printlogo


کد خبر: 240712تاریخ: 1400/9/3 00:00
نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی:
ایران از دور ما را آزار می‌دهد
نفتالی بنت: در یک دهه گذشته ایرانی‌ها در حالی که با امنیت در تهران نشسته بودند اسرائیل را با موشک محاصره کردند؛آنها ما را از راه دور آزار می‌دهند و به ما آسیب می‌زنند

گروه سیاسی: مقامات رژیم صهیونیستی در آستانه شروع دور جدید مذاکرات ایران با 1+4 در وین تحرکات ضد ایرانی خود را افزایش داده‌‌‌اند. آنان در این مدت از ابزارهای گوناگون اعم از رایزنی‌‌‌های خارجی به منظور اجماع‌سازی علیه کشورمان و افزایش تهدیدهای خود استفاده کرده‌‌‌اند. 
به گزارش «وطن‌امروز»، نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس در آستانه آغاز دور جدید مذاکرات وین، بار دیگر علیه برنامه هسته‌ای و مواضع منطقه‌ای ایران موضع‌‌‌گیری کرد. وی روز گذشته طی یک سخنرانی در کنفرانس امنیتی- سیاسی -که اندیشکده سیاست و استراتژی دانشگاه صهیونیستی «ریچمن» آن را برگزار کرد- به تکرار ادعاهای خود علیه کشورمان پرداخت. به نوشته روزنامه یدیعوت آحارانوت، بنت گفت: زمانی که من ۶ ماه پیش به دفتر نخست‌وزیری آمدم از حجم تفاوت‌ها میان لفاظی‌ها و اقدامات واقعی متحیر شدم. همواره گفته شده اجازه نمی‌دهیم ایران به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود اما اکنون برنامه هسته‌ای این کشور در پیشرفته‌ترین وضعیت خود، بیش از هر زمان دیگری در گذشته قرار دارد. 
نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود: «ایران در طول یک دهه گذشته با موشک و نیروهای شبه‌نظامی ما را محاصره کرده است. ایران از راه دور به ما آزار می‌رساند و به ما صدمه می‌زند». وی در ادامه به فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان اشاره کرد و مدعی شد: «ما هرگز اجازه نمی‌دهیم ایران به یک قدرت هسته‌‌‌ای (کشور مجهز به تسلیحات هسته‌ای) تبدیل شود. هر توافقی که با ایران حاصل شود، اسرائیل جزئی از آن نیست و به آن پایبند نخواهد بود». بنت همچنین گفت حتی اگر آمریکا به توافق هسته‌ای ٢٠١٥ با ایران بازگردد، اسرائیل «آزادی عمل» خود برای اقدام علیه ایران را حفظ خواهد کرد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: شرایط کنونی بسیار پیچیده است، چراکه توافقاتی با بزرگ‌ترین متحدان اسرائیل صورت گرفته، حتی ممکن است مناقشاتی با این متحدان به وجود آید اما اگر بازگشت به توافق هسته‌‌‌ای اتفاق بیفتد ما با آن موافق نیستیم و به آن پایبند نخواهیم بود. برجام برای زیربنای دفاعی ما مثل یک قرص خواب بود و سبب شد اسرائیل کمتر برای حمله آمادگی داشته باشد. مقام ارشد صهیونیستی در ادامه ادعاهای خصمانه خود گفت: اما اشتباهات گذشته را تکرار نخواهیم کرد؛ زمانی که توافق هسته‌‌‌ای ما را به خواب فرو برد. ما آزادی خود برای اقدام را حفظ خواهیم کرد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که در ابتدای سخنانش از آزار اسرائیل توسط ایران از راه دور گفته بود، در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد ایران به دلیل وضعیت اقتصادی و کم‌‌‌آبی در حال فرسایش است!
پس از این اظهارات بنت علیه کشورمان، وزیر جنگ این رژیم ادعا کرد ایران سعی بر ارسال مواد منفجره به کرانه باختری داشته است. «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روز گذشته در همین کنفرانس امنیتی، در اظهارات خود مدعی شد ایران برای انجام عملیات در کرانه باختری سعی کرده است از پایگاه «T4» در سوریه با پهپاد به کرانه باختری مواد منفجره ارسال کند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین از ۲ پایگاه در جنوب ایران در چابهار و قشم نام برد و مدعی شد در این پایگاه‌ها، پهپادهای هجومی پیشرفته مستقر شده‌ است. ادعاهای گانتس در حالی مطرح می‌‌‌شود که پیش از این نیز وی اتهامات مشابهی را علیه کشورمان مطرح کرده و گفته بود ایران در نزدیکی‌‌‌های کاشان به آموزش پهپادی همپیمانان منطقه‌ای خود می‌‌‌پردازد. 
 
* تحرکات صهیونیست‌‌‌ها در آستانه‌‌‌ مذاکرات وین
مذاکرات به منظور احیای برجام قرار است 5 روز دیگر یعنی هشتم آذرماه از سر گرفته شود. طبق برنامه، مذاکرات مستقیم میان ایران و گروه 1+4 (اعضای کمیسیون مشترک برجام) برگزار می‌‌‌شود و «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز در وین حاضر خواهد بود. در همین راستا جنگ روانی و تحرکات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی در ماه اخیر اوج گرفته است. بنت اواخر مهرماه طی یک سخنرانی ضمن اتهام‌زنی علیه برنامه هسته‌ای ایران، از «قدرت‌های جهانی» خواسته بود به دلیل نقض تعهدات هسته‌ای، پرونده ایران را به شورای امنیت سازمان ملل ببرند. این یک نمونه از اقدامات صهیونیست‌‌‌ها به منظور اجماع‌‌‌سازی علیه کشورمان بوده ‌‌‌است. در کنار بنت، دیگر مقامات صهیونیست هم با بیان ادعاهای مختلف در راستای ایران‌‌‌هراسی گام برمی‌‌‌دارند. اتهامات بی‌‌‌اساس وزیر جنگ اسرائیل درباره‌‌‌ پایگاه‌‌‌های پهپادی ایران در جنوب کشور تکمیل‌کننده‌‌‌ همین پازل است. 
 
* با اسرائیل هماهنگیم!
اظهارات مقامات ارشد رژیم صهیونیستی علیه ایران همزمان با مذاکرات روزهای آینده میان ایران و 1+4 در حالی مطرح می‌‌‌شود که «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت آمریکا به طور مستمر با شرکای صهیونیست خود در ارتباط است. پرایس در این باره بیان کرد: ما ارتباط منظم و مداومی با شرکای اسرائیلی‌‌‌مان داشته‌‌‌ایم تا به این موضوع نیز بپردازیم. رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هفته پیش در اسرائیل بود. او سفر بسیار خوبی داشت و در حالی که ما آماده از سرگیری مذاکرات وین هستیم، با همکاران‌مان در اسرائیل و مقامات ارشد اطلاعاتی رایزنی کرده بود. اما کاری که او آنجا کرد بی‌سابقه نبوده است. ما پیش از هر دور مذاکرات و در بسیاری مواقع حین مذاکرات و بعد از هر یک از ۶ دور مذاکرات به طور منظم با شرکای اسرائیلی‌‌‌مان در ارتباط بوده‌‌‌ایم. وی ادامه داد: ببینید بالاخره آمریکا و اسرائیل هدف مشترکی در این زمینه دارند و آن این است که مطمئن شویم از دستیابی ایران به یک سلاح هسته‌‌‌ای، به طور قابل راستی‌‌‌آزمایی و دائمی ممانعت شده است. ما همچنان بر این باوریم دیپلماسی در هماهنگی با متحدان و شرکای‌مان که مسلما شامل اسرائیل هم می‌‌‌شود، بهترین راه رسیدن به این هدف است. به این دلیل برجام بهترین مسیر است که رویکردی قابل راستی‌‌‌آزمایی، پایدار و دائمی را امکان‌‌‌پذیر می‌‌‌سازد و این یکی از مزایای مهم برجام است. 
***
    تکرار ادعاهای رئیس رژیم صهیونیستی علیه ایران   
رئیس رژیم صهیونیستی در سفر به انگلیس ضمن مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه و برنامه هسته‌‌‌ای کشورمان، از قدرت‌‌‌های جهانی خواست رویکردی سختگیرانه در قبال ایران اتخاذ کنند. روزنامه صهیونیستی‌ «تایمز آو اسرائیل» در گزارشی نوشت: اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی که بتازگی به انگلیس سفر کرده است، روز دوشنبه از جمع ۱۰۰ نفری قانون‌‌‌گذاران انگلیس خواست مطمئن شوند دولت‌شان در حالی که قدرت‌‌‌های جهانی آماده از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌‌‌ای می‌‌‌شوند، موضع سرسختانه‌‌‌ای در قبال ایران داشته باشد. هرتزوگ با تکرار ادعای این رژیم مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌‌‌ای ایران، به نمایندگان انگلیس گفت: ما فکر می‌‌‌کنیم ایرانی‌‌‌ها به وین نمی‌‌‌آیند که کاری از پیش ببرند، بیشتر به سمت دستیابی به یک بمب اتم می‌‌‌شتابند. وی افزود: این وظیفه قدرت‌‌‌های جهانی است که قوی باشند و به وضوح نشان دهند تمام گزینه‌‌‌ها روی میز است. رئیس رژیم صهیونیستی در ادامه بر اظهارات ضدایرانی‌اش افزود و گفت: من از تمام طرف‌‌‌ها می‌‌‌خواهم تا حد امکان به ایران سخت بگیرند. هرتزوگ همچنین مدعی دست داشتن ایران در قالب حمایتش از حزب‌‌‌الله و حماس در فروپاشی لبنان و غزه شد. او طی ادعایی افزود: حماس در غزه در حال دستور گرفتن از ایران است. 

Page Generated in 0/0038 sec