printlogo


کد خبر: 8246تاریخ: 1393/4/29 00:00
اخبار

ضیافت افطاری رئیس‌جمهور با اصحاب رسانه
پنجشنبه شب اصحاب رسانه و جمعی از اساتید  حوزه ارتباطات دانشگاه و جمعی از نمایندگان جامعه خبری کشور همزمان با نوزدهمین شب از ماه مبارک رمضان با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور دیدار کردند. به گزارش تسنیم، در این مراسم که در یکی از سالن‌های محل اجلاس کشورهای اسلامی برگزار شد، علاوه بر رئیس‌جمهور،  برخی چهره‌های دولتی، مدیران عامل خبرگزار‌ی‌‌ها، مدیران مسؤول روزنامه‌ها، مدیران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و جمعی از خبرنگاران حوزه دولت رسانه‌ها حضور داشتند. در این مراسم 5 تن از مدعوین نیز پیش از سخنان رئیس‌جمهور به بیان دیدگاه‌ها و مسائل جاری در امر رسانه پرداختند. رئیس‌جمهور در این دیدار با بیان اینکه مردم حل مشکلات اجتماعی را می‌خواهند و وحدت و اتحاد را باید در جامعه حاکم کنیم، تصریح کرد: نگذاریم دیگران ما را از هم جدا کنند، ما برادریم؛ مولایمان، آنهایی که با او به جنگ برخاستند را برادران و اهل قبیله خواند و درباره آنهایی که در صفین روبه‌روی علی شمشیر کشیدند از به کار بردن کلمه برادر دریغ نکرد و این درس بزرگی برای همه ما است. رئیس‌جمهور تصریح کرد:‌ هرکس که به نفع نظام و حکومت سخن گفته را وابسته قدرت و رسانه ندانیم و هر آنکه را نیز نقدی را با صدای بلند ادا کرد، به عنوان وابسته بیگانه لقب ندهیم. رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت از نقد استقبال می‌کند. کار ما را نقد کنید اما با نقد دلسوزانه و صادقانه و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند نه برای مچ‌گیری. روحانی تصریح کرد: بگذارید مسؤولان کشور چه اجرایی و چه غیراجرایی با راحتی فکر و ذهن وظایف خود را انجام دهند؛ امروز نیاز داریم همه رسانه‌ها دولت را حمایت کنند و در کنار حمایت، نقد هم کنند؛ چه نقد در زمینه سیاست داخلی، چه نقد در زمینه سیاست خارجی و چه نقد در زمینه سیاست فرهنگی.

۷ نفر اعدامی احمد شهید، زنده‌اند
محمد جواد لاریجانی درباره گزارش‌های احمد شهید علیه ایران و هجمه‌های کشورهای غربی در این باره اظهار داشت: احمد شهید چهارمین گزارشگر حقوق بشر در ایران است و آخرین نفر نیز نخواهد بود. نحوه عمل این گزارش اشکالات حرفه‌ای فراوانی دارد. احمد شهید در گزارشات خود به افرادی اشاره می‌کند که هیچ دلیلی برای اثبات حضور آنها وجود ندارد. به گزارش مهر، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خاطرنشان کرد: احمد شهید اگر جایی ادعایی را مطرح کرد باید منبع آن را اعلام کند تا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد. اینکه فردی در جایی ادعایی را مطرح کند و برای آن سند و منبعی نداشته باشد قابل استناد نیست. منابع وی سایت‌های ضد نظام است و او براساس اخبار منتشر شده در این سایت‌ها اقدام به تهیه گزارش می‌کند که این کار او غیر‌موجه بوده و از نظر حرفه‌ای مورد قبول نیست. وی ادامه داد: گزارشگر ویژه پرونده‌سازی کرده و گفته کسانی که علیه جمهوری اسلامی موضع بگیرند و گزارش دارند به برلین بروند و یک هفته میهمان ما شوند و آنجا گزارش‌های خود را ارائه کنند. معلوم است این خیلی وسوسه انگیز است. ایشان در گزارش خود لیست داده ۷ نفر در تهران اعدام شده‌اند در حالی که اینها الان زنده هستند. احمد شهید مرتب می‌گوید چرا من را به ایران راه نمی‌دهید در حالی که بیرون از ایران و در گزارش‌هایش حدود ۳ هزار اتهام به ایران زده است. آمدنش به ایران برای بررسی نیست برای تبلیغات است، وی چگونه می‌خواهد ۳ هزار اتهام را طی ۳ روز بررسی کند؟

تجهیز ناوشکن دماوند به رادار سه‌بُعدی ۲۰۰کیلومتری
25 و 26 تیرماه جاری و پس از به آب اندازی رسمی سازه ناوشکن جماران2 یا همان ناوشکن دماوند، این ناوشکن عازم یک مأموریت کوتاه و 2روزه دریایی شد تا سامانه‌ها و تجهیزات متعدد این ناوشکن آزمایش شود. به گزارش تسنیم، این ناوشکن با حدود 100 متر طول و بیش از 1300 تن وزن، از قدرت مانور و چالاکی بالایی برخوردار بوده و هزینه ساخت آن نیز طبق اعلام مقامات نظامی کشورمان، یک‌چهارم قیمت مشابه خارجی است. یکی از مهم‌ترین تجهیزات نصب‌شده روی این ناوشکن، رادار عصر است. رادار عصر، اولین رادار سه‌بُعدی ارائه فازی ایران است. این رادار قادر است اهداف را تا شعاع 200 کیلومتری کشف کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این رادار، قابلیت کشف و رهگیری اهداف هوایی و سطحی،‌ توانایی رهگیری 100 هدف به‌صورت همزمان و مقابله با جنگ الکترونیک است. ناوشکن دماوند به سامانه موشکی صیاد2 نیز مجهز است. صیاد2، یک سامانه موشکی پدافند هوایی است که به‌منظور دفاع در برابر تهاجمات هوایی روی این ناوشکن نصب شده است.  این رادار که توسط متخصصان کشورمان و به‌صورت کاملاً بومی تولید شده است، پیش‌تر در سال 92 رسماً رونمایی شده بود.


Page Generated in 0/0038 sec