شأن ایشان رعایت شود و هم ایشان خیلی مراقب شأن خودشان باشند.  حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگو با ایلنا، درباره حواشی‌ای که برای فیلم رستاخیز به وجود آمده، گفت: حرف‌هایی که درباره فیلم رستاخیز گفته می‌شود، قضاوت زودهنگام قبل از دیدن فیلم است. فیلم را نمی‌توان با گزارش مکتوب نگاه کرد باید فیلم را دید. ان‌شاءالله فیلم به صورت اکران خصوصی در اختیار بعضی از کسانی که درباره آن اظهارنظر کردند، قرار می‌گیرد و آن وقت اظهارنظرهای واقع‌بینانه‌تری را شاهد هستیم. وی همچنین درباره سخنان ابراهیم حاتمی‌کیا و انتقادات وی از جشنواره فیلم فجر و مدیران فرهنگی دولت یازدهم گفت: ابراهیم حاتمی‌کیا، چهره‌ ماندگار سینمای پس از انقلاب اسلامی ایران است و امیدواریم که هم شأن ایشان رعایت شود و هم ایشان خیلی مراقب شأن خودشان باشند.

افزایش سالن‌های سینمای «معراجی‌ها»
«معراجی‌ها»با 4 سینما ۴۵ میلیون تومانی شد
مدیرعامل فیلمیران گفت: فیلم «معراجی‌ها»ی مسعود ده‌نمکی ظرف 4 روز و در 4 سینما به فروش ۴۵ میلیونی رسید. علی سرتیپی، مدیرعامل فیلمیران، از اکران نسخه جدید «معراجی‌ها» از بعدازظهر امروز در سینماهای تهران و شهرستان‌ها خبر داد و گفت: تحویل نسخه نهایی و باکیفیت فیلم «معراجی‌ها» به سینماها از امروز بعدازظهر آغاز می‌شود و به تدریج در همه شهرستان‌ها اکران می‌شود. وی افزود: «معراجی‌ها» ساخته مسعود ده‌نمکی در روز گذشته موفق شد به فروش ۴ میلیون تومان در سینما آزادی، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سینما قدس، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار تومان سینما شکوفه و بالای ۲ میلیون تومان در پردیس زندگی برسد که جمعا در ۴ روز و ۴ سینما فروش ۴۵ میلیونی را به دست آورده است. سرتیپی اضافه کرد: نسخه اصلی و باکیفیت «معراجی‌ها» با تغییرات اساسی و کلی و ۱۲ دقیقه کاهش در زمان فیلم از امروز تحویل سینماداران می‌شود و در ۷۰ سینمای کشور نمایش داده می‌شود.

ساخت قسمت دوم «گزینه‌های روی میز»
امین‌زاده، مدیرعامل شرکت فراسوی ابعاد از تولید قسمت دوم انیمیشن «گزینه‌های روی میز» خبر داد. فرهاد امین‌زاده، مدیرعامل شرکت فراسوی ابعاد که انیمیشن‌های «آتو: سربازان خفن بین‌المللی» و «گزینه‌های روی میز» را تولید کرده است، در گفت‌وگو با تسنیم از ساخت قسمت دوم انیمیشن «گزینه‌های روی میز» خبر داد و گفت: این انیمیشن را برای نمایش در جشنواره باروت خیس تولید می‌کنیم. وی افزود: امسال برای بار دوم جشنواره باروت خیس برگزار می‌شود. جایزه این جشنواره به سیاستمداران غربی تعلق می‌گیرد که بزرگ‌ترین گاف سیاسی را در مقابله با ایران دادند. سال پیش جایزه این جشنواره به میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور آمریکا برای افشای رابطه کاخ‌سفید با عوامل فیلم «آرگو» رسید. انیمیشن «گزینه‌های روی میز» چندی پیش توسط مرکز هنرهای قومی بسیج رونمایی شد. این فیلم برگرفته از انیمیشن «پت و مت» است و لفظ «گزینه‌های روی میز» باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا و جان کری، وزیر خارجه این کشور را مورد تمسخر قرار می‌دهد.

ساخت شهرک «شرک» در لندن
سال ۲۰۱۵ یعنی ۱۵ سال از آغاز مجموعه شرک گذشته و این برای دریم وورکس موضوع مهمی است، آنقدر مهم که می‌خواهد کار بزرگی هم برای آن انجام دهد. طرفداران شرک آماده‌اند تا در تابستان ۲۰۱۵ میزبان شرک باشند. به گزارش تسنیم، شرک این غول سبز قرار است به همراه لجنزارش، دهکده خیلی خیلی دور و قلمرو پادشاهی‌اش به عنوان یکی از جاذبه‌های دیگر شهر لندن مطرح شود. کمپانی دریم وورکس و مرلین اینترتیمنت می‌خواهند در لندن مجموعه‌ای تفریحی براساس انیمیشن پرطرفدار شرک بسازند. مرلین اینترتیمنت که پیش از این مجموعه «لگولند» و موزه معروف «مادام توسو» را هم در لندن برپا کرده از پروژه جدیدش به عنوان «ماجراجویی خیلی خیلی دور شرک» نام برده و گفته محل آن هم در کانتی‌هال است. گفته شده قسمت‌هایی از این پارک بزرگ به دیگر انیمیشن‌های دریم وورکس نظیر «پاندای کونگ‌فوکار»، «ماداگاسکار» و «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؟» اختصاص دارد.


Page Generated in 0/0036 sec