printlogo


کد خبر: 212881تاریخ: 1398/8/29 00:00
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور:
سهمیه بنزین تاکسی‌ها قابل انتقال به ماه بعد نیست

مدیر‌عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: پیگیر تامین بسته‌های حمایتی و معیشتی برای رانندگان تاکسی هستیم تا اختلاف قیمت بنزین را از این طریق حل کنیم. «مرتضی ضامنی» در گفت‌و‌گو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که آیا پس از افزایش قیمت بنزین گزارشی درباره افزایش نرخ تاکسی‌ها اعلام شده است؟ اظهار داشت: در چند روز ابتدایی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین افزایش نرخ کرایه در حوزه تاکسیرانی  اعلام نشده است اما اگر این افزایش از سوی شهروندان یا بازرسان حوزه تاکسیرانی در هر شهری مشاهده و اعلام شود، قطعا در کارگروه‌های انضباطی  سازمان‌های تاکسیرانی بررسی و با آن برخورد خواهد شد. وی در این‌باره که تاکسی‌ها افزایش نرخ نداشتند اما رانندگان شخصی نرخ‌ها را افزایش دادند، اظهار داشت: متاسفانه رانندگان شخصی تحت نظارت نیستند و مشارکت شهروندان و استفاده از سامانه‌های رسمی شاید بتواند بسیاری از مشکلات را حل کند. ضامنی تاکید کرد: نظارت روی تاکسی‌ها به اندازه کافی وجود دارد و رانندگان نیز همراهی می‌کنند،‌ از طرفی مجموعه تاکسی‌های اینترنتی نیز با توجه به سهمیه سوختی که برای آنها در نظر گرفته شده،‌ قول مساعد دادند افزایش نرخ کرایه نداشته باشند اما افرادی که می‌خواهند از خودروهای غیررسمی استفاده کنند، دیگر برای آنها جای گله و شکایت نیست.
وی در واکنش به اظهارات رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه احتمالا افزایش کرایه تاکسی‌ها در سال آینده انجام خواهد شد، گفت: تمام سعی ما در حوزه تاکسیرانی بر این است که بتوانیم با توجه به سهمیه‌ اختصاص داده شده، قیمت‌ها را حفظ کنیم.  ضامنی درباره اختلاف قیمت بنزین سهمیه‌بندی با قیمت‌های قبلی نیز گفت: قبلا قیمت بنزین معمولی 1000 تومان حساب می‌شد اما اکنون 1500 تومان است و با جلسات متعددی که در وزارت کشور و وزارت صنعت داشتیم، پیگیر تامین بسته‌های حمایتی و معیشتی برای رانندگان هستیم تا این اختلاف قیمت بنزین را از این طریق حل کنیم.
وی تصریح کرد: پیگیر هستیم تا با بسته‌های معیشتی و کمک‌هایی در حوزه خودرو بتوانیم مشکلات را حل کنیم تا قیمت ثابت بماند و تا چندماه آینده تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود. ضامنی ادامه داد: اگر گروهی از رانندگان معتقدند سهمیه آنها مناسب نیست می‌توانند نظرات خود را به سازمان تاکسیرانی اعلام کنند تا بررسی‌های کارشناسی انجام شود و اگر از نگاه کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که این سهمیه‌ کافی نیست،‌ قطعا پیگیری لازم را جهت افزایش سهمیه انجام خواهیم داد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت عدم استفاده از سهمیه، این میزان به ماه بعد منتقل می‌شود و قابل استفاده برای رانندگان است یا خیر؟ اظهار داشت: رانندگان در صورتی که از سهمیه استفاده نکنند در پایان ماه سهمیه اضافی حذف خواهد شد و قابل انتقال به ماه بعد نیست.

Page Generated in 0/0037 sec