printlogo


کد خبر: 238048تاریخ: 1400/6/24 00:00
منابع‌عبری از مرگ یکی از شاهدان پرونده فساد نتانیاهو بر اثر سقوط هواپیمای شخصی خبر دادند
شاهدکشی!

گروه بین‌الملل: منابع‌ عبری‌زبان صبح دیروز اعلام کردند یک هواپیمای شخصی صهیونیستی حین پرواز به سوی یونان در نزدیکی جزیره «ساموس» در مجاورت ترکیه سقوط کرده و در پی آن ۲ نفر کشته شده‌اند. 
پس از گزارش منابع عبری‌‌زبان درباره سقوط مشکوک یک هواپیمای شخصی در نزدیکی ترکیه، یک رسانه صهیونیستی دیروز (سه‌شنبه) خبر داد یکی از کشته‌شدگان، از شاهدان پرونده فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق این رژیم بوده است. 
بر اساس گزارش دیروز پایگاه صهیونیستی «il20»، یکی از افرادی که در پی سقوط این هواپیما کشته شده، کارمند سابق وزارت ارتباطات رژیم صهیونیستی و از شاهدان پرونده فساد نخست‌وزیر سابق این رژیم بوده است. این پایگاه خبری صهیونیستی در ادامه همچنین خبر داد علت سقوط این هواپیما هنوز مشخص نشده است. طبق گزارش‌ها، این هواپیما ساعت ۲۰ به وقت فلسطین از صفحه رادار محو شده و پس از لحظاتی مشخص شده که پیش از رسیدن به مقصد سقوط کرده است. ارتش یونان برای مشخص کردن محل دقیق سقوط هواپیما و خارج کردن اجساد بلافاصله نیروهای خود را به محل اعزام کرد. 
 
* نتانیاهو و پرونده‌های فساد
«هایم گرون» شاهد محاکمه فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق، یکی از ۲ اسرائیلی بود که روز دوشنبه در حادثه سقوط هواپیمای سبک در یونان کشته شدند. گرون، معاون مدیرکل سابق مهندسی و مجوز در وزارت مخابرات این رژیم بود. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد این ۲ بعد از ظهر دوشنبه با یک هواپیمای تک‌موتوره از حیفا حرکت کردند و در حال پرواز در نزدیکی جزیره ساموس، در نزدیکی ترکیه بودند که هواپیمای سبک آنها سقوط کرد. اجساد آنها توسط گارد ساحلی یونان چند ساعت بعد با کمک غواصان کشف شد. بر اساس آخرین اخبار اندکی قبل از فرود، ارتباط این هواپیما با برج کنترل در ساموس قطع شده بود.
 رسانه‌های یونانی اعلام کردند به نظر هواپیمای سسنا 172 دچار مشکل فنی شده و از رادار محو شده است اما علت سقوط هنوز نامشخص است. گرون یکی از شاهدان پرونده نتانیاهو در جریان فساد او در وزارت مخابرات بود؛ فسادی که در جریان یک معامله به نفع یکی از نزدیکان نتانیاهو در سال 2015 با ارزش چند صد میلیون دلار رقم خورد و در مقابل نتانیاهو از طریق یک هلدینگ رسانه‌ای از جمله سایت «واللا» در حمایت رسانه‌ای قرار گرفت. محاکمه نتانیاهو روز دوشنبه با ادامه بازجویی از «ایلان یشوا» مدیرعامل سابق وب‌سایت واللا،  از سر گرفته شد. نتانیاهو همچنین در پرونده 2000، فساد مالی را با روزنامه یدیعوت آحارانوت رقم ‌زده است.
در حال حاضر ۴ پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی مطرح است و او پیشتر، درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است. یکی از پرونده‌هایی که دادستان رژیم صهیونیستی رسما نتانیاهو را بر اساس آن متهم خواهد کرد پرونده موسوم به «۴۰۰۰» است؛ او در این پرونده به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِزِک» میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه‌دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد. در این باره، روزنامه هاآرتص پیشتر نوشته بود انتظار می‌رود نتانیاهو در پرونده «۱۰۰۰» نیز رسما متهم شود. این پرونده، اتهامات نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی درباره دریافت غیرقانونی هدیه از بازرگانان خارجی را شامل می‌شود. دیگر پرونده مفتوح علیه نتانیاهو که علیه او اعلام جرم خواهد شد، پرونده ۲۰۰۰ است. نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در این پرونده متهم است با روزنامه «یدیعوت آحارانوت» زد‌و‌بند کرده تا در ازای پوشش مثبت از فعالیت‌‌هایش در این روزنامه، رقیب آن یعنی روزنامه «اسرائیل هیوم» را تحت فشار قرار دهد. 
***
    رژیم صهیونیستی ۵۰ هزار دوز  واکسن فاسد تحویل غزه داد     
وزارت بهداشت نوار غزه شامگاه دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد تل‌آویو باعث شده است این نهاد ۵۰ هزار دوز واکسن کرونا را از بین ببرد. بر اساس گزارش پایگاه خبری «عرب۴۸»، وزارت بهداشت نوار غزه در این باره توضیح داد که روز پنجشنبه ۵۰ هزار دوز واکسن «اسپوتنیک لایت» از انبارهای وزارت بهداشت رام‌الله به نوار غزه ارسال شده است. طبق این بیانیه، این واکسن‌ها که از راه گذرگاه «کرم ابوسالم» (تحت کنترل رژیم صهیونیستی) وارد نوار غزه شد، به منظور تأیید ایمنی و مطمئن شدن از کیفیت مورد بررسی قرار گرفت که پس از بررسی‌ها مشخص شد تاریخ مصرف واکسن‌ها به اتمام رسیده است. وزارت بهداشت غزه با تأکید بر اینکه این نهاد تحت اقداماتی سخت‌گیرانه واکسن‌ها را مورد آزمایش و بررسی قرار می‌دهد، اعلام کرد مطابق راهنمای واکسن‌ها تمام این 50 هزار دوز را از بین برده است. این وزارتخانه همچنین تل‌آویو را مسؤول خراب شدن واکسن‌های یادشده دانست و اعلام کرد رژیم صهیونیستی به علت ممانعت از ورود واکسن‌ها در زمان مناسب و رها کردن آنها در شرایط نامناسب باعث شده است این واکسن‌ها خراب شود. وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرده بود ۹۳ درصد افرادی که در موج سوم کرونا جان خود را در این باریکه محاصره ‌شده از دست داده‌اند، کسانی بوده‌اند که هیچ واکسنی دریافت نکرده بودند. مطابق بیانیه وزارت بهداشت غزه، روز گذشته 8 نفر در نوار غزه جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند و ۱۴۳۷ نفر به این ویروس مبتلا شدند. مجموع افرادی که از ابتدای شیوع ویروس کرونا جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس در غزه از دست داده‌اند به ۱۲۲۸ نفر رسیده و این در حالی است که ۱۴۷۳۶۸ نفر تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند. منابع عبری‌زبان پیش از این گزارش داده بودند کابینه جدید این رژیم قصد دارد واکسن‌های کرونای خود را که نزدیک به فاسد شدن هستند، به تشکیلات خودگردان فلسطین بدهد. تل‌آویو قصد داشت یک تا 4/1 میلیون دوز واکسن‌های کرونای شرکت فایزر را که بزودی منقضی می‌شوند، برای تطهیر چهره خود به فلسطینی‌ها اهدا کند. پس از انتشار این خبر، تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد قرارداد دریافت واکسن از تل‌آویو را لغو کرده است.

Page Generated in 0/0036 sec