printlogo


کد خبر: 239514تاریخ: 1400/8/5 00:00
بخش‌های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر بار دیگر ادغام می‌شود

با تصمیم رئیس سازمان سینمایی جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر از سال آینده به‌ صورت یکپارچه و واحد برگزار می‌شود. 
به گزارش «وطن‌امروز»، جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر پس از ۵ دوره برگزاری مجزا از سال آینده به صورت یکپارچه و واحد برگزار می‌شود. 
محمد خزاعی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با اعلام این خبر افزود: برگزاری همزمان این رویداد مهم و راهبردی سینمای ایران در سالگرد جشن‌های فجر انقلاب اسلامی با هم‌افزایی ظرفیت‌ها، قطعا فرصت‌های کاربردی مضاعفی را برای بهره‌مندی جامعه سینمایی، اقشار مختلف مردم، سینماگران و میهمانان خارجی فراهم می‌آورد. 
وی ادامه داد: همه ‌ساله در سالگرد پیروزی انقلاب و در پوشش جشن‌های متنوع آن شاهد حضور میهمانان، شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و حضور چشمگیر رسانه‌های خارجی در کشور هستیم. بدیهی است با برنامه‌ریزی‌های دقیق و هدفمند، جشنواره بین‌المللی فیلم فجر می‌تواند از این مزیت‌ها و فرصت‌ها بهره‌برداری کند. 
خزاعی بیان کرد: سینمای نوین ایران یعنی سینمای پس از انقلاب با تمام فراز و فرودهایش مهم‌ترین نقش را در پیشبرد دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایفا کرده و حضور میهمانان خارجی و ملاحظه بی‌واسطه آنها از اقبال مردم نسبت به جشنواره فجر و سینما، تصویر بی‌بدیلی علیه تبلیغات استکبار رسانه‌ای علیه کشور است و قطعا این مزیت مهم باید مورد توجه قرار گرفته و با برطرف کردن کاستی‌های قبلی تقویت شود. ادغام بخش‌های ملی و بین‌المللی جشنواره از این حیث نیز قابل اعتناست. 
به گفته وی، برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر طی سال‌های گذشته با مدیریت و زحمات دلسوزانه آقایان علیرضا رضاداد، سیدرضا میرکریمی و محمدمهدی عسگرپور، فضاهایی را برای کمک به گسترش روابط بین‌الملل سینما فراهم کرده است که جای تشکر و قدردانی دارد. معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اثرات جشنواره جهانی فیلم فجر بیان کرد: بدون شک از مزیت‌های نسبی ایجاد شده و تجارب ارزنده همکاران خوب‌مان در این رویداد استفاده خواهیم کرد. 
وی بیان کرد: پیرو بررسی «کارگروه مطالعه و ارزیابی جشنواره‌ها» و بنا به مطالبه‌های صنوف و سینماگران کشور در سال‌های گذشته، سازمان سینمایی به این جمع‌بندی رسیده است که ۲ جشنواره ملی و جهانی فجر را به صورت یکپارچه تحت عنوان «جشنواره بین‌المللی فیلم فجر» برگزار کند. 
خزاعی اظهار امیدواری کرد با کمک همه خانواده سینما و با تعامل گسترده در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، جشنواره‌های باشکوه و خاطره‌انگیزی همچون سال‌های دور برای رونق و نشاط سینما و جامعه تدارک دیده شود. 
رئیس سازمان سینمایی با اشاره به سرلوحه قرار دادن محورهایی چون «خانواده، اخلاق و امید» در دوره جدید سینما اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در مسیر اعتلای سینمای ملی، شکل‌گیری گفت‌وگوهای میان فرهنگی، ایجاد پتانسیل‌های بالقوه برای تبدیل شدن به ویترین سینمای خاورمیانه، پویایی اقتصاد سینما، روزآمدسازی و ارتقای سطح دانش و بینش سینماگران ایرانی از طریق تبادل تجربه با سینماگران خارجی، تقویت حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی و... با ترسیم سیاست‌های کلیدی و راهبردی مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب، گام برداریم. 

Page Generated in 0/0041 sec