printlogo


کد خبر: 237963تاریخ: 1400/6/23 00:00
زنگ مدارس سوم مهر به صدا در می‌آید

گروه اجتماعی: بر اساس اعلام سرپرست وزارت آموزش‌و‌پرورش، سال تحصیلی 1401-1400 سوم مهرماه با حضور حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس‌جمهور آغاز خواهد شد. 
در حالی مدارس کار خود را 10 روز دیگر آغاز می‌کنند که از ابتدای شهریورماه واکسیناسیون معلمان و کادر آموزشی مدارس در دستور کار قرار گرفته و بر اساس پیش‌بینی‌‌های صورت‌گرفته، قرار است با واردات 10 میلیون دوز واکسن ویژه کودکان رده سنی 12 تا 18 سال این دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان نیز واکسینه شوند. 
علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش‌و‌پرورش در سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان درباره بازگشایی مدارس با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت در تمام جهان آسیب‌های جدی به واسطه دوری از مدرسه دیده، بیان کرد: فقر آموزشی و مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی در پهنه‌های مختلف از جمله آسیب‌هایی است که نمی‌توان منکر آن شد. او ادامه داد: محرومیت بیش از 5/1 میلیارد دانش‌آموز در دوران بحران کرونا این آسیب‌ها را نشان داد. در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا آموزش به طور حضوری اجرا می‌شود، همچنین ۷۰ کشور دنیا هم برنامه‌های آموزشی خود را مجازی یا ترکیبی دنبال می‌کنند. 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌و‌پرورش تصریح کرد: سیاست‌های ریاست‌ جمهوری و ستاد کرونا هم ضرورت بازگشایی مدارس را در دستور کار آموزش‌و‌پرورش قرار داد و ما زمینه حضور کم‌دغدغه و تدریجی دانش‌آموزان را طراحی کرده‌ایم و طی یکی، دو روز آینده به کشور ابلاغ می‌کنیم. 
او تاکید کرد: زنگ سال تحصیلی را با حضور ریاست‌جمهوری سوم مهر به صدا در‌می‌آوریم، همچنین مسیر بازگشایی حضوری مدارس را هم طراحی کرده‌ایم و محقق می‌شود. 

Page Generated in 0/0038 sec