printlogo


کد خبر: 230975تاریخ: 1399/12/9 00:00
خطر جدی حذف از المپیک ۲۰۲۴ بیخ گوش وزنه‌برداری
هشدار باخ

داریوش مجلل: رئیس کمیته بین‌المللی المپیک بار دیگر نسبت به وضعیت وزنه‌برداری هشدار داد و گفت خطر حذف از المپیک بیشتر از قبل این رشته را تهدید می‌کند.
توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک بار دیگر نسبت به وضعیت وزنه‌برداری هشدار جدی داد و عنوان کرد وزنه‌برداری با محرومیت از المپیک ۲۰۲۴ پاریس روبه‌رو است، مگر  اینکه نگرانی‌هایی که مربوط به مدیریت آن وجود دارد را برطرف کند.
وزنه‌برداری که بیش از ۱۰۰ سال در المپیک حضور داشته، اکنون در حال از دست دادن جایگاه خود است. باخ از ماه اکتبر ۲۰۲۰ بارها نسبت به وضعیت وزنه‌برداری و تصمیماتی که گرفته شده، هشدار داده است.
باخ رسما اعلام کرد اگر نگرانی‌هایی که وجود دارد برطرف نشود، هیات اجرایی IOC حضور وزنه‌برداری در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را مجددا مورد بررسی  قرار خواهد داد.
هیات اجرایی نگران وضعیت وزنه‌برداری است چون تغییرات چشمگیری در زمینه اصلاح مدیریت و فرهنگ حاکم بر آن دیده نشده است.
به گزارش ایسنا، وزنه‌برداری در سال‌های اخیر درگیر مشکلات و حاشیه‌های فراوانی شده است. این رشته ابتدا با رسوایی دوپینگ در المپیک لندن و پکن روبه‌رو شد. سپس تاماش آیان، رئیس پیشین فدراسیون جهانی به دلیل فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک مجبور به استعفا شد. پس از آن تصمیمات هیات اجرایی نسبت به تغییر قوانین ضد دوپینگ، تعیین سرپرست موقت و قوانین حضور کاندیداها در انتخابات مورد انتقاد IOC و کشورها قرار گرفت و اکنون هم بسیاری از کشورها نسبت به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارند.
تمام این اتفاق‌ها تاکنون منجر به کاهش اوزان وزنه‌برداری در المپیک ۲۰۲۴ شده اما همچنان جایگاه این رشته در المپیک در خطر است.

Page Generated in 0/0034 sec