printlogo


کد خبر: 238693تاریخ: 1400/7/8 00:00
سردار پاکپور: در صورت عدم اخراج‌ تروریست‌ها از شمال عراق، پایگاه‌های آنها ‌را منهدم می‌کنیم
خط و نشان برای تروریست‌ها

گروه سیاسی: فرمانده نیروی زمینی سپاه ضمن توصیه به مسؤولان عراق و اقلیم کردستان در راستای اخراج گروه‌های تروریستی از شمال این کشور، ادامه داد: در غیر این صورت نسبت به انهدام مقرها و پایگاه‌های آنها اقدام خواهیم کرد. 
به گزارش «وطن‌امروز»، سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیروز در گردهمایی «رزمندگان پیشمرگ مسلمان کُرد» که در سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک هفته دفاع‌مقدس، به روند شکل‌گیری، اقدامات و نقش سازمان پیشمرگان مسلمان کرد در تأمین امنیت پایدار منطقه اشاره و اظهار کرد: پیشمرگان کرد مسلمان در کنار سایر رزمندگان اسلام با جانفشانی، ایثار و رشادت‌های خود ریشه امنیت را در این خطه از سرزمین اسلامی دواندند. وی با بیان اینکه با تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کرد و سازماندهی نیروهای مردمی در منطقه، مرحله‌ای جدید از انقلاب مردمی در دفاع از امنیت ملی و استان ظهور کرد، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی غائله‌های زیادی در مناطق مختلف قومی کشور از جمله استان کردستان پیش آمد و در یک مقطع زمانی، شهرهای مریوان و بانه و پاوه سقوط و تمام شهرهای کردستان یکی پس از دیگری در اختیار ضدانقلاب قرار گرفت. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه شهید بروجردی در تشکیل سازمان پیشمرگان مسلمان کرد زحمات زیادی کشید و این شهید گرانقدر بر گردن مردم کردستان و ایران حق دارد، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب، غائله‌های زیادی با طراحی استکبار جهانی و مزدوران و نوکران‌شان در کشور پیاده شد اما با تشکیل این سازمان و طی فعالیت آن بیشتر شهرهای تحت اشغال مخالفان انقلاب شامل سنندج، کامیاران، پاوه و چند شهر دیگر آزاد و مخالفان به خارج از مرزهای کشور فرار کردند. وی به بازگویی گوشه‌ای از وضعیت شهر سنندج در اسفندماه 58 پرداخت و گفت: در آن مقطع زمانی که برای پاک‌سازی شهر سنندج آمده بودیم، همه خیابان‌های این شهر دست ضدانقلاب بود و شهرستان‌های دیگر استان نیز شرایط مشابهی داشتند. بعد از آزادسازی جاده سقز ـ بانه، شهر بانه نیز از حضور ضد انقلاب پاک‌سازی شد و حدود ۲ ماه نیز در عملیات پاک‌سازی سردشت و بانه جنگیدیم. پاکپور با یادآوری اینکه غائله ترکمن صحرا و جنگل‌های شمال کشور و خلق عرب در جنوب هم از دیگر توطئه‌های شکست‌خورده دشمنان بود، تصریح کرد: سپاه در عملیات‌های مختلف مناطق جنوب شرکت کرد. آن دوران امکانات و تجهیزات کامل برای مقابله با جنگ را نداشتیم اما با اقتدار در برابر دشمن ایستادیم. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه باید نسل امروز با رشادت‌ها و ایستادگی‌هایی که به‌رغم کمبود امکانات در مقابل دشمن شد، آشنا شوند، عنوان کرد: در آن دوران حتی یک‌دهم تجهیزات ارتش عراق را نداشتیم؛ با خمپاره 120 در جنگ، عملیات را انجام دادیم و اکنون به این وضعیت و اقتدار رسیده‌ایم. وی اقتدار و عظمت کنونی را مرهون خون شهدا و حاصل ایثارگری شهدای بزرگی همچون شهید بروجردی، کاظمی، متوسلیان و... دانست و یادآور شد: سال 1361، نیروهای جمهوری اسلامی در کردستان به پیروزی‌های چشمگیری دست یافتند و بخش‌های مهمی از محور مهاباد به سردشت و دیگر شهرهای کردستان و روستاهای اطراف پاک‌سازی شد. پاکپور در ادامه به نقش رزمندگان در عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس اشاره کرد و افزود: در این عملیات‌ها تجهیزات و امکانات زیادی به دست آوردیم و کمر ارتش عراق شکست. 
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همه توطئه‌های دشمنان و گروهک‌های ضدانقلاب را با همراهی پیشمرگان کرد مسلمان در نطفه خاموش می‌کنیم، گفت: گاه می‌بینیم تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق مقر ایجاد کرده‌اند که ما این وضعیت را برنمی‌تابیم و بشدت برخورد خواهیم کرد. سردار پاکپور با هشدار به اینکه اجازه کوچک‌ترین تحرکی را به گروهگ‌های تروریستی که بخواهند در شمال عراق علیه ایران توطئه کنند نخواهیم داد، تصریح کرد: مسؤولان عراق و اقلیم کردستان هر چه زودتر عناصر و اعضای گروهک‌های تروریست و ضدانقلاب را از شمال عراق بیرون کنند، در غیر این صورت نسبت به انهدام مقرها و پایگاه‌های آنها اقدام خواهیم کرد. وی با بیان اینکه برای مقابله با هرگونه اقدام تهدیدآمیز آمادگی‌ کامل داریم، افزود: امروز نیروهای سپاه در آمادگی کامل به سر برده و کوچک‌ترین تحرک دشمنان را سخت پاسخ خواهیم داد. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نشانه‌های شکست آمریکا در جهان آشکار شده است و ترک افغانستان بزرگ‌ترین شکست آنان بود، اظهار کرد: ایران هم‌اکنون در مذاکرات برجام نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و در جنگ نظامی نیز توان رویارویی و مقابله با ایران را ندارند.
***
    حضور 24ساعته نیروی دریایی ارتش در دریا برای برقراری امنیت   
امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه تلویزیونی «گفتمان» در شبکه مرکز کردستان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با ۳ پدیده تحریم، توطئه و تهدید مواجه است. وی با بیان اینکه برای حضور در محیط خشن دریا باید تجهیزات متناسب وجود داشته باشد، تصریح کرد: پس از دستور فرمانده معظم کل قوا در دهه ۷۰، ساخت ناوشکن در دستور کار قرار گرفت. فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه تجهیزات امروز ما در لبه فناوری قرار دارد، گفت: برای ساخت بهترین و ‌تازه‌ترین تجهیزات باید علم داشته باشیم تا با انتقال علم به صنعت و جمع‌بندی تجربیات عملیاتی، به پیشرفته‌ترین تجهیزات دست یابیم. وی ادامه داد: تجهیزات ما به دست جوانان همین مرز‌و‌بوم ساخته شده و هدف‌گذاری ما هم استفاده از همین جوانان بوده که اکنون به بهترین نحو آن را در اختیار داریم. فرمانده نیروی دریایی ارتش از افتتاح نمایندگی استخدام نیروی دریایی ارتش در کردستان خبر داد و گفت: جوانان علاقه‌مند می‌توانند با مراجعه به این نمایندگی‌ برای فعالیت در نیروی دریایی ارتش ثبت‌نام کنند. وی عنوان کرد: ساختار نیروهای مسلح به‌گونه‌ای است که باید حتما مشابه حلقه‌های زنجیر لنگر در کنار هم باشند تا کشتی پرافتخار که همان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را با اقتدار حفظ کنیم. فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: حفظ اقتدار کشور در گرو ایجاد امنیت است و نیروی دریایی ارتش برای برقراری امنیت پایدار به صورت ۲۴ ساعته و بدون توقف در دریا حضور دارد.

 


Page Generated in 0/0039 sec