printlogo


کد خبر: 239125تاریخ: 1400/7/22 00:00
گفت‌وگو باحمید درخشان درباره بازی ایران ـ کره
نبود تماشاگران تأثیرگذار بود

زهره فلاح‌زاده: تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی میزبان کره‌جنوبی بود. در این دیدار این تیم کره بود که قفل دروازه‌ها را باز کرد و در صورت پیروزی حتی می‌توانست صدرنشینی را از تیم ما بگیرد اما علیرضا جهانبخش بار دیگر هنر خود را به نمایش گذاشت و با یک ضربه سر زیبا گل تساوی ایران را به ثمر رساند. جهانبخش سومین گل خود را در این مرحله به ثبت رساند و در صدر گلزنان مقدماتی جام جهانی قرار گرفت. البته کیم سئونگ‌گیو، سنگربان کره‌جنوبی خوش‌شانس بود که ۲ بار شوت مهاجمان ایران به تیرک دروازه‌اش اصابت کرد. در واقع قفس توری آزادی هم به نوعی مانع شکست میهمان شد تا کره‌ای‌ها بدون امتیاز ایران را ترک نکنند. این دیدار در نهایت با نتیجه ۱-۱ به اتمام رسید و تیم ‌ملی کشورمان با ۱۰ امتیاز همچنان در رده نخست گروه ایستاده است. «وطن‌امروز» برای ارزیابی این دیدار و همچنین بازی روز شنبه پرسپولیس با الهلال عربستان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حمید درخشان، کاپیتان اسبق تیم ‌ملی و پرسپولیس گفت‌وگو کرد.
*** 
* تیم ایران پس از ۳ برد متوالی در این مرحله، برابر کره‌جنوبی به تساوی رسید؛ تحلیل شما از این دیدار چیست؟
 در نیمه اول خیلی خوب نبودیم و خوب هم بازی نکردیم. در این نیمه بیشتر زمان بازی تحت کنترل کره‌ای‌ها بود. ترسی در وجود بازیکنان ما بود که خیلی نتوانستند شایستگی خود را نشان دهند. در نیمه دوم وقتی گل خوردیم، طبیعی بود که ترس بازیکنان بریزد و البته بعد گل حریف ما برای مدتی خوب نبودیم و کم‌کم بهتر شدیم و توانستیم به گل مساوی دست پیدا کنیم. 
 
* مشکل کجاست که تیم اسکوچیچ در این چند دیدار ۲ نیمه متفاوت به نمایش گذاشته است؟ تیم او در نیمه اول چندان خوب بازی نمی‌کند. 
مشکل از عدم هماهنگی تیم ما است. ما نسبت به سایر تیم‌ها هماهنگی لازم را نداریم. خیلی کم تمرین می‌کنیم. در حالی که ما نیاز به تمرین بیشتر داریم تا بهتر هماهنگ شویم. 
 
* در دوران مربیان پیشین اردوهای بلندمدت داشتیم اما اسکوچیچ نشان داده چندان روی این مسأله وسواس ندارد. 
بله! متأسفانه ایشان فرصت چندانی ندارد و با برنامه‌ریزی فدراسیون راه آمده است. 
 
* اگر تیم ما به دنبال برد بود، چرا مهدی قائدی در لحظات پایانی به میدان رفت؟ بهتر نبود زودتر از این بازیکن ریزنقش استفاده می‌کردیم؟
اعتقاد من هم این است که تعویض خیلی دیر انجام شد و زمانی قائدی به زمین آمد که مربی ما بیشتر به دنبال وقت گرفتن بود. قائدی باید زودتر به بازی می‌آمد. 
 
* این دیدار قرار بود با حضور تماشاگران برگزار شود اما در نهایت بدون تماشاگر انجام شد؛ شاید حضور هواداران به برد تیم کمک می‌کرد. 
بله! حضور هواداران روی روند بازی بچه‌ها تأثیر می‌گذاشت. من فکر می‌کنم فدراسیون برای حضور تماشاگران باید تلاش بیشتری می‌کرد ولی این اتفاق نیفتاد و به ضرر ما هم شد. 
 
* سخت‌ترین و مهم‌ترین دیدار ما در این گروه همین دیدار با کره‌جنوبی بود؛ با توجه به روند بازی تیم ما به نظر شما باید به ادامه مسیر خوشبین باشیم؟
بله! اگر حریفان دیگرمان را ببریم، حتی مقابل کره در دیدار برگشت مساوی هم بگیریم، شانس صعود داریم و مطمئنم می‌توانیم به جام‌جهانی برویم. کار سخت است اما غیرممکن نیست. تیم ما، تیم خیلی خوبی است. 
 
* در جام‌جهانی باید به فکر نیمکت قوی‌تری باشیم یا اسکوچیچ را همچنان حفظ کنیم؟
حتما باید تغییراتی انجام بدیم. باید اسکوچیچ تا پایان مرحله مقدماتی جام‌جهانی در تیم بماند و نتایج او ارزیابی شود تا بتوانیم تصمیم درستی در این باره بگیریم. 
 
* کمی هم درباره پرسپولیس صحبت کنیم؛ این تیم روز شنبه باید در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الهلال عربستان قرار بگیرد، این دیدار می‌تواند به نفع پرسپولیس تمام شود؟
پرسپولیس بازی سختی پیش ‌رو دارد. الهلال تیم خیلی خوبی است اما پرسپولیس هم بازیکنانش سال‌هاست کنار هم بازی کرده‌اند، باتجربه هستند و در کل تیم وضعیت خوبی دارد. پرسپولیس توانایی بردن این تیم را در عربستان دارد. 
 
* خریدهای جدیدی که پرسپولیس در این فصل انجام داده از نظر شما مفید خواهند بود؟
بازیکنان جدید نیاز به زمان دارند و می‌توانند کم‌کم با سایر بازیکنان هماهنگ شوند و به تیم کمک کنند.

Page Generated in 0/0039 sec