printlogo


کد خبر: 237792تاریخ: 1400/6/20 00:00
تعداد کل قربانیان 113380 نفر
۴۴۵
طی 24 ساعت 445 نفر از هموطنان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

شمار قربانیان ناشی از «کووید-19» در کشور طی یک شبانه‌روز، پس از مدت‌ها دیروز به زیر 500 نفر رسید. روابط عمومی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته (ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به «کووید-۱۹» در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۴۴۵ بیمار «کووید-۱۹» هم جان خود را از دست دادند. بر این اساس از ظهر روز پنجشنبه تا ظهر دیروز ۱۹ شهریور و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۱ هزار و ۱۱۴ بیمار جدید مبتلا به «کووید-۱۹» در کشور شناسایی شدند که ۳۱۸۷ نفر از آنها بستری شدند. همچنین مجموع بیماران «کووید-۱۹» در کشور به ۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۱۳ نفر رسید. متاسفانه در این مدت‌زمان، ۴۴۵ بیمار «کووید-۱۹» هم جان خود را از دست دادند تا مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۱۳ هزار و ۳۸۰ نفر برسد. خوشبختانه تاکنون ۴ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۹۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۷۴۱۸ نفر از بیماران مبتلا به «کووید-۱۹» هم در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. گفتنی است تاکنون ۳۰ میلیون و ۱۷ هزار و ۳۷۸ آزمایش تشخیص «کووید-۱۹» در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۴۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۴۴ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند. 
 
* آمار تزریق واکسن در تهران از ۱۶۰ هزار دوز عبور کرد
با افزایش مراکز تجمیعی، واکسیناسیون تهرانی‌ها تا پایان ماه آینده انجام می‌شود. فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: برای پوشش کامل واکسیناسیون شهروندان تهرانی تا پایان مهر، از هفته جاری شاهد افزایش مراکز تجمیعی جدید و همچنین افزایش شیفت‌های مراکز قبلی خواهیم بود. علیرضا زالی از نحوه بهره‌برداری از هفتمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کارکنان حمل‌و‌نقل شهری تهران بازدید کرد. وی در حاشیه این بازدید افزود: در این مرکز تاکنون ۱۲۰۰۰ نفر از پرسنل تلاشگر ناوگان اتوبوسرانی واکسینه شده‌اند که ۷۰۰۰ نفر آنان هر ۲ دوز واکسن را دریافت کرده‌اند. زالی در ادامه با اشاره به شتاب فزاینده واکسیناسیون از تزریق ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار واکسن در تهران تاکنون خبر داد که حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هم هر ۲ دوز را دریافت کرده‌اند. وی با توجه به افزایش حجم واکسن‌های وارداتی گفت: روز گذشته آمار تزریق واکسن در تهران از ۱۶۰ هزار دوز عبور کرد و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آتی شتاب بیشتری بگیرد. به گفته زالی، برای پوشش کامل واکسیناسیون شهروندان تهرانی تا پایان مهرماه، باید آمار روزانه تزریق واکسن به ۳۲۰ هزار دوز برسد که در این راستا در هفته آتی شاهد افزایش مراکز تجمیعی جدید و افزایش شیفت‌های مراکز قبلی خواهیم بود. وی به آمادگی سازمان‌های مختلف از جمله سپاه، بسیج، هلال‌احمر و آموزش‌و‌پرورش برای مشارکت در این طرح از نظر تأمین نیروی انسانی و فضای فیزیکی و پشتیبانی اشاره کرد و گفت: در روزهای آتی شاهد یک جریان کمپینی مطلوب با پویش مستمر واکسیناسیون در تهران خواهیم بود. زالی با اشاره به وضعیت شیوع بیماری در تهران گفت: تعداد مراجعان سرپایی به بخش‌های درمانی و بهداشتی به زیر ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است و تعداد بستری‌ها در بخش‌های عادی و ویژه نیز کاهش یافته و این امر نشان می‌دهد الگوی بیماری در حال تنزل است. وی در ادامه افزود: همچنان ۲۵۰۰ بیمار بدحال در بخش‌های ویژه بستری هستند و کاهش آمار فوتی‌ها با فاصله زمانی بیشتری رخ خواهد داد. 
 
* ۳۳ میلیون و ۴۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور مصرف شده است
گزارش‌های روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا روز گذشته (جمعه) ۳۳ میلیون و ۴۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد: تاکنون ۲۱ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۰ نفر در کشور دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. همچنین ۱۱ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۵۶۹ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۳۳ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۸۹ دوز رسید. در شبانه‌روز گذشته (ظهر پنجشنبه تا ظهر جمعه) یک میلیون و ۳۹ هزار و ۹۶۲ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شد. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.
 

Page Generated in 0/0033 sec