printlogo


کد خبر: 238763تاریخ: 1400/7/11 00:00
اخبار

مسابقات جهانی کشتی
یزدانی و زارع در فینال
رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی جهان در ۴ وزن برگزار شد و حسن یزدانی و امیرحسین زارع به فینال این مسابقات راه یافتند. رقابت‌های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی جهان با برگزاری مسابقات مقدماتی اوزان 61، 74، 86 و 125 کیلوگرم در شهر اسلو نروژ آغاز شد و حسن یزدانی و امیرحسین زارع به فینال این مسابقات راه یافتند. 
نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:
61 کیلوگرم:
در وزن 61 کیلوگرم رحمان عموزاد در کشتی نخست با نتیجه 5 بر صفر از سد گمزاتگادزی هالیدوف از مجارستان گذشت. وی در دور بعد مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ژاپن با نتیجه 9 بر 5 مغلوب شد. یکی از ۲ مبارزه نیمه‌نهایی وزن 61 کیلوگرم عصر دیروز (10 مهر) بین ۲ کشتی‌گیر ژاپنی و روسی برگزار شد که کشتی‌گیر روس با نتیجه 10 بر صفر حریفش را شکست داد و به فینال این وزن از رقابت‌های جهانی 2021 نروژ رسید. با شکست کشتی‌گیر ژاپنی در نیمه‌نهایی و نرسیدن او به فینال، رحمان عموزاد که در دور مقدماتی مغلوب حریف ژاپنی شده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد. 
74 کیلوگرم:
در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی در دور اول با نتیجه 12 بر 2 بایامبادورج انخبایار از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر صفر از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله مقابل آوتاندیل کنتچادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد. کشتی‌گیر گرجستانی نیز در دیدار نیمه‌نهایی مقابل نماینده اسلواکی شکست خورد و با عدم صعود وی به فینال، کار یونس امامی نیز تمام شد و وی از گردونه مسابقات کنار رفت. 
86 کیلوگرم:
در وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 12 بر 2 عظمت دولت بیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی اتهان راموس از پورتوریکو را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌‌نهایی شد. بعد از فینالیست شدن دیوید تیلور با ضربه فنی مقابل حریف آذربایجانی، حسن یزدانی دومین مبارزه نیمه‌نهایی وزن 86 کیلوگرم را مقابل آرتور نایفونوف روس برگزار کرد. در حالی که نایفونوف در المپیک کشتی نزدیکی را مقابل یزدانی به نمایش گذاشته بود، قهرمان المپیک 2016 ریو این بار کشتی حساب‌شده‌ای مقابل حریف روسش گرفت و با نتیجه 2-8 وی را شکست داد. به این ترتیب فینال وزن 86 کیلوگرم همان فینال المپیک خواهد بود که بین پادشاه و جادوگر برگزار می‌شود. پیش از این پیج رسمی اتحادیه جهانی کشتی در اینستاگرام لقب پادشاه را به حسن یزدانی و لقب جادوگر را به دیوید تیلور داده و افراد زیادی در دنیا منتظر این مبارزه خواهند بود که عصر امروز یکشنبه در اسلو برگزار خواهد شد. 
125 کیلوگرم:
در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. امیرحسین زارع و طاها آکگول برگزارکننده آخرین مسابقه نیمه نهایی روز اول مسابقات کشتی آزاد جهانی بودند. کشتی‌گیر 21 ساله کشورمان که ۲ ماه قبل در توکیو به مدال برنز سنگین‌وزن المپیک رسیده بود، مقابل حریف عنوان‌دار خود از ترکیه که او هم در المپیک 2020 به مدال برنز رسید، این مبارزه را با نتیجه 4 بر صفر به پایان رساند و دومین کشتی‌گیر ایرانی بود که در 4 وزن اول به فینال رسید. 
***
زمان برگزاری داربی استقلال- پرسپولیس مشخص شد
 دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ بیست‌‌و‌یکم برگزار خواهد شد. روز برگزاری این دیدار هنوز مشخص نشده است. مراسم قرعه‌کشی بیست و یکمین دوره رقابت‌های فوتبال لیگ برتر عصر روز شنبه برگزار و طی آن مشخص شد دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ بیست‌و‌یکم برگزار خواهد شد. سازمان لیگ هنوز زمان برگزاری این دیدار را مشخص نکرده است. این نود‌و‌هفتمین داربی ۲ تیم استقلال و پرسپولیس در تاریخ فعالیت این ۲ باشگاه پرطرفدار تهرانی است. 
***
قرار گرفتن در بین ۶ بازیکن برتر افتخار ملی است
کاپیتان تیم‌ ملی فوتبال بانوان گفت: قرار گرفتن اسم من در میان ۶ بازیکن برتر دور مقدماتی افتخاری است که من به کمک اعضای تیم و کادر فنی کسب کردم. بهناز طاهرخانی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به ابراز لطف مردم بعد از انتخاب وی به عنوان یکی از 6 بازیکن برتر دور مقدماتی مسابقات جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: بعد از انتشار این خبر خیلی‌ها به من پیام دادند و تلفن کردند و به من روحیه دادند و انرژی مثبت برایم فرستادند. وی درباره عملکرد خوبش در موقعیت‌های حساس و هدایت تیم گفت: در بازی با بنگلادش ۲ گل به ثمر رساندم و یک پنالتی حساس هم در بازی مقابل اردن زدم. با توجه به اینکه نخستین پنالتی بود، من سعی کردم تمام تلاش خود را کرده و بهترین عملکرد را برای تیم داشته باشم. طاهرخانی درباره پاسخ منفی به پیشنهاد کشورهای دیگر برای بازی در تیم‌شان خاطرنشان کرد: از تیم‌های خارجی پیشنهاد بازی در تیم‌شان را داشتم اما نپذیرفتم و تمرکزم را روی تیم‌ ملی و تیم باشگاهی ایران گذاشتم، چون اولویتم ایران است و بازی کردن در کشورم را بیشتر از کشورهای دیگر دوست دارم.  

Page Generated in 0/0037 sec