printlogo


کد خبر: 237917تاریخ: 1400/6/22 00:00
اعتراف معنادار بنی‌گانتس، وزیر جنگ رژیم‌صهیونیستی‌3 ماه پس از نبرد سیف‌القدس:
پهپاد‌های‌ ایران دقیق و ویرانگرند

گروه سیاسی: قدرت پهپادی جمهوری اسلامی و افزایش برد هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی در سالیان اخیر، نگرانی رژیم صهیونیستی را برانگیخته است به طوری که مقامات‌ این رژیم به طرق گوناگون سعی در محدود کردن این مولفه قدرت دارند. به طور مثال وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیروز در سخنانی پهپادهای ایرانی را دقیق و ویرانگر خواند.
به گزارش «وطن امروز»، «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز گذشته طی سخنانی در یک کنفرانس موسوم به «سیاست مبارزه با تروریسم» بدون ارائه هیچ‌گونه سندی ادعا کرد ایران یک پایگاه آموزشی پهپادی پیشرفته در کاشان واقع در استان اصفهان راه انداخته و گروه‌های مقاومت را در آنجا آموزش می‌دهد. به نوشته عرب 48، گانتس در این سخنرانی که در دانشگاه «رایخمان» شهر «هرتزلیا» انجام داد، گفت: «یکی از ابزارهای مهمی که ایران آن را توسعه داده، پهپادها هستند و ایران اخیرا در پایگاهی در کاشان شروع به آموزش چگونگی ساخت و عملیاتی کردن پهپادها به گروه‌های مسلح کرده است». 
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: «ما در حال سخن گفتن درباره پهپادهای بسیار دقیق و ویرانگر هستیم. این پهپادها همچون موشک بالستیک یا جنگنده‌ها می‌توانند هزاران کیلومتر را بپیمایند. ایرانی‌ها این پهپادها را ساخته و به نمایندگان خود که با نیروی هوایی سپاه پاسداران و نیروی قدس هماهنگ هستند، تحویل می‌دهند». 
بنی گانتس همچنین ادعا کرد حوثی‌های یمن ده‌ها فروند از این پهپادها را به دست آورده‌اند و گروه‌های حماس و جهاد اسلامی نیز به دانش چگونگی عملیاتی کردن این پهپادها دست یافته‌اند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهای خود به برنامه هسته‌ای ایران پرداخت و بار دیگر همان جمله تکراری دیگر مقامات این رژیم را به زبان آورد و مدعی شد ایران بیش از هر زمان دیگری به ساخت بمب هسته‌‌ای نزدیک شده است. او از کشورهای 1+5 خواست تحریم‌های همیشگی علیه ایران را وضع کنند و دست از بیانیه دادن بکشند.
مقامات رژیم صهیونیستی که در سالیان اخیر علاوه بر تلاش برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران، سعی در ایجاد ائتلافی علیه کشورمان داشته‌اند در کنار مساله‌ هسته‌ای و موشک‌های بالستیک، بتازگی مساله‌ پهپادها را نیز در لیست نگرانی‌های خود اضافه کرده‌اند. حدود 2ماه پیش بود که اعلام دستیابی سپاه پاسداران به پهپادهایی با برد 7000 کیلومتر، با واکنش و ابراز نگرانی رسانه‌های فلسطین اشغالی و محافل وابسته به رژیم صهیونیستی مواجه شد. 
روزنامه صهیونیستی «اورشلیم ‌پست» در گزارشی در واکنش به این اتفاق، آن را «هشداری برای اسرائیل» خواند. این در حالی است که جریان‌ها و گروه‌های مقاومت اسلامی اعم از حشدالشعبی عراق، حزب‌الله لبنان، مقاومت اسلامی فلسطین و انصارالله یمن در زمینه‌ ساخت و توسعه‌ هواپیماهای بدون سرنشین به خودکفایی رسیده‌اند. در حالی گانتس در ادعاهایش به استفاده‌ انصارالله یمن از پهپادهای ایرانی اشاره کرد که ارتش یمن بارها بر بومی بودن پهپادهای خود تأکید کرده است. اکنون توانایی پهپادی جریان مقاومت در وضعیت توسعه بازگشت‌ناپذیر قرار دارد.

Page Generated in 0/0033 sec