printlogo


کد خبر: 5053تاریخ: 1393/3/1 00:00
اخبار

وضعیت جسمانی شهاب حسینی خوب است
یکی از رسانه‌های کشور، صبح روز گذشته اخباری را مبنی بر سکته قلبی شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون منتشر کرده بود که این خبر از سوی همسر وی و محمد هادی کریمی رد شد. شهاب حسینی بر اثر خستگی و احساس درد در قفسه سینه در یکی از بیمارستان‌های تهران در بخش اورژانس بستری و روز گذشته نیز ترخیص شد. پریچهر قنبری، همسر شهاب حسینی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به این مطلب که شرایط جسمی این بازیگر خوب است، گفت: عصر روز سه‌شنبه شهاب حسینی به دلیل تنگی نفس به بیمارستان فوق‌تخصصی نیکان منتقل شد و زیر نظر پزشکان قرار گرفت. وضعیت جسمانی همسرم در حال حاضر خوب است و پزشکان اجازه ترخیص او را داده‌اند. در همین راستا محمد هادی کریمی از دوستان و همکاران شهاب حسینی در پروژه سینمایی «طبقه وسط» با تکذیب خبر سکته شهاب حسینی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: شهاب حسینی این روزها به دلیل فشار کاری زیادی که داشت، کمی احساس خستگی و بی‌حالی می‌کرد و همین مساله سبب شد شب گذشته را در بیمارستان بستری شود تا شرایط جسمی او به حد نرمال برسد. وی تاکید کرد: شهاب حسینی دچار سکته قلبی نشده، من روز گذشته به دیدن او در بیمارستان رفتم و خوشبختانه در شرایط جسمی مناسبی قرار داشت. او در حال حاضر در بیمارستان فوق‌تخصصی بستری است و بزودی مرخص خواهد شد. کریمی در پایان تاکید کرد: شهاب حسینی نیاز داشت در بیمارستان بستری شود و بررسی‌های لازم را برای وضعیت فیزیکی‌اش داشته باشد.

نرگس آبیار در کن مطرح کرد
«شیار ۱۴۳» ارتباط خوبی با مخاطبان خارجی برقرار کرده است
 نرگس آبیار، کارگردان کشورمان که این روزها در کن فرانسه بسر می‌برد درباره سینمای ایران در این جشنواره گفت: خریداران و فیلمسازان مختلفی که برای دیدن فیلم «شیار ۱۴۳» به بازار کن آمده بودند ارتباط خوبی با آن برقرار کردند. براساس این گزارش، نرگس آبیار درباره بازتاب نمایش «شیار ۱۴۳» در بازار فیلم جشنواره بین‌المللی کن در گفت‌وگو با سینماپرس گفت: با اینکه ۱۰ دقیقه آخر فیلم بدون صدا پخش شد اما تماشاگران را تحت تاثیر قرار داد. در میان تماشاگران یک خانم از ترکیه‌ به من گفت نگاه زنانه فیلم قابل ستایش است و در حقیقت اعتقاد داشت نوع میزانسن و حرکت دوربین همه در خدمت انتقال حس زنانه فیلم به مخاطب بوده است. وی ادامه داد: تعداد دیگری از بینندگان خارجی معتقد بودند که «شیار۱۴۳» زبان جهانی دارد و آنچه مهم است ارتباط مخاطب جهانی با فیلم است. خوشبختانه کسی از مخاطبان خارجی سالن را ترک نکرد و به‌یاد دارم خانمی از جشنواره هاوایی می‌گفت حتما با پخش‌کننده فیلم درباره نمایش آن صحبت خواهد کرد. وی افزود: برای نمونه یک فیلمساز کلمبیایی پس از نمایش گفت که «شیار ۱۴۳» من را یاد زنان شیلیایی انداخت که در انتظار فرزندان‌شان بودند و اضافه کرد که فیلم او را یاد جنگ‌های داخلی کشور خودش می‌اندازد. آبیار درباره فرصت‌هایی که کن می‌تواند برای سینمای ایران داشته باشد، گفت: حضور من در جشنواره کن خیلی خوب بود، همینطور فیلمسازهای برگزیده جشنواره فیلم فجر که شرکت داشتند تجربه خوبی را سپری کردند. وی افزود: باید فیلمی ساخته شود که تمام دنیا بتواند با آن ارتباط برقرار کند تا مخاطب بیشتری داشته باشد و لذا از سازمان سینمایی برای ترتیب‌دادن این برنامه جهت حضور فیلمسازان تشکر می‌کنم. آبیار با اشاره به حضور سینمای ایران در بازار کن گفت: چتر سینمای ایران مکان خوب و آبرومندی بود اما طی سال‌های گذشته بیرون محوطه بازار، محلی برای سینمای ایران با عنوان «چادر» بود که سینمای ایران چند سالی است که آن را از دست داده است. به نظرم وجود آن خیلی لازم است چرا که برخی ایرانیان برای انجام فعالیت‌هایشان غرفه ندارند و با این وجود چتر امسال نمی‌توانست همه افراد را تحت پوشش خودش قرار دهد و اگر تمهیداتی برای برپایی دوباره آن انجام شود، کمک‌کننده خواهد بود. وی درباره نمایش برخی فیلم‌های ضدایرانی در جشنواره‌های خارجی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته آثاری را در جشنواره کن داشتیم که نگاه سیاسی در آن نبود ولی در مقابل فیلم‌های ضدایرانی هم حضور داشتند و کن هر از گاهی نگاه سیاسی خودش را دنبال می‌کند. باید تلاش کنیم که جایگاه خودمان را در این جشنواره‌ها پیدا کنیم تا نگاه جهانی‌مان تقویت شود اما اگر حضور نداشته باشیم بالطبع به انزوا کشیده می‌شویم و آثارمان هم دیده نمی‌شود. ما باید در سطح جهان مخاطب خودمان را پیدا کنیم. وی در پایان درباره فیلم‌هایی که در این جشنواره دیده است، گفت: در میان 4 فیلمی که دیدم فیلم «هورس من» از «تامیلی جونز» را خیلی دوست داشتم.

3 فیلم مجوز نمایش گرفت
جلسه شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی برگزار شد. در این جلسه مجوز نمایش 3 فیلم «امروز» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی، «برف» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی رحمانی و «پنجاه قدم آخر» به تهیه‌کنندگی سعید سعدی و کارگردانی کیومرث‌پوراحمد صادر شد.
 


Page Generated in 0/0047 sec