printlogo


کد خبر: 5052تاریخ: 1393/3/1 00:00
تازه ها

همزمان با آزادسازی خرمشهر صورت می‌گیرد
اکران فیلم «چ» در دانشگاه مالزی
همزمان با سالروز آزادی خرمشهر و ایام جشن میلاد مبعث حضرت رسول اکرم(ص) فیلم سینمایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان روز شنبه سوم خرداد ساعت 16 به وقت محلی در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه UM  مالزی به نمایش در می‌آید.
ادامه اکران «چ» در 40 سینمای کشور
با پایان سرگروهی «چ» ساخته ابراهیم‌حاتمی‌کیا در سینما آزادی، اکران این فیلم در ۴۰ سالن سینمای تهران و شهرستان ادامه دارد. امیر قطبی مدیر فروش پخش شرکت فیلمیران در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: اکران فیلم «چ» در 12 سینمای تهران و در مجموع 40 سینما در کشور ادامه دارد و تا شب گذشته 2 میلیارد و 250 میلیون تومان فروش کل این فیلم بوده است. فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا از سه‌شنبه 20 اسفند، اکران نوروزی خود را آغاز کرد و از روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه سرگروهی «چ» در سینما آزادی به فیلم سینمایی «اشباح» به کارگردانی داریوش مهرجویی داده شد. فیلم «چ» آخرین ساخته حاتمی‌کیاست و در خلاصه داستان آن آمده است: ‌همزمان با بحران شهر پاوه در مرداد ماه ۱۳۵۸ دکتر مصطفی چمران به عنوان معاون دولت موقت در امور انقلاب به همراه سرتیپ فلاحی، فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش وارد شهر پاوه می‌شوند تا به اوضاع و امور سرکشی کنند. در این میان گروه اصغر وصالی به عنوان فرمانده نیروهای مردمی که به دستمال‌سرخ‌ها معروف بودند، ‌تنها مدافعان شهر پاوه محسوب می‌شدند.

رونمایی از مستند سینمایی «حجاب، راه رستگاری» بحرانی
مستند سینمایی «حجاب، راه رستگاری» که نخستین اثر سینمایی مستقل درباره مفهوم قرآنی حجاب به شمار می‌رود، به‌طریق دیجیتالی و با استفاده از جلوه‌های ویژه رایانه‌ای ساخته شده و در هر بخش آن روایتی از مفاهیم قرآنی حجاب برای مخاطب ارائه می‌شود. بنابر اظهارنظر کارگردان، در این مجموعه سعی شده است با نگاهی نو، مفاهیم قرآنی و احادیث ائمه‌اطهار(ع) درباره حجاب، عفاف، حیا و حفاظت از وجوهات انسانی به زبان تصویر بیان شود، به‌گونه‌ای که با ایجاد حس و درک متفاوت از کلیشه‌های رایج در یک فضاسازی مناسب به تفهیم معنای واقعی حجاب بپردازد. هدف از ساخت این مستند، ارائه منظری قرآنی و به دور از هرگونه افراط و تفریط نسبت به مفهوم حجاب است و اینکه حجاب مختص بانوان نیست و صرفا به پوشش منحصر نمی‌شود. آیین رونمایی از مستند «حجاب، راه رستگاری» با حضور عوامل فیلم و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، سینماگران و نمایندگان رسانه‌ها ساعت 18 روز دوشنبه آینده در آستانه مبعث حضرت رسول(ص) آغاز خواهد شد که علاوه بر نمایش مستند مذکور کارگردان این پروژه در سخنانی کوتاه درباره روند تولید آن صحبت خواهد کرد. سریال 20 قسمتی با محوریت حجاب از سوی گروه یاد شده در دست تولید است که مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

لطیفی «رؤیای من برزیل» را می‌سازد
محمدحسین لطیفی به حاشیه‌های به‌وجود آمده برای دو پروژه «رویای من برزیل» و «یار دوازدهم» پاسخ داد. این کارگردان در گفت‌و‌گو با ایسنا، با بیان اینکه کار اصلی من در حال حاضر ساخت فیلم «رویای من برزیل» است، گفت: قطعا این فیلم با شروع جام‌جهانی در برزیل کلید خواهد خورد؛ پروژه‌ای که رسما از سوی سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و وزارت ورزش و جوانان حمایت می‌شود. وی ادامه داد: قرار بود فیلمبرداری این کار همزمان با اردوی تیم ملی در اتریش آغاز شود که دوستان علاقه‌مند نبودند ما به این کشور برویم، لطف کردند و به هدف‌شان هم رسیدند اما کار را رسما از برزیل آغاز خواهیم کرد و در ایران ادامه می‌دهیم. لطیفی درباره پروژه «یار دوازدهم» نیز اظهار کرد: برای آن مجموعه به دلیل اینکه علاقه‌مند بودم بازیگران در کنار تیم ملی حضور داشته باشند، پذیرفتم مدیریت هنری آن را برعهده بگیرم. همین حضور من در دو پروژه باعث شده است، خبرنگاران این دو را به هم ربط دهند. وی افزود: سرمایه‌گذار پروژه «یار دوازدهم» آقای هومن طالبی است که قرار است مشکلات آن را حل کند و سیدجواد هاشمی هم به عنوان تهیه‌کننده پیگیر این کار است و چون مدیریت آن با من نیست، خودشان باید پاسخگوی حاشیه‌های پیش‌آمده باشند. خود من هنوز از حضور در این پروژه انصراف نداده‌ام و همه چیز بستگی به مدیریت دوستان دارد. محمدحسین لطیفی بار دیگر تأکید کرد: کار اصلی من با فیلم «رویای من برزیل» خواهد بود که بی‌حاشیه و آرام کارش انجام می‌شود و قرار است با تیم ملی عازم برزیل شویم. اسامی بازیگران نیز
بزودی در نشستی اعلام خواهد شد.
 


Page Generated in 0/0039 sec