printlogo


کد خبر: 238917تاریخ: 1400/7/18 00:00
ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سال جاری اقدام به راه‌اندازی ۷۵۰۰ شغل برای زندانیان آزادشده کرده است
حمایت بنیاد برکت از زندانیان آزاد شده

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای رفع محرومیت اقشار مختلف جامعه، این بار از طریق بنیاد برکت اقدام به راه‌اندازی ۷۵۰۰ شغل برای زندانیان آزادشده و خانواده‌های‌شان در سال جاری کرده است. براساس آمار، بیشترین سهم اجرای این طرح به استان‌های لرستان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان‌و‌بلوچستان اختصاص یافته است و آنطور که مسؤولان بنیاد برکت اعلام کرده‌اند این طرح به پوشش‌دهی خانواده‌های زندانیان نیز توجه داشته است.
در همین رابطه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) با اشاره به حمایت ویژه بنیاد برکت از اقشار آسیب‌پذیر اجتماعی، گفت: در همین راستا، تا پایان سال ۲۵۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌‍‌محور منجر به ایجاد ۷۵۰۰ شغل برای زندانیان آزاد شده و خانواده‌های‌شان راه‌اندازی می‌شود. محمد ترکمانه تصریح کرد: از این تعداد تا به امروز ۵۰۰ طرح اشتغالزایی به طور کامل راه‌اندازی شده که ایجاد اشتغال برای ۱۵۰۰ نفر را به دنبال داشته است. 
وی با تاکید بر اجرای این طرح در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: استان‌های لرستان، خوزستان، فارس، خراسان جنوبی و سیستان‌و‌بلوچستان بیشترین سهم را از طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برای زندانیان آزاد شده از زندان و خانواده‌های‌شان دارند. 
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، نه فقط زندانیان آزاد شده که خانواده‌های‌شان نیز مشمول طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت هستند. 
وی حجم کل سرمایه‌گذاری اشتغال‌زایی برای زندانیان آزاد شده را ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: زندانیان آزادشده‌ای که دارای طرح توجیهی برای اشتغال هستند می‌توانند با مراجعه به مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور نسبت به ثبت‌نام و ارائه درخواست خود اقدام کنند. 
ترکمانه ادامه داد: مشاغلی که برای این قشر آسیب‌پذیر ایجاد می‌شود در رسته‌های تولید پوشاک، مشاغل خدماتی، پرورش دام و کشاورزی است و همچنین بیشترین مساعدت در پرداخت تسهیلات به آنها شده است. 
مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر حمایت ویژه از اقشار اجتماعی در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: بر اساس چنین راهبردی، تا پایان سال جاری ۲۰ هزار طرح اشتغال‌زایی برای این اقشار از جمله زنان سرپرست خانوار، کولبران، سوخت‌بران، معلولان، زندانیان و خانواده‌های‌شان و خانواده‌های کودکان بازمانده از تحصیل اراه‌اندازی می‌شود که فرصت‌ کسب‌وکار برای ۶۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد. 
وی یادآور شد: بنیاد برکت براساس منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق محروم را با هدف محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و برقراری عدالت اجتماعی در این مناطق به عنوان اولویت اصلی در راس برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار داده است. 
ترکمانه در پایان یادآور شد: بنیاد برکت، ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور منجر به ایجاد ۲۱۰ هزار شغل را تا پایان امسال در مناطق روستایی و محروم کشور در دستور کار دارد.

Page Generated in 0/0039 sec