printlogo


کد خبر: 250635تاریخ: 1401/4/16 00:00
رشد ۱۶۵ درصدی اعتبارات زیرساختی حوزه گردشگری

اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ۱۶۵ درصد رشد داشته است. 
به گزارش «وطن‌امروز»، توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در مناطق تفریحی و گردشگری از جمله موضوعات مهمی است که می‌تواند در رونق اقتصادی کشور و جذب گردشگر موثر باشد اما در سال‌های گذشته کمتر به آن توجه شده بود. 
از آنجا که جذب گردشگر در همه ایام سال، بویژه همزمان با رویدادهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی برای کشور ما دارای اهمیت فراوان است، ارتقا و بهبود شرایط زیرساختی می‌تواند در تحقق اهداف درآمدزایی و ایجاد چهره مناسب از گردشگری ایران اسلامی تاثیرگذار باشد. در همین باره مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری گفت: اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته ۱۶۵ درصد رشد داشته است. 
احمد تجری اظهار داشت: ابلاغ اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای طرح‌ها و پروژه‌های زیرساخت گردشگری در سال مالی ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل، از نرخ رشد ۱۶۵ درصدی برخوردار شده است. 
وی افزود: مجموع اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در قالب برنامه سیاست‌گذاری، راهبری و توسعه صنعت گردشگری قانون بودجه ۱۴۰۱ لحاظ و برای نخستین‌بار با این عنوان معرفی شده است. 
تجری اظهار کرد: در سال جاری این اعتبارات از رشد تخصیص بیش از ۲ برابری نسبت به سال ۱۴۰۰ برخوردار می‌شود که برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در مناطق و محورهای گردشگری، روستاهای هدف و مناطق نمونه گردشگری، اردوگاه‌ها و مجتمع‌های گردشگری و ساماندهی سواحل جنوب و شمال کشور با هماهنگی و در تعامل با ادارات کل استانی به پروژه‌های دارای اولویت زیرساختی تخصیص می‌یابد. 
مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت‌ها و مناطق نمونه گردشگری ادامه داد: با توجه به اینکه گردشگری مجموعه و نظامی از عناصر به هم پیوسته به شمار می‌آید که در تمام مراحل با هم در تعامل هستند، از این رو تأمین زیرساخت‌های اولیه از نقشی حیاتی در فرآیند گردشگری و توسعه آن برخوردار است که منجر به رشد فرابخشی در جامعه میزبان شده و میزان رضایت از زندگی مردم بومی را افزایش می‌دهد. بنابراین وجود زیرساخت‌های مناسب به همراه جاذبه‌ها می‌تواند باعث رونق گردشگری در مناطق مختلف شود.

Page Generated in 0/0033 sec