printlogo


کد خبر: 8404تاریخ: 1393/4/31 00:00
اخبار

باید زمینه جذب نخبگان را فراهم آوریم
حجت‌الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار جمعی از جوانان نخبه و منتخب کشور اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی و عمل، زمینه جلب و جذب نخبگانی را که از کشور مهاجرت کرده‌اند، فراهم آوریم. وی گفت: دولت به‌دنبال استفاده از توان فکری نخبگان حاضر در کشور است و در این زمینه همه مساعی خود را به‌کار خواهد بست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، وی با تأکید بر اینکه نخبگان جامعه باید احساس کنند، مشکلات جامعه و کشور مشکلات آنها و همه مردم است، افزود: امروز ما در زمینه اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی، مسائل فرهنگی و اجتماعی و محیط‌زیست دارای مشکلاتی هستیم و باید در مسیر حل مشکلات و پیشرفت کشور تلاش کنیم و بدانیم که توسعه کشور نفع همگان را در بر دارد. رئیس‌جمهوری تصریح کرد: ما همه در یک کشتی نشسته‌ایم، عضو یک ملت هستیم همه ایرانی‌ایم و به ایرانی‌بودن خود افتخار می‌کنیم. همه از یک جامعه و نظام هستیم و به نظام انقلابی خود مفتخریم و اگر دست به دست یکدیگر بدهیم و تلاش کنیم می‌توانیم امیدوار به یک آینده خوب و مطلوب برای کشور باشیم.

امیدوارم خانواده مسؤولان آمریکا به ذلت بیفتند
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرضا اکرمی با اشاره به فجایع رژیم صهیونیستی در غزه اظهار داشت: امروز مساله فلسطین تقریبا در حال فراگیر شدن در بین تمام کشورهای دنیاست و آنها جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام انزجار از این غده سرطانی و حامیان آنها می‌کنند. به گزارش نسیم، اکرمی اظهار داشت: متاسفانه از بین 190 کشور دنیا به‌غیر از تعدادی، بقیه در حال تماشا و نظاره‌گر جنایات غزه هستند، از دولت‌های عربی منطقه گرفته تا 60 کشور اسلامی دنیا، اتحادیه عرب، جنبش عدم تعهد و کل جهان. وی با بیان اینکه با قاطعیت می‌گویم که دوران بقای رژیم صهیونیستی گذشته و ظلم دوام ندارد و ظالم عاقبت بخیر نمی‌شود،‌ تصریح کرد: قطعا روسیاهی برای اسرائیل، آمریکا، اروپا، اتحادیه عرب وهمه تماشاگران فاجعه فلسطین خواهد ماند و امیدوارم تک‌تک خانواده‌های آنها به ذلت و نکبت و خفت بیفتند تا بدانند بر مردم مظلوم فلسطین چه می‌گذرد. رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه خواستار حضور پرشور مردم در روز جهانی قدس شد و افزود: در روز قدس امسال باید هرچه می‌توانیم در معرفی اسرائیل و آمریکا به عنوان خائنان علمی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی به ملت‌های جهان سنگ تمام بگذاریم. وی در ادامه به شعاردهندگان «نه غزه، نه لبنان،‌جانم فدای ایران» در سال 88 اشاره و خاطرنشان کرد: عده اندکی بی‌درک، بی‌ربط، بی‌خیال و مشنگ شعار علیه غزه دادند. اکرمی با بیان اینکه مخالفان به بهانه دلسوزی خواستار عدم کمک به مردم بی‌پناه غزه شدند،‌ خاطرنشان کرد:‌ معتقدم مخالف حرف بزند خطرش کمتر است تا زیرزمینی فعالیت و توطئه کند، ‌البته برخی از مخالفان از سوی  افراد کوک می‌شوند و در اصل بوق و شیپور دیگران هستند.

پیروزی «برای چهارمین بار» از آن فلسطین خواهد بود
امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از ظهر دیروز (دوشنبه) در مراسم خاکسپاری 3 شهید گمنام تفحص شده از منطقه عملیات گیلانغرب، طی سخنانی با بیان اینکه «امروز نیز اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران به‌برکت خون پاک شهدا و فرهنگ دفاع مقدس است» به تجاوز رژیم صهیونیستی و حمله نظامی این رژیم به نوار غزه اشاره کرد و گفت: امروز مسلمانان بی‌دفاع غزه با پیروی از فرهنگ شهادت در مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کنند و ان‌شاءالله برای چهارمین بار پیروزی از آنِ فلسطین خواهد بود. فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد:‌ آرزو می‌کنم این فرهنگ نورانی روز به روز افزون‌تر شود و قطعاً در هر مقطعی که کشور نیاز به فداکاری داشته باشد، سربازان امروز وطن همانند شهدای دیروز دفاع مقدس، به اجرای مأموریت خواهند پرداخت.

حضور ظریف در صحن مجلس برای ارائه گزارش از مذاکرات وین
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا، نماینده مردم نیشابور در مجلس اظهارداشت: وزیر امور خارجه در جلسه روز سه‌شنبه  در صحن مجلس حاضر و گزارشی از آخرین دور مذاکرات هسته‌ای در وین به نمایندگان ارائه خواهد کرد. به گزارش فارس، وی همچنین افزود: ممکن است این جلسه به صورت غیرعلنی برگزار شود اما طبق برنامه قبلی این جلسه در روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.
 


Page Generated in 0/0034 sec