printlogo


کد خبر: 230968تاریخ: 1399/12/9 00:00
در حمله مهاجمان مسلح به پاسگاه انتظامی در زاهدان یک افسر نیروی انتظامی به شهادت رسید
جیش‌الظلم پشت پرده نا آرامی‌های سراوان

گروه سیاسی: در پی برخی ناآرامی‌ها در شهرستان سراوان، مهاجمان مسلح به ۲ پاسگاه انتظامی در سیستان‌وبلوچستان حمله کردند. 
به گزارش «وطن‌امروز»، فرماندار شهرستان زاهدان با اشاره به حمله مهاجمان به 2 پاسگاه این شهرستان، گفت: با هوشیاری نیروی انتظامی حمله اشرار مسلح با سلاح‌های سبک و نارنجک‌انداز به پاسگاه کورین زاهدان ناکام ماند.
ابوذرمهدی نخعی در جمع خبرنگاران با تشریح حادثه کورین زاهدان افزود: در پی فضاسازی رسانه‌های بیگانه، عناصر گروه‌های شرور به بهانه حمایت از کشته‌های جعلی پاسگاه شمسر سراوان، با سلاح‌های مختلف از جمله سلاح‌های سبک و نارنجک‌انداز به قصد تصرف پاسگاه کورین و قلعه بید به آنجا حمله کردند. وی در ادامه افزود: رزمندگان نیروی انتظامی ضمن هوشیاری، متقابلا به آتش آنان پاسخ داده و این عناصر خودفروخته ضمن اینکه به مقاصد شوم خود دست نیافتند از منطقه متواری شدند.
نخعی با اشاره به اینکه در این حادثه یک نفر از نیروهای ناجا به درجه رفیع شهادت رسید، افزود: به دشمنان این مرز و بوم اعلام می‌شود با این اقدامات مذبوحانه راه به جایی نخواهند برد. وی ادامه داد: از مردم منطقه نیز درخواست می‌شود همچون گذشته هوشیاری لازم را داشته باشند و این اقدام دشمنان را نیز به خودشان بازگردانند. فرماندار شهرستان زاهدان گفت: با هوشیاری و دقت نیروی انتظامی، اکنون آرامش در سراسر شهرستان زاهدان و بخش‌های تابعه برقرار است. وی تصریح کرد: از عموم مردم، ریش‌سفیدان و معتمدان که برای حفظ آرامش همراهی خود را از دیرباز تاکنون نشان داده‌اند تشکر می‌کنم.
گفتنی است دور جدید تلاش ضد انقلاب برای برهم زدن امنیت استان سیستان‌وبلوچستان پس از آن انجام شد که در پی ایجاد آشوب در مرز پاکستان توسط برخی ماشین‌های حمل سوخت، مقامات مرزی پاکستان به تجمع سوخت‌برها در مرز این کشور تیراندازی کردند که به موجب آن ۲ نفر کشته شدند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا قاچاقچیان سوخت که از طرح رزاق سپاه پاسداران در مناطق مرزی برای ساماندهی عبور و مرور سوخت‌برها و ... ناراضی هستند، با تحریک برخی عوامل خود موجب بروز ناآرامی و آشوب در شهر سراوان شوند. آشوبگران حتی به فرمانداری شهرستان سراوان هجوم بردند و به تخریب ساختمان آن مبادرت کردند. با این حال  به دنبال وقوع حوادث اخیر در گذر مرزی با کشور پاکستان، دادستان نظامی استان سیستان‌وبلوچستان از تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خبر داد. علیرضا موسایی، دادستان نظامی استان  سیستان‌وبلوچستان در این باره گفت: درباره حوادث رخ‌داده در گذر مرزی شمسر شهرستان سراوان، از همان لحظات ابتدایی پرونده‌ای در دادسرای نظامی استان تشکیل شد که  به طور ویژه در دست رسیدگی است. وی تأکید کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سیستان‌وبلوچستان  با رعایت عدالت و انصاف به موضوع رسیدگی می‌کند و قطعاً احقاق حق خواهد شد. موسایی درباره حمله به پاسگاه کورین هم توضیح داد: تعرض مسلحانه به این مرکز انتظامی توسط اشرار مسلح و معاندان نیز با حساسیت و دقت لازم  و به طور ویژه دنبال خواهد شد. دادستان نظامی استان سیستان‌وبلوچستان در پایان گفت: ابعاد این حوادث در دست بررسی است و به محض تکمیل تحقیقات به اطلاع عموم خواهد رسید.
پیش از این معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان‌وبلوچستان با تشریح این حادثه اظهار داشت: ‌این حادثه در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت‌برها در آن طرف مرز رخ داد که با تیراندازی مأموران پاکستانی 2 نفر از سوخت‌برها کشته شد و تعدادی زخمی شدند. محمدهادی مرعشی افزود: گذرگاه‌های قانونی و مشخص‌شده توسط خود مردم محلی برای استفاده از طرح رزاق و سهمیه سوخت واگذارشده به آنها ساماندهی شده است و همه باید به رعایت قانون و روند اجرای آن و تردد در مرزها احترام بگذارند. وی ادامه داد: با تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش‌الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، این درگیری مرزی به‌وجود آمد که طی آن 2 نفر کشته و تعدادی زخمی شدند. مرعشی به تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش‌الظلم با پخش کلیپی درباره زیر سؤال بردن طرح رزاق اشاره کرد و گفت:‌ گروهک‌های ضدانقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده‌اند. وی ضمن محکوم کردن حمله برخی افراد سودجو به فرمانداری شهرستان سراوان، اضافه کرد: طرح رزاق یک طرح کارشناسی‌شده و قانونی است که فقط با مشارکت مردم تداوم پیدا خواهد کرد.

Page Generated in 0/0035 sec