printlogo


کد خبر: 238866تاریخ: 1400/7/17 00:00
آموزش الکترونیک؛ مبنای کار دانشگاه‌ها در ترم جدید

وزارت علوم بر این نکته تاکید دارد که ترم جدید آموزشی مبتنی بر آموزش الکترونیک خواهد بود و کلاس‌های حضوری با تایید ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود. در این زمینه علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره چگونگی وضعیت آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به تزریق واکسن کرونا گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی که درگیر امتحان جامع، انجام پروژه یا نگارش پروپوزال رساله دکترای خود هستند، برای حضور در دانشگاه مشکل خاصی ندارند و در حال حاضر نیز در دانشگاه حضور دارند. وی تصریح کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی همچنین اگر ۲ دوز واکسن خود را تزریق کرده باشند، در استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی نیز مشکلی ندارند. 
معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه‌ها باز هستند و فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حال انجام است و از حدود ۳۰ درصد از ظرفیت خوابگاه‌ها استفاده می‌شود. 
وی بیان داشت: این موضوع مطرح شده که ترم آینده در دانشگاهی که دانشجویان بومی دارد و همه آنان واکسن کرونا را تزریق کردند، آیا می‌توان کلاسی را به صورت گروهی برگزار کرد؟ در این باره باید گفت اگر ستاد ملی مقابله با کرونا در آن منطقه مجوز را صادر کند، می‌توان کلاس‌ها را به صورت موردی و محدود برگزار کرد. 
معاون آموزشی وزارت علوم اظهار داشت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی اگر ۲ دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند، می‌توانند از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند. خاکی‌صدیق همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به تداوم آموزش مجازی دانشگاه‌ها، سال تحصیلی جدید اینترنت رایگان به دانشجویان اختصاص می‌یابد، گفت: نیازمند همکاری وزارت ارتباطات برای تامین اینترنت رایگان دانشجویان و اساتید هستیم.
وی درباره نحوه استفاده دانشجویان و اساتید از اینترنت رایگان دانشجویی تاکید کرد: وزارت ارتباطات سال 99 و نیمه نخست امسال همکاری مناسبی در تامین اینترنت رایگان حوزه آموزش اساتید و دانشجویان داشته است. 
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه همکاری وزارت ارتباطات در تامین اینترنت رایگان دانشجویان و اساتید در آموزش دانشگاه‌ها بسیار موثر بود، اظهار امیدواری کرد با توجه به افزایش قیمت اینترنت، این تسهیلات بار دیگر از سوی وزارت ارتباطات به دانشگاه‌ها ارائه شود.

Page Generated in 0/0034 sec