printlogo


کد خبر: 237857تاریخ: 1400/6/21 00:00
دستگیری ۴ نفر از 6 اسیر فلسطینی نمی‌تواند بی‌آبرویی امنیتی صهیونیست‌ها در ماجرای زندان جلبوع را جبران کند
حیثیت از دست رفته

تارنمای شبکه خبری الجزیره، سحرگاه دیروز به نقل از نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد ۲ اسیر زندانی دیگر به نام‌های «زکریا الزبیدی» و «محمد العارضه» در یک پارکینگ در جنوب «ناصره» دستگیر شدند. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نیز نوشت «زکریا الزبیدی» وابسته به جنبش فتح و «محمد العارضه» وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین هستند. بر اساس این گزارش، ۲ اسیر مذکور در نزدیکی شهر «الشبلی» در منطقه «الجلیل الاسفل» (در شمال فلسطین اشغالی) در حالی که در یک ایستگاه ویژه کامیون‌ها مخفی شده بودند، پیدا شدند. این روزنامه افزود هزاران نیروی پلیس با مشارکت نیروهای گارد مرزی و یگان ویژه «یمام» چند روز است بسیج شده و دنبال این اسرا می‌گردند. این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی جمعه‌شب هم مدعی شدند ۲ نفر از ۶ اسیر فلسطینی - که دوشنبه گذشته از زندان این رژیم فرار کردند - دستگیر شدند. پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده است در حال حاضر هزاران پلیس این رژیم در حال تفتیش کرانه باختری و سرزمین‌های 1948 برای پیدا کردن دیگر اسیران هستند. آنها 200 ایست بازرسی جدید در منطقه ایجاد کرده‌اند. در همین حال تشکیلات خودگردان فلسطین هم به بهانه جلوگیری از وقوع تنش‌های بیشتر در پی اقدام احتمالی مرگبار رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی، گفته بود به یافتن 6 اسیری که از زندان فرار کردند، کمک می‌کند. رسانه‌های رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر به سرعت در حال انتشار خبر دستگیری دوباره اسیران فلسطینی گریخته از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی هستند. 
 واقعیت اما این است که حتی اگر صهیونیست‌ها هر ۶ اسیر فلسطینی گریخته از زندان جلبوع را بازداشت کنند، بی‌آبرویی امنیتی ناشی از فرار از زندانی که به مستحکم‌ترین زندان صهیونیست‌ها مشهور بود را در کنار بی‌اعتمادی به وجود آمده در جامعه صهیونیستی نمی‌توانند جبران کنند. با این حال آنچه اسیران فلسطینی با فرار از زندان جلبوع محقق کردند، اثبات این دیدگاه بود که دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی بشدت شکننده است به گونه‌ای که قفل زندانی که به مستحکم‌ترین زندان این رژیم مشهور است، از طریق یک تونل زیرزمینی آن هم به سبک فیلم‌های سینمایی قابل شکستن است. نکته مهم‌تر عدم اعتمادی است که حالا در میان صهیونیست‌های مقیم فلسطین اشغالی نسبت به دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی ایجاد شده است. این بی‌اعتمادی سال‌ها زمان نیاز دارد که تا حدی ترمیم شود. لذا اگر صهیونیست‌ها با تجمیعی که در نیروهای پلیس، دستگاه امنیتی و ارتش به وجود آورده‌اند، در کنار فراخوان هزاران نیروی ذخیره در کرانه باختری و شمال فلسطین اشغالی موفق به دستگیری دوباره همه این زندانیان شوند، شکافی که این فرار بزرگ ایجاد کرد تا مدت‌های مدید رفع نخواهد شد. این نکته را هم نباید فراموش کرد که این 6 نفر به قهرمانان ملت فلسطین تبدیل شده‌اند و توانستند با اقدام قهرمانانه خود تمام دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی را برای بازداشت‌شان بسیج کرده و هزاران پلیس و نیروی امنیتی را به تکاپو وادارند. حالا جامعه بین‌الملل و افکار عمومی جهانی پیگیر وضعیت آنها خواهد بود و نام آنها در صدر فهرست مبادله اسیران قرار خواهد گرفت. 
 
* تظاهرات فلسطینی‌ها در حمایت از اسرا
به دنبال انتشار خبر دستگیری ۲ تن از اسرای فلسطینی که دوشنبه گذشته از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی فرار کردند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری در حمایت از آنها به خیابان‌ها آمدند. بر اساس این گزارش، معترضان در غزه، استان جنین، شهر رام‌الله و شهر بیت‌لحم به خیابان‌ها آمدند و با سر دادن شعارهایی از اسرای فلسطینی حمایت کرده و خواستار آزادی آنها شدند. معترضان در شهر البیره واقع در شمال قدس اشغالی با نظامیان صهیونیست درگیر شدند و با نیروهای اشغالگر مقابله کردند. همچنین قایق‌های نظامی رژیم صهیونیستی به سوی قایق‌های صیادان فلسطینی در نزدیکی سواحل شهر خان‌یونس آتش گشودند. بر اساس گزارش‌ها، مردم فلسطین روز جمعه را به عنوان روز خشم در سرزمین‌های فلسطینی برای حمایت از اسرای دربند رژیم صهیونیستی اعلام کردند. همچنین در درگیری معترضان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف استان نابلس واقع در شمال کرانه باختری، ۱۷۴ فلسطینی به ضرب گلوله و شلیک گاز اشک‌آور زخمی شده و آسیب دیدند. طی روزهای اخیر قدس اشغالی و مناطق کرانه باختری شاهد تشدید تنش و درگیری میان نظامیان صهیونیست با معترضان فلسطینی به دلیل شدت یافتن حملات رژیم صهیونیستی به اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم بوده است.

Page Generated in 0/0039 sec