printlogo


کد خبر: 248837تاریخ: 1401/2/29 00:00
رهبر انقلاب در پیامی به فعالان حوزه جمعیت: تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور یکی از ضروری‌ترین فرایض است
سیاست‌حیاتی‌جوان‌سازی
برگزاری نخستین نشست ستاد ملی جمعیت با حضور رئیس‌جمهور

رهبر حکیم انقلاب اسلامی در پیامی با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرایض دانستند. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن این پیام که روز گذشته توسط دکتر فروتن دبیر ستاد ملی جمعیت در نشست این ستاد (به مناسبت هفته جمعیت) قرائت شد، به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام به همه‌ کسانی که دلسوزانه و عاقبت‌اندیشانه به فعالیت در حوزه‌ جمعیت روی آورده‌اند، و با تشکر از مسؤولانی که در مجلس و دولت به چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت می‌پردازند، بار دیگر تأکید می‌کنم تلاش برای افزایش نسل، و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ترین فرایض مسؤولان و آحاد مردم است. این فریضه درباره‌ افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگ‌ساز، تأکید بیشتر می‌یابد. این یک سیاست حیاتی برای آینده‌ بلندمدت کشور عزیز ما است. کاوش‌های صادقانه‌ علمی نشان داده است که این سیاست را می‌توان با پرهیز از همه‌ آسیب‌های محتمل یا موهوم پیش برد و آینده‌ کشور را از آن بهره‌مند ساخت. 
به دست‌اندرکاران این حسنه‌ ماندگار توصیه می‌کنم در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند. 
توفیقات همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم. 
سیدعلی خامنه‌ای

Page Generated in 0/0032 sec