printlogo


کد خبر: 210426تاریخ: 1398/3/25 00:00
اخبار

سرمایه‌گذاری کمیته امداد
برای راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی
رئیس کمیته امداد از سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد تومانی در راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای مددجویان خبر داد و گفت: امسال هزار واحد نیروگاه خورشیدی برای مددجویان استان کرمان احداث خواهد شد. به گزارش مهر، پرویز فتاح در مراسم بهره‌برداری از ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در بردسیر استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته ۱۸۰۰ طرح نیروگاه خورشیدی توسط این نهاد در کشور ساخته شد، افزود: از این تعداد ۷۰۰ مورد در استان کرمان احداث شده است که ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی امروز به طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد. وی تاکید کرد: امسال ۶۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی در شمال استان کرمان و ۴۰۰ واحد در جنوب این استان اجرا خواهد شد. وی از افزایش سقف تسهیلات اشتغال کمیته امداد به ۵۰ میلیون تومان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: ۶۵۰ هزار طرح اشتغال توسط کمیته امداد در سراسر کشور در حال اجراست و سال گذشته ۳۷ هزار خانواده از محل طرح‌های اشتغال به خودکفایی رسیده و از حمایت امداد خارج شدند.

کمبود 12هزار معلم  در سیستان‌وبلوچستان
نماینده سیستان‌وبلوچستان در شورای عالی استان‌ها با اشاره به مشکلات این استان در بخش‌های مختلف درمانی، آبرسانی، رفاهی و... گفت: در حال حاضر آموزش‌وپرورش استان با کمبود ۱۲ هزار معلم مواجه است. به گزارش تسنیم، شه‌بخش گرگیج در جریان نوزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: آموزش‌و‌پرورش استان با کمبود 12 هزار معلم مواجه است و این خلأ با جذب سرباز معلم و حق‌الشیفتی و طرح خرید خدمات جبران می‌شود؛ معلمان خرید خدمت نه حقوق مناسبی دریافت می‌کنند و نه در بخش استخدامی جایگاهی برای آنها متصور شده است و میانگین نرم کشوری به ازای هر 12 دانش‌آموز یک معلم است اما در سیستان و بلوچستان برای هر 22 نفر یک معلم پیش‌بینی شده است. وی همچنین به کمبود 11 هزار کلاس درس و 6200 کلاس تخریبی اشاره کرد و گفت: 4400 کلاس نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند که فقط برای جبران فضاهای آموزشی اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان مورد نیاز است و شاخص فرهنگی آموزش کشوری نزدیک به 6 مترمربع اما میانگین استان 3 مترمربع است و در شهرستان‌های جنوبی استان از جمله چابهار در حدود یک متر‌مربع است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ:
تخلفات صنوف را گزارش دهید
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به پلمب تالارها و کافی‌شاپ‌های لاکچری، گفت: تخلفات برخی واحدهای صنفی از چشم پلیس دور می‌ماند که از مردم می‌خواهیم اطلاعات واحدهای صنفی متخلف را به پلیس گزارش دهند. به گزارش تسنیم، چند روز پیش بود که سردار حسین رحیمی از کنترل واحدهای صنفی بویژه سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌های لاکچری خبر داد که به تبلیغات نامتعارف در فضای مجازی، پخش موسیقی غیرمجاز و ایجاد لهو و لعب بویژه در ساعات پایانی شب اقدام می‌کنند. رحیمی با اشاره به پلمب 547 واحد صنفی متخلف در این زمینه و تذکر جدی به برخی رستوران‌ها بویژه رستوران‌های لاکچری که شؤونات و قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند، از بازداشت
11 نفر در این رابطه خبر داد. رحیمی تصریح کرد: بنده توقع دارم مردم و افراد دغدغه‌مند با پلیس 110 تماس گرفته و اطلاعات واحدهای صنفی متخلف را به پلیس گزارش دهند. وی متذکر شد: اکنون متأسفانه واحدهای فاقد پروانه و مجوز زیادی فعال هستند که بعضاً از دید پلیس دور می‌مانند که از مردم می‌خواهیم اطلاعات این واحدها را به پلیس گزارش دهند.
 


Page Generated in 0/0034 sec