printlogo


کد خبر: 237850تاریخ: 1400/6/21 00:00
با حکم عبدالمکی، میرهاشم موسوی سرپرست سازمان تأمین‌اجتماعی شد
جوانگرایی در تأمین‌اجتماعی

حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی میرهاشم موسوی را به عنوان سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی منصوب کرد. 
میرهاشم موسوی پیش از این مدیرکل پشتیبانی وزارت رفاه بوده است. از سایر سوابق او می‌توان به معاونت امور اداری - مالی و ریاست مرکز آموزش و پژوهش و سرپرست مرکز برنامه‌ریزی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) اشاره کرد. وی جایگزین مصطفی سالاری شد. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی، سرپرست جدید سازمان تامین‌اجتماعی را فردی دانست که 12سال سابقه مدیریت در وزارت رفاه و همچنین صندوق بیمه عشایر و روستاییان دارد و گفت: موسوی همچنین در حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی از صاحبنظران کشور به شمار می‌رود. 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه باید هیات امنای سازمان تامین‌اجتماعی از نظر قانونی این انتصاب را تصویب کنند، فعلا میرهاشم موسوی به عنوان سرپرست سازمان تامین‌اجتماعی منصوب و به جای مصطفی سالاری مشغول به کار می‌شود و در نخستین جلسه هیات امنای سازمان تامین‌اجتماعی مصوب هیات امنا و طی مراحل قانونی انجام می‌شود. 
وی افزود: در سازمان تامین ‌اجتماعی سلسله‌مراتب باید رعایت شود، متأسفانه در 15 سال گذشته شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی (شستا) که زیر‌مجموعه سازمان تامین‌اجتماعی است، مستقیم با وزیر کار می‌کردند؛ باید از این پس این سلسله‌مراتب رعایت شود و شستا با مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کار کند و اگر وزیر هم کاری با شستا داشت، از طریق مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی باید اقدام شود. 
عبدالملکی با بیان اینکه سازمان تامین‌اجتماعی با بیش از 50 درصد مردم کشور در ارتباط است، گفت: اموال این سازمان متعلق به مردم و حق‌الناس است که صاحبان آن کارگران، کارفرمایان و شرکای اجتماعی هستند و ما باید با تحول و افزایش بهره‌وری نسبت به امانتداری اموال مردم اقدام کنیم.

Page Generated in 0/0034 sec